03/01/2023
Стефаній Мартиненко

Як знайти виробника товару в Китаї для продажів на маркетплейсі?

Одне з найскладніших та найболючіших питань для тих, хто вирішив зайнятися бізнесом з Китаєм — знайти постачальника. Якщо ви вже «цікавилися питанням», то, напевно, чули про десятки шахрайських схем: фабрики підвищують ціни після відправки першої партії, надсилають товар неналежної якості, а найхитріші запрошують відвідати фіктивне виробництво, аби отримати величезні суми передоплати.

Проте все не настільки лячно, якщо підійти до питання докладно та скористатися нашими рекомендаціями. Прочитайте статтю до кінця — ми відкриємо багато «внутрішніх» секретів, ЯК і ДЕ знайти чесного партнера, з яким вигідно вести бізнес.

Категорії постачальників

Усіх постачальників з Китаю можна поділити на три групи:

1. Виробники товару.

2. Торгові компанії (оптовики, гуртовики) — ті, хто безпосередньо не є виробниками, але налагодили контакт із заводами/фабриками та можуть забезпечити більший асортимент та грамотний супровід.

3. Трейдери — агентства або фізичні особи, які стають проміжною торговельною ланкою. Найчастіше закуповуються у торгових компаніях, встановлюючи свої націнки.

На перший погляд, співпрацювати з трейдерами — заздалегідь програшний варіант. Однак варто врахувати і деякі переваги: вони можуть мати досвід в окремих товарах та ринках, а також взяти на сукупні роботи щодо домовленостей, виробництва та логістики.

Важливо розуміти, що виробники/оптовики далеко не завжди зацікавлені у відвантаженні дрібних партій. Тому можуть відмовитись надавати послугу, або назвати таку ціну, щоб покупець «злився» самостійно. Найчастіше від великих гравців ринку не варто чекати надмірної послужливості та бажання допомогти, якщо ви не забезпечуєте їм мільйонні контракти.

Як знайти ВИРОБНИКА, а не посередника в Китаї. Та чи варто це робити?

Звичайно, безпосередньо виробники забезпечать вам нижчі закупівельні ціни та можливість змінювати специфікацію продукту під запит бізнесу. Однак, варто врахувати і мінуси роботи з такою категорією постачальників:

  • високий minimum order quantity (MOQ) — мінімальний обсяг замовлення;
  • обмежений асортимент;
  • можливість передачі вашого замовлення іншій фабриці, через низький рівень  зацікавленості у його виконанні;
  • не налагоджена логістика, складність у комунікації (слабка служба роботи з клієнтами).

У багатьох виробників відсутні імпортно-експортні ліцензії, через що вони мають право продавати тільки на внутрішньому ринку.

Тому працювати безпосередньо з виробником вигідно лише у разі закупівлі контейнерних партій однієї товарної групи. У той же час, експортно-імпортні компанії можуть забезпечити великий асортимент із низьким MOQ, що підходить для частих закупівель різноманітної продукції.

Де шукати постачальників у Китаї?

Один з найпопулярніших методів, про який ви, напевно, чули, — пошук на платформах Alibaba.com/1688.com/Taobao.com. Це найпопулярніші розпіарені сайти, на яких представлені товари як від виробників, так і від оптовиків.

Однак є й інші, не менш хороші, але не такі відомі ресурси:

  1. http://china.makepolo.com/ — зручна інтернет-платформа з гарним асортиментом товарів від фабрик Китаю, але із досить повільною швидкістю завантаження сторінок.
  2. globalmarket.com – дозволяє знайти авторитетних сертифікованих виробників.
  3. ecvv.com — ресурс, рекомендований Американською міжнародною діловою радою та урядом Шеньчженя.
  4. en.yiwugo.com — найбільший у світі дрібнооптовий ринок.

Для того, щоб визначити, чи хороший продавець чи ні, радимо вивчити його профіль: почитати відгуки про компанію, проаналізувати час роботи на ринку та кількість угод, наявність позначки про те, що фабрика пройшла перевірку.

Якщо у вас є така можливість, радимо відвідувати багатогалузеві виставки та щорічні ярмарки у Китаї. Це дуже дієвий спосіб познайомитися з представниками фабрик, побачити товар «обличчям» та обговорити варіанти співробітництва.

Базові правила перевірки

Щоб уникнути шахрайства та неприємних ситуацій під час роботи з фабриками Китаю, дотримуйтесь базових правил перевірки. Вони є єдиними як для онлайн-комунікації, так і для особистого спілкування з потенційним виробником.

  • Відразу ж просіть первинно важливу документацію. Зокрема свідоцтво про постановку на податковий облік (税务登记证 Shuìwù dēngjì zhèng) та сертифікат якості (质量证书 Zhìliàng zhèngshū).
  • Дізнайтеся про експортну ліцензію.
  • Перевірте компанію на відкритість: наявність сайту, контактні дані, адреси та інші відомості, доступні в Google.
  • Дізнайтеся про наявність банківського рахунку, оскільки можливість оплати тільки через Western Union — дуже поганий дзвіночок.
  • Оцініть контактність: швидкість відповідей, бажання менеджера допомогти у вашому питанні, тощо.
  • Обговоріть технічні питання: виробничі потужності, терміни виконання та відвантаження, мінімальні обсяги, контроль якості.

whois.domaintools.com — дуже корисний сайт, який покаже реєстраційні дані власників доменних імен. З його допомогою ви дізнаєтеся, як давно створено магазин постачальника і чи варто йому довіряти.

Послуги від Nexus

У цій статті ми розповіли про основні напрямки пошуку постачальників. Однак, тільки професіонали з досвідом знають усі нюанси, можуть провести спеціалізований аудит та «живу» перевірку фабрики у Піднебесній, щоб надати вам гарантії успішної співпраці. Тому, радимо ознайомитись детальніше з нашою послугою «Пошук виробника в Китаї та замовлення семплів». Також ми маємо бази постачальників з інших країн: Південна Корея, Саудівська Аравія, Тайвань.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації






    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    コンサルテーション

    私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

    Дякуємо!
    Ваша заявка прийнята

    Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

    Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

    Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

    Персональна консультація:
    “Як заробляти на Амазон від 3000$”

    дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
    отримаєте покроковий бізнес-план

    Звичайна ціна консультації

    150$

    Для тих, хто побачив це повідомлення

    Безкоштовно

    Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

    Консультацiя

    Консультация