06/06/2023
Стефаній Мартиненко

Жахливі помилки, яких припускаються продавці на Amazon

Не часто, але все ж таки трапляється, що до нас звертаються люди, які вже спробували свої сили на маркетплейсах і зазнали нищівного краху. При цьому, вони впевнені, що втратили свої гроші через дурну випадковість, адже робили все за канонами: провели аудит ніші, аналіз конкурентів, врахували ризики. На основі таких історій ми вирішили написати про помилки продавців Amazon. Можливо, ця стаття зможе уберегти вас від подібних непорозумінь та допоможе зрозуміти, на що важливо орієнтуватися при побудові успішного онлайн-бізнесу.

Помилки продавців-початківців на Амазон при виборі товару

Безперечно, що саме товар — та сама відправна точка, основа та фундамент, з якого все починається. Після того, як ви визначилися із цим питанням, починається маркетинг. І якщо поміняти аудиторію, опис або налаштування рекламної кампанії ви можете будь-якої миті і без особливих фінансових втрат, то змінити товар — це фактично почати все з нуля.

Саме з цим пов’язані найжахливіші помилки. Амазон — дуже високо конкурентна платформа, тому з товаром низької якості, з неліквідним або низько затребуваним, вас дуже швидко з’їдять. Про те, як вибрати товар, ми вже писали. Тепер поговоримо про те, як робити не треба:

1. Вибирати без розуміння причини, чому це добре продається

Наприклад, ви помітили, що у покупців є забаганка на фен-гребінець, і вже готові замовляти оптову партію цього диво-приладу. Однак є шанс, що гарний попит продиктований лише тим, що зараз місцевим ТБ крутять рекламу з цим товаром. І щойно її закриють, продукт більше не буде актуальним.

Також важливо орієнтуватись на сезонність. Якщо не враховувати цей фактор, то це може призвести до зниження продажів, якщо товари не потрібні в поточний період.

2. Входити у висококонкурентні лістинги

Завжди є спокуса прилаштуватися туди, де крутяться гроші. Наприклад, почати бізнес із кабелів для зарядки або повербанків. Така стратегія спрацює лише в тому випадку, якщо ви знайдете товар, що має унікальні властивості. В іншому, ви банально не зможете конкурувати безпосередньо з виробниками дрібної техніки та аксесуарів.

3. Орієнтуватися на продукти «за копійки»

Чому це стосується категорії «помилки»? Amazon-новачки часто забувають про такий бік продажів, як обов’язкові витрати. Так ось: із товарів, вартістю нижче 12$, майданчик здирає близько 50% від ціни на покриття різних податків, зборів та комісій. Що не дає вам простору для реінвестицій прибутку на рекламу і сильно урізає маржу.

Звичайно, є й успішні кейси на висококонкурентних товарах ціною 5-10$. Все залежить від здатності розпоряджатися бюджетом та організувати стратегію. Однак це скоріше винятки, аніж правила. Тому ми не радимо новачкам орієнтуватися на них. 

ТОП помилки: Амазон такого не прощає

Що ж до інших сфер, не пов’язаних із вибором товару, то тут варто зазначити наступне:

  1. Поганий розрахунок фінансової моделі бізнесу. Робити це без досвіду дуже складно. Важко навіть перерахувати всі можливі факапи: від неправильної аргументації ціни до невміння розрахувати рекламний бюджет. Є й зворотній бік медалі: коли добрі ідеї відкидаються на старті через недалекоглядність у розрахунку перспектив.
  2. Неправильна оптимізація (чи її відсутність). Помилка полягає в тому, що продавці не завжди впроваджують SEO-просування. Наприклад, не використовують усі доступні ключові слова, які можуть допомогти потенційним клієнтам знайти продукт. Або вибирають не релевантні продукту, що може призвести до негативного досвіду покупця.
  3. Недостатня увага до заповнення лістингу. Так, неправильний вибір категорії може призвести до того, що товар не відображатиметься в результатах пошуку. Погана якість фото та відсутність відеоконтенту 100% призведе до зниження продажів. Втім, як і відсутність чіпляючих описів та докладних характеристик.
  4. Відсутність роботи над отриманням зворотнього зв’язку. Відгуки — це найважливіший інструмент для покращення досвіду покупця, підвищення впізнаваності бренду та, як наслідок, підвищення прибутку. Не варто нехтувати будь-якими можливостями для їх отримання, так само, як і захоплюватися закупівлею неякісних відгуків, сподіваючись на швидкі результати.

Ось ми розповіли про типові помилки. Amazon може стати ідеальною платформою для побудови та розвитку успішного онлайн-бізнесу, якщо ви врахуєте всі знання, отримані в цій статті. Також можемо запропонувати не набивати шишки на власному досвіді, а звернутися до нас за консультацією та отримати покроковий бізнес-план безкоштовно.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації






    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    コンサルテーション

    私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

    Дякуємо!
    Ваша заявка прийнята

    Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

    Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

    Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

    Персональна консультація:
    “Як заробляти на Амазон від 3000$”

    дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
    отримаєте покроковий бізнес-план

    Звичайна ціна консультації

    150$

    Для тих, хто побачив це повідомлення

    Безкоштовно

    Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

    Консультацiя

    Консультация