03/01/2023
Стефаній Мартиненко

Привабливі фотографії для лістингу: на що варто звернути увагу

Чому всі успішні Amazon-підприємці в один голос стверджують, що привабливі фотографії — чи не найважливіший фактор успіху? Тому, що це правда.

Завдання фото — НЕ просто ДЕМОНСТРУВАТИ товар. А розкрити його найкращі сторони, особливості та характеристики. Переконати покупця, що це ідеальний вибір, закрити заперечення та підштовхнути розкрити гаманець. «Смачні» фото викликають емоції, провокують до імпульсивної покупки (а отже, збільшують показники продажів).

Як всього цього досягти читайте нижче.

Базові правила

Не варто пояснювати, що зображення мають бути чіткими, інформативними та не мати засвітів. Товар має займати щонайменше 85% кадру.

Щоб максимально точно передати кольори, краще використовувати режим RGB. CMYK також дозволяється, але деякі деталі можуть здатися блідими на екранах комп’ютерних пристроїв (CMYK більше підходить для друку).

Найкращі формати файлів для завантаження — .jpeg і .jpg. Також можна використовувати TIFF, PNG та GIF. Анімаційні формати типу .gifs не підтримуються.

Найкраща комбінація: 6 фото + 1 відео.
Ідеальна: 5 фото + 1 відео + 1 3D-макет

Щодо розмірів, то у всіх гайдах вам порадять не завантажувати картинки зі сторонами менше 1600 пікселів. Зумовлено це тим, що на менший розмір платформа не накладає функцію Zoom.

Прямокутні зображення не заборонені, але не заохочуються, оскільки виглядають обрізаними.

Так виглядає функція Zoom у дії. Доведено, що її наявність збільшує продажі.

Яким має бути головне фото для Амазон?

  1. Перший та найголовніший критерій — фонове полотно. Amazon наполягає, щоб воно було «кришталево білим» і відповідало параметрам 255,255,255 RGB.

Приклад основних фотографій у результатах пошуку.
  1. Не можна використовувати логотипи, водяні знаки та накладені картинки (крім випадків, коли ви демонструєте комплектацію та/або упаковку).
  2. Заборонено будь-які текстово-рекламні надписи. Особливо згадка сервісів («працює з Amazon Alexa») або самопіару («Продавець року»).
  3. Головне зображення має бути саме фотографією, а не малюнком, макетом, ілюстрацією, ескізом чи рендером (навіть не думайте шукати його на стоках (безкоштовних сервісах готових картинок).

Ви запитаєте: «А як же зробити фотографії, що продають, якщо платформа заганяє продавців у такі жорсткі кути?». Відповімо: ці вимоги стосуються лише першого (тобто головного) зображення. Далі ми вмикаємо режим «креативність» та починаємо творити.

5 порад, як зробити фотографії, що продають, та виділитися на тлі конкурентів

Всі наступні картинки в лістингу потрібні нам для того, щоб розкрити товар (його плюси, характеристики та користь), викликати емоції та бажання. Для цього скористайтеся хитрощами, які ми для вас зібрали.

  1. Експериментуйте! Обов’язково подивіться, як аналогічний товар презентують конкуренти. Щоб виділитися, іноді достатньо іншого ракурсу.

Яке з цих фото привернуло вашу увагу?

  1. Використовуйте всі можливості. На кожному фото потрібно розкрити по 1-2 плюси/особливості/функції товару. Не намагайтеся «ліпити» всі характеристики відразу (навіть якщо це перелік складових, розбийте його на основні та вторинні інгредієнти, щоб текст залишався читабельним). Не залишайте багато порожнього місця.
  1. Проявіть увагу до деталей. Дайте покупцеві можливість «помацати» товар – покажіть кнопочки, застібки, ворсинки, стики, літери логотипу та інші дрібні елементи.
  1. Не цурайтесь інфографіки. Так, доведеться пропрацювати дизайн, кольори, шрифти. Однак це: а) позитивно вплине на впізнаваність бренду; б) дасть покупцю набагато більше інформації, ніж простий текст.
  1. Покажіть товар «у справі». Такі зображення привертають багато уваги. Фішка в тому, що ваш покупець підсвідомо ототожнює себе з моделлю з картинки. Тому створіть у нього враження радості від покупки, володіння та використання.

Звичайно, це лише базові поради про те, як зробити вражаючі фотографії. Адже у різних нішах є свої критерії оцінювання. В одних важливо показати легкість складання (меблі) та простоту використання (техніка). В інших — створити ситуативну картинку (радість дитини від нової іграшки). У третіх — зробити акцент на якості та посадці (одяг).

«Проштудуйте» блог Амазон, аби знайти ще більше рекомендацій. Наприклад, якщо ви продаєте взуття, то на першому фото варто показати лише 1 кросівок. При цьому, він повинен бути розташований під кутом 45 ° та вказувати вліво.

Якщо ж у вас немає часу на пошуки інформації та виконавців, зв’яжіться з нами. Фотографи, ретушери та дизайнери нашої команди створять для вас чудові фото для маркетплейсів з урахуванням усіх правил платформи та маркетингових прийомів.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації