29/03/2024
Стефаній Мартиненко

Способи створення інтернет-магазинів: від SaaS до індивідуальної розробки

Матеріал підготовлено нашими партнерами shop-express.ua

Торгівля в інтернеті йде швидше, жвавіше, і саме онлайн найпростіше розширити масштаби торгівлі та привабити нових покупців. Тому розробка та запуск інтернет-магазину — необхідність у сучасному бізнесі. Існує дуже багато способів створення інтернет-магазину. Як для успішного старту, так і для розвитку і розширення бізнесу важливо правильно обрати спосіб створення. Він має відповідати масштабам, цілям і перспективам вашого проекту.

Яку базу обрати для розробки інтернет-магазину?

Основою для створення онлайн-магазину може бути готова платформа або розроблена індивідуально під замовника. Вибір конкретного методу залежить від специфіки бізнесу, його масштабів та виду взаємодії, а також від бюджету компанії та планів на найближче майбутнє. Абсолютно різні потреби матиме, наприклад, ФОП, який до цього продавав товари через інстаграм-сторінку, і компанія-виробник чи дилер, яка торгує у великих масштабах оптом і в роздріб. 

Найбільш популярні методи створення інтернет-магазинів — це розробка на основі відкритої CMS, на базі SaaS-платформи або індивідуальна розробка на замовлення.

Інтернет-магазин на базі відкритої CMS: плюси та мінуси

Готова система управління контентом (content management system) дає можливість керувати всім функціоналом сайту — налаштовувати меню, редагувати тексти, заповнювати картки товарів. Додатково до них можуть бути створені плагіни та модулі для розширення функціоналу. Цей метод створення інтернет-магазину має такі очевидні переваги:

  • більшість відкритих CMS, таких як WordPress, Magento або Joomla, безкоштовні. Це є величезним плюсом для підприємців, які не мають великого бюджету для розробки сайту;
  • гнучкість цих платформ і можливість додавати плагіни дає змогу налаштувати будь-який потрібний функціонал для ведення торгівлі;
  • популярність CMS, завдяки чому завжди можна знайти підтримку більш досвідчених користувачів та отримати пояснення з будь-якого питання.

 

Але ці системи мають і недоліки, зокрема:

  • складність. Для роботи з CMS потрібен певний рівень технічних знань та навичок. Навіть якщо ви маєте команду розробників, їм потрібно ставити задачі та перевіряти якість їх виконання;
  • непередбачувані витрати. Попри те, що сама по собі платформа безкоштовна, додаткові плагіни буває необхідно купувати. Позапланова корекція бюджету компанії не завжди доречна;
  • вразливість до кібератак. Безпека інтернет-магазину — дуже важливий фактор! Регулярним оновленням та заходам безпеки має приділятися максимум уваги, особливо якщо ви працюєте з CMS.
  • несумісність окремих модулів з основною платформою через баги та недоробки;
  • багато модулів мають обмеження у виборі платіжних систем чи кількості платіжних інтеграцій;
  • негнучкий пошуковий функціонал. Такі системи в переважній більшості мають стандартні функції пошуку, які не завжди можливо адаптувати під специфіку асортименту;
  • неможливість коригувати дизайн сайту. В цьому питанні CMS, як правило, теж доволі ригідні, тому більшість підприємців рано чи пізно шукають нову, більш гнучку основу для інтернет-магазину.

 

Інтернет-магазин на базі SaaS-платформи: плюси та мінуси

SaaS (Software as a Service) — це хмарні сервіси, на основі яких можливо створити сайт та/або інтернет-магазин. Як і на CMS, на SaaS-платформі можна конструювати інтернет-магазин і додавати потрібний функціонал, і власне програмне забезпечення для цього непотрібне. Відмінність у тому, що такий метод розробки передбачає не придбання сервісу, а плату за користування ним і надання послуг технічної підтримки. 

SaaS-платформа відрізняється такими перевагами:

  • як і CMS, вони доволі бюджетні, хоч і не безкоштовні. В той же час ці платформи більш передбачувані. Плата за використання сервісу відносно невелика, регулярна і не несе з собою таких сюрпризів, як платні плагіни. Часто платформи мають спеціальні пропозиції, що можуть суттєво знизити вартість і так недорогого сайту. Зокрема, платформа Shop-Express разом з партнерами надає експортерам в рамках Програми розвитку експорту українських товарів вигідні умови по створенню інтернет-магазину та подальшій організації продажів за кордон;
  • технічна підтримка. Всіма оновленнями, вдосконаленнями, видаленням багів займаються розробники платформи. Вони повністю обслуговують платформу та її компоненти, а також забезпечують оперативний цілодобовий зворотній зв’язок. Це робить SaaS-платформи в рази надійнішими за безкоштовні CMS;
  • швидкий запуск. На такій платформі сайт можливо створити за декілька днів, не маючи при цьому особливих знань у цій сфері. Достатньо вибрати дизайн і заповнити сайт контентом. Найбільший термін для створення сайту на SaaS-платформі — протягом місяця, якщо мова йде про створення індивідуального дизайну.
  • швидкий запуск. На такій платформі сайт можливо створити за декілька днів, не маючи при цьому особливих знань у цій сфері. Достатньо вибрати дизайн і заповнити сайт контентом. Найбільший термін для створення сайту на SaaS-платформі — протягом місяця, якщо мова йде про створення індивідуального дизайну.

До недоліків хмарних сервісів можна віднести хіба що обмеженість у масштабах. Таке рішення – найкраще для малого та середнього бізнесу, але не завжди витримує навантаження великого маркетплейсу. Також слід врахувати, що оновлення та обслуговування вашого сайту відбуватиметься за правилами та графіком розробників платформи. Це питання варто обговорити з ними заздалегідь.

Індивідуальний дизайн інтернет-магазину: плюси та мінуси

Кастомний сайт — це унікальне рішення, розроблене під потреби конкретного бізнесу. Такий ресурс потребує значних коштів, багато часу і зусиль, але має очевидні переваги порівняно з вищеописаними способами:

  • необмеженість у масштабах. Це особливо актуально для великого бізнесу, якому готова SaaS-платформа вже “замала”;
  • унікальний дизайн сайту, можливий тільки при розробці з нуля;
  • унікальний функціонал, який найкращим чином відповідає потребам вашого бізнесу;
  • можливість повністю контролювати роботу сайту.

До недоліків кастомного дизайну можна віднести:

  • вартість. Індивідуальний дизайн коштує набагато дорожче, ніж готова платформа. Чим складніше функціонал та інтеграції, тим дорожче обійдеться його розробка;
  • значно довша реалізація. Такий інтернет-магазин розробляється мінімум протягом місяця, іноді процес може затягнутися на кілька місяців, якщо виникнуть якісь проблеми.
  • контроль роботи сайту — повністю ваша відповідальність. Технічна підтримка, регулярне оновлення, виправлення багів — все це потребує команди фахівців. Тому перед замовленням кастомного сайту не буде зайвим переконатися, що у вас є персонал, який зможе виконувати ці задачі.

Висновки

Для того, щоб правильно обрати спосіб розробки інтернет-магазину, слід розуміти його потреби, можливості та обсяги продажів. Якщо ви тільки починаєте продавати онлайн, або інтернет магазин є наступним щаблем після торгівлі у соцмережах, прийнятним рішенням буде SaaS-платформа — вона стабільніша та надійніша за CMS, при цьому значно простіша в обслуговуванні. Індивідуальна розробка підійде тим, хто бажає розширити бізнес, обслуговувати свій магазин самостійно і не мати обмежень щодо функціоналу та масштабів.

Матеріал підготовлено нашими партнерами shop-express.ua

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації






    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    コンサルテーション

    私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

    Дякуємо!
    Ваша заявка прийнята

    Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

    Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

    Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

    Персональна консультація:
    “Як заробляти на Амазон від 3000$”

    дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
    отримаєте покроковий бізнес-план

    Звичайна ціна консультації

    150$

    Для тих, хто побачив це повідомлення

    Безкоштовно

    Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

    Консультацiя

    Консультация