22/01/2024
Стефаній Мартиненко

Продаж цифрових товарів (електронні книги, шаблони, музика та ін.) на Amazon, Etsy та Shopify

Настав час розглянути ще один варіант виходу на міжнародні маркетплейси — продаж цифрових товарів. Амазон та Etsy – ідеальні платформи для такого виду бізнесу. Втім, за певних умов, магазин на Shopify також може стати досить комерційно успішним.

Що може вважатися цифровим товаром

Власне, все те, що не має фізичної форми, може бути передано через інтернет та використано за допомогою комп’ютера, читального засобу, мобільного телефону або інших пристроїв. Наприклад:

 • книги у не друкованому (електронному) форматі;
 • музичні твори;
 • ігри;
 • корисні програми та програми;
 • фото, картинки, 3D моделі;
 • відеоконтент.

Насправді ж, перелік може бути набагато ширшим, якщо розглядати продукт не лише з позиції формату, а й з позиції практичного застосування. Наприклад, картинка може бути листівкою, плакатом або майбутнім принтом, який надрукують на футболці. Книга може бути дитячою розфарбовкою, планером чи практичним посібником. Аудіоконтент — це не обов’язково готовий трек, а й, скажімо, просто біт, який музикант зможе задіяти у своєму музичному творі.

Тобто варіації цифрових товарів якщо не нескінченні, то прагнуть цього і обмежені виключно фантазією їх творця.

Плюси та мінуси торгувати електронною продукцією

Головний плюс – це те, що для створення таких товарів вам потрібна лише ідея. На відміну від продавців фізичної продукції, автори цифрового контенту позбавлені витрат на виробництво, складське зберігання, логістику, оплату праці персоналу, тощо. Їм не потрібно шукати постачальників та закуповувати матеріали, стежити за залишками на складі, організовувати доставку кінцевому споживачеві. До того ж, цифрова продукція має дуже низький відсоток повернень.

Звичайно, все це впливає на вартість і породжує головний мінус – електронні товари майже ніколи не коштують дорого. Зазвичай це масовий продукт із діапазоном цін 1-10$. Але є й винятки – спеціалізоване програмне забезпечення, відеоігри, мобільні програми і т.п.

Є й інше «підводне каміння», з яким пов’язаний продаж цифрових товарів. Etsy та інші маркетплейси залучають мільйони користувачів, що означає досить високий рівень конкуренції. Крім того, життєвий цикл електронної продукції часто дуже малий, що посилюється високим відсотком піратства.

Наскільки вигідно продавати цифрові товари на Амазон та інших майданчиках

Як ви розумієте, відповідь буде дуже суб’єктивною, оскільки залежить від сотень факторів. Як приклад візьмемо перший електронний продукт, який нам попався на Etsy – сторінки для записів та планерів.

Ідемо на сторінку рандомного продавця і дивимося на кількість продажів. У даному випадку – 19 686. З урахуванням середньої вартості файлу в 1,22 євро, отримуємо 24 016 євро. Дата реєстрації магазину – 2019 рік.

Також ми не знаємо, чи проводилася закупівля відгуків та скільки було витрачено на рекламу у зазначений період.

Але при цьому у продавця може бути кілька напрямків бізнесу. Скажімо, календарі, постери чи списки покупок.

А ось інший приклад, вже з Амазон. Цей лот має понад 100 000 продажів.

У будь-якому випадку, для оцінки потенційного доходу важливо провести дослідження ринку, зрозуміти потреби цільової аудиторії та розробити ефективну стратегію продажів.

Варіанти монетизації своїх навичок на Амазон

Найбільш популярним напрямком на маркетплейсі вважається продаж eBook, який здійснюється через Kindle Direct Publishing. Майданчик залишає за вами права власності на володіння контентом та пропонує до 70% роялті з кожного продажу (умови дуже варіативні). Також при бажанні та необхідності Amazon сам надрукує ваш твір, перетворивши його на фізичний продукт.

Співаки, музиканти та творці аудіоконтенту можуть монетизувати своє мистецтво через програму TuneCore. Як це працює? Amazon пропонує слухачам два варіанти потокової передачі: Prime Music та Music Unlimited. Prime Music містить близько 2 мільйонів пісень і безкоштовний для тих, хто має обліковий запис. Music Unlimited — це послуга з передоплатою, яка містить понад 50 мільйонів треків. Тобто, майданчик просто ділиться % від доходу з авторами.

Ілюстратори, дизайнери та автори графіки також отримали окрему систему для реалізації свого потенціалу – Merch. У рамках цієї програми платформа пропонує авторам роялті із продажів, беручи на себе виробничий цикл.


Висновок. Продаж цифрових товарів на Shopify, Amazon та Etsy може стати гарним варіантом як  монетизувати хобі, розкрити творчий потенціал або навіть розпочати бізнес. Однак не варто очікувати на швидкі результати або надприбутки, якщо ви не є розкрученим брендом.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация