15/03/2024
Стефаній Мартиненко

Як використовувати Amazon Alexa та голосовий пошук для просування продуктів

За даними лютого, вже продано понад 500 мільйонів (!) пристроїв з підтримкою Amazon Alexa. Це явний сигнал, що не можна й надалі ігнорувати значущість голосових помічників у житті американців. Настав час виводити маркетингову стратегію на новий рівень.

Розповідаємо, як підвищити продажі своїх товарів на маркетплейсі та потрапити у фокус уваги віртуальних асистентів.

“Увімкни світло та замов мені вечерю”

Як завжди, починаємо з теорії. Amazon Alexa – що це? Це цифровий персональний помічник, розроблений однойменною компанією. Як “Окей, Google” на Андроїд або Siri від Apple. Працює на годинниках, телевізорах, колонках, планшетах, мобільних пристроях та інтегрується із системами розумного будинку.

За допомогою голосових команд до Алекса ви можете увімкнути світло, змінити температуру в кімнаті, зачинити двері та виконати ще десяток корисних дій. Звичайно, за умови, що ваш будинок обладнано відповідними девайсами.

Алекса інтегрована з багатьма сервісами, що дозволяє їй виконувати різні завдання: замовлення таксі або їжі, управління фінансами, прослуховування музики, планування поточних завдань і т.п. Але це далеко не найголовніше, чому нас, як підприємців, має зацікавити Amazon Alexa. Що це таке ми вже розібралися. Тепер давайте обговоримо, як можна збільшити продажі свого магазину, використовуючи можливості віртуального асистента. 

Критерії відбору Amazon. Голосовий помічник Alexa

Отже, припустимо, що умовний користувач просить Алексу замовити корм для собаки з Амазон. Як персональний помічник визначать, який саме продукт видати як результат?

Звичайно, платформа тримає в таємниці свої алгоритми і ніколи не розказує пересічним користувачам нюанси видачі. Однак ми точно знаємо, хто має перевагу бути серед перших:

1. Продукти зі значком Amazon’s Choice. Зазвичай він вказує на високу якість, хороші відгуки, конкурентоспроможні ціни та швидку доставку. Тому не дивно, що помічник Amazon Alexa, обираючи серед тисяч аналогічних позицій, пропонує користувачеві “відзначений” товар. 

На жаль, значок Choice не можна отримати через запит. Понад те, критерії його присвоєння далеко не прозорі. Але наша практика показує, що участь у програмі Fulfillment by Amazon у рази збільшує шанси потрапити до цього рекомендаційного рейтингу.

2. Авторизовані продавці Prime. Товари, магазини, бренди що беруть участь у програмі, завжди мали перевагу у позиціонуванні. Це не змінилося і при використанні голосового пошуку.

Як працює Amazon Alexa, якщо не знаходить відповідних до запиту товарів серед пропозицій Prime/Choice? Вона пропонує перейти в додаток та здійснити покупки вручну. У цьому випадку алгоритм вибере продукти, які користувач купував раніше, або ті, які посідають перше місце у результатах звичайного пошуку.

Оптимізуємо контент

Amazon Alexa працює на базі голосових команд, тож ще один спосіб збільшити свої шанси бути виявленим – адаптувати контент під голосовий пошук. Як це зробити?

 1. Використовуйте довгі ключові слова. Користувачі часто формулюють запити на основі природного мовлення. Тому включення довгих ключових фраз в описи та назви продуктів може бути вкрай корисним. Наприклад, якщо ви продаєте кухонні товари, додайте фрази на кшталт “кращий набір кухонного приладдя для кухаря-початківця” або “набір кухонних товарів з нержавіючої сталі”.
 1. Створюйте навички для Alexa. Наприклад, якщо ви продаєте продукти харчування, то можете створити навичку, яка дає рецепти з використанням ваших продуктів. Тоді на запит користувача “Що приготувати на вечерю?” ви цілком зможете опинитися у його пошуковій видачі зі своїм товаром.
 1. Відповідайте на запитання споживачів. Наприклад, якщо ви торгуєте електронними книгами, додайте до лістингу інформацію про те, що вони підтримують  формат PDF і тривалий час працюють від батареї.

Постійно вивчайте та аналізуйте тренди голосового пошуку, щоб знати, які запити та фрази користувачі найчастіше використовують при пошуку продуктів. Адаптуйте свою стратегію оптимізації контенту відповідно до цих трендів.

Висновок. Ми з вами повністю розібрали Amazon Alexa: що за програма, як працює і навіщо потрібна. Але в результаті все зводиться до базових рекомендацій: працюйте над якістю своїх товарів, забезпечуйте неперевершене клієнтське обслуговування, ефективно керуйте залишками. Майданчик просуває таких продавців навіть без особливих маркетингових зусиль з їх боку. До того ж, просуває як у контексті звичайного SEO, так і в позиціях сучасних голосових запитів.

Якщо ж вам потрібна допомога з побудовою маркетингової компанії або з організацією ведення бізнесу, ви завжди можете звернутися до нас за безкоштовною консультацією.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації






  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация