06/12/2023
Стефаній Мартиненко

Як налаштувати Google Analytics для Shopify

Давайте одразу закриємо питання, навіщо потрібні дані Google Analytics для Shopify, адже платформа має вбудовані та доступні інструменти для швидкого аналізу ключових метрик.

Використання Google Analytics (GA) допоможе:

 • отримати більш повну та точну картину про те, хто ваші покупці (вік, стать та звіти за інтересами);
 • створювати цільові рекламні кампанії, орієнтуючись на географічні дані;
 • визначити схему переміщень відвідувачів по сайту та багато іншого.

Використання обох платформ забезпечує всебічний огляд, поєднуючи дані про трафік, поведінку клієнтів, ефективність маркетингових кампаній та конверсію. Що, зрештою, допоможе вам приймати більш ефективні бізнес-рішення.

З іншого боку, GA варто використовувати для крос-перевірки даних, тобто для того, щоб порівняти інформацію та переконатися у її достойменності.

Налаштування Google Analytics: посібник новачка

Стандартно, для початку роботи з новим сервісом вам доведеться зареєструватися. Радимо створити окремий обліковий запис Google для бізнесу, а не використовувати особистий (це спростить передачу даних у майбутньому і є безпечнішим).

Процес реєстрації дуже простий і триватиме до 5 хвилин. Далі слідуйте інструкціям:

 1. Створіть новий ресурс для вашого магазину: натисніть кнопку “Адміністрація” (Admin), визначте обліковий запис, створіть новий ресурс і оберіть тип відстеження “Веб-сайт”.
 1. Заповніть дані про магазин: вкажіть назву ресурсу, URL вашого магазину та іншу інформацію.
 1. Оберіть відповідні бізнес-цілі зі списку (збільшити продажі, залучити клієнтів, підвищити впізнаваність бренду, тощо).
 1. Отримайте код відстеження. Після завершення налаштування ресурсу, Google Аналітика надасть вам унікальний код відстеження. Він знадобиться для інтеграції з вашим магазином Shopify. Однак врахуйте, що збір даних розпочнеться через 2 доби.

Зазначені вище дії зазвичай не викликають жодних труднощів. Також GA запропонує вам допомогу та докладні інструкції, як встановити код на сайт (вони призначені для сайтів на WordPress та інших конструкторах).

Також ви можете отримати поради щодо ручної інтеграції. Для цього доведеться додати код на кожну сторінку сайту вручну (відразу після тегу <head>).

Інтеграція Google Analytics у ваш магазин на Shopify

Подальші дії ми робимо вже в магазині, щоб аналітика на Shopify запустила збір даних. Для цього:

 1. Увійдіть до панелі керування та виберіть “Settings” у вкладці “Онлайн-магазин”.
 2. Знайдіть розділ Google Analytics і вставте раніше отриманий код у полі “Відстеження веб-сайтів”.
 3. Збережіть зміни, щоб вони набрали чинності.

Щоб переконатися, що GA правильно налаштований на вашому сайті, поверніться до свого облікового запису Google Analytics і перейдіть до розділу “Переглянути дані відстеження” (нагадуємо, що інформація буде доступна лише через 48 годин).

Після закінчення цього періоду, “прогуляйтесь” по своєму сайту з позиції користувача і переконайтеся, що дані починають надходити до облікового запису Google Аналітики. 

Як далі працювати з Google Analytics та які корисні дані можна звідти отримати

Аналітика Google + звітність на Shopify допоможуть вам краще зрозуміти аудиторію, оптимізувати сайт та маркетингові зусилля, що = збільшити конверсію та доходи вашого магазину.

Наприклад, ви можете виявити, що сторінка “Про нас” має високий показник перегляду. Це може вказувати на недостатню інформованість відвідувачів та бажання отримати більше знань про бренд. З такої поведінки можна зробити висновок, що ваш магазин поки що не має належної впізнаваності і вам потрібно докласти зусиль, щоб закріпити позиції на ринку.

Також, завдяки Google Analytics, ви можете побачити, на якому етапі воронки продажів найбільше користувачів залишає сайт і вжити заходів для збільшення конверсії.

Плюс, ви отримаєте відповіді на такі запитання:

Звідки надходить найбільше доходу? Аналіз джерел трафіку, які приносять найбільшу кількість замовлень чи високий середній чек, допоможе сконцентруватися на найефективніших маркетингових каналах.

Які пристрої вподобають користувачі? Якщо більшість заходять з мобільних, це може спонукати оптимізувати сайт для мобільних платформ або створити власний додаток.

З якими проблемами стикаються на сайті покупці? GA дозволяє виміряти швидкість завантаження сторінок і виявити проблеми, які негативно впливають на досвід користувача.

Також, напевно, вам буде корисна інформація про те, звідки приходять ваші відвідувачі (органічний пошук, соціальні мережі, рекламні кампанії) і який трафік є найбільш ефективним.

Резюмуючи все, написане вище, ми радимо не нехтувати інструментами Google Аналітики та впроваджувати отримані результати для покращення показників бізнесу.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация