01/01/2024
Стефаній Мартиненко

Як проводити успішні акції та розпродажі на Amazon, Etsy та Shopify

З цієї статті ви дізнаєтеся, як робити розпродаж на Амазон та на інших маркетплейсах, чому важливо обмежувати своїх клієнтів та в які моменти життєвого циклу товару акції будуть максимально ефективними.

Люди полюбляють знижки

Незаперечний факт: покупці лояльніші до бренду, якщо їм вдалося щось “урвати” за гарною ціною з його продукції. Однак, якщо бренд проводить знижки майже щотижня, то така покупка не сприймається як “успішна угода”, а, швидше, навпаки, викликає відчуття обману.

Часті розпродажі негативно впливають на імідж компанії, а продукт сприймається як щось не дуже цінне. Крім того, якщо клієнти постійно бачать товари зі знижками, вони можуть почати очікувати на знижки та відкладати покупки до моменту, коли товари будуть представлені за меншою ціною. А така ситуація вкрай негативно впливає на маржинальність.

Ще є наступний момент: постійні клієнти, які купують продукцію за повною вартістю, можуть відчути себе “ображеними”, якщо вони бачать, що ті ж товари продаються іншим покупцям зі знижками.

Тобто, розпродажі варто робити своєчасними, обмеженими та продуманими. Отже перед тим, як зробити знижки на Амазон/Etsy/Shopify дайте відповідь на запитання: “А чи точно це зараз доречно?”.

Коли варто проводити акції та розпродажі

Перше, що спадає на думку — свята. Однак існує багато інших приводів порадувати своїх постійних та потенційних клієнтів:

 • виведення на ринок нових товарів (щоб привернути увагу до магазину та стимулювати до ознайомлення з новими пропозиціями);
 • зміна сезонів (щоб звільнити складське місце та позбутися неактуальних позицій);
 • інвентаризація запасів;
 • “тихі” періоди, властиві вашій ніші.

Також існують персоналізовані стратегії, коли відправка промокоду чи купона може стати вирішальним чинником для здійснення покупки. Наприклад:

 • як вітання з Днем Народження чи Іменинами;
 • як нагадування про “покинутий кошику”;
 • як стимул купити недавно переглянуті товари;
 • як інструмент крос-продажів, тощо.

Визначення часу проведення розпродажів залежить від специфіки бізнесу, ваших товарів та обраної стратегії. Правильно спланувавши акцію, ви отримуєте потужний інструмент збільшення продажів, залучення клієнтів чи звільнення складського місця для нових товарів.

Як проводити акції на Amazon та Etsy: технічна сторона питання

Як і всі інші операції, налаштувати розпродаж можна через Seller Central. Однак перед тим, як перейти до технічної сторони питання, важливо розібратися, які типи акцій існують на майданчику. Зазвичай виділяють три:

 1. Promotions — знижки у % або у грошовому еквіваленті, на всі або обрані товари магазину.
 1. Coupons – купони (промокоди), які активуються під час здійснення замовлення;
 1. Shipping Discounts — пропозиції зі знижками на доставку та/або більш швидке її здійснення.

Розуміючи ці особливості, вам залишається лише обрати потрібний тип акцій у розділі “Advertising” (Реклама), встановити цілі (із запропонованих Амазоном), позначити бюджет та розпочати кампанію.

Зробити її успішною вам допоможуть рекламні інструменти, які пропонує майданчик – Sponsored Products, Sponsored Brands або Display Ads.

Дії на Etsy будуть аналогічними: переходимо до панелі керування → шукаємо вкладку “Маркетинг” → Розпродаж.

Три правила успішних розпродажів

Отже, ми розібралися, навіщо і коли влаштовувати розпродажі на Amazon, Etsy та Shopify. Тепер дамо кілька порад щодо того, як провести успішну акцію.

По-перше: створіть обмеження. Клієнт повинен відчувати, що ваша пропозиція вигідна та унікальна, і краще поквапитися, щоб точно “урвати” продукт за вигідною ціною. Для цього в акції обов’язково мають бути

конкретні терміни проведення (бажано не більше 2-х тижнів). Також можна створити обмеження у вигляді штучного дефіциту (на складі залишилося ХХХ одиниць) або зробити штучний ажіотаж (лічильник, скільки людей купило цю позицію за минулу добу).

По-друге: поясніть причину знижок. Акція до Чорної П’ятниці, Фінальний розпродаж року, Купони за участь у конкурсі, Промокоди за друга, тощо. Знижки без аргументації викликають недовіру, клієнт може подумати, що бренд “втюхує” неліквідний товар, позбавляється виробів низької якості або загалом не становить цінності.

По-третє: попрацюйте над привабливістю пропозиції. Здавалося б, вельми простий пункт, проте багато продавців щиро дивуються, чому до них не стоїть натовп клієнтів, якщо вони запропонували мінус 5% на товар вартістю в 1 долар. Якщо у вас немає можливості посунутись по ціні, використовуйте інші способи підвищити вигоди пропозиції: промокод на майбутні покупки/подарунок до кожного замовлення і т.д.

Висновок

Успішні розпродажі вимагають стратегічного підходу, ефективної реклами та аналізу результатів. Головне — мати чітку мету та план, який забезпечуватиме збільшення продажів, задоволення клієнтів та розвиток вашого бізнесу.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация