07/05/2024
Стефаній Мартиненко

Як бізнесу у США підготувати щорічну фінансову звітність

Подання податкової та фінансової звітності до США суворо регламентовано законодавчими нормами. За недотримання встановлених термінів власнику компанії загрожує “пристойний” штраф. Іноді й кримінальна відповідальність, якщо контролюючі органи розглянуть це як спробу ухилення від податків. У США це вважається за серйозний злочин і має вкрай негативні наслідки.

Найчастіше звітність американських компаній подається через офіційний веб-сайт Internal Revenue Service (IRS) – орган внутрішньої податкової служби Сполучених Штатів. Він має досить зрозумілий інтерфейс, який перекладено 20 різними мовами. Там ви знайдете всі необхідні форми та інструкції, пояснення та коментарі до них. Однак, незважаючи на простоту, систему звітності вашої компанії все ж краще довірити фахівцям. Нижче розповімо чому.

Форми фінансової звітності компаній США

Основною податковою декларацією для індивідуальних платників податків є Form 1040. Вона використовується для звітності про доходи та сплату податків за календарний рік. Ось основні моменти, пов’язані з нею:

  • Існує кілька варіантів форми 1040: 1040-ES, 1040-SR, які пропонують різні рівні деталізації та складності. Платник податків обирає відповідний варіант залежно від своєї ситуації.
  • До форми 1040 можуть бути додані різні додатки. Наприклад, додаток A використовується для деталізації відрахувань та знижок, а додаток B – для звіту про додаткові доходи.
  • Зазвичай термін подання податкової декларації за формою 1040 припадає на 15 квітня наступного за поточним роком. Однак у разі потреби платник податків може запросити його продовження.

Важливо! Якщо ви не є резидентом країни у податковому розумінні, проте отримуєте доходи від джерел у Сполучених Штатах або маєте доходи, так чи інакше пов’язані зі США, то ви повинні надати форму 1040-NR.

І ось він – перший з багатьох моментів, чому підготовка та складання бухгалтерської звітності в США є таким складним і трудомістким процесом. Важливо не тільки дотримуватися загальноприйнятих принципів бухгалтерського обліку (GAAP), а й враховувати найдрібніші деталі.

Залежно від конкретної ситуації та типу доходу вам можуть знадобитися різні форми та додатки для врахування прибутку та податкових зобов’язань.

Наприклад, форма 1099-INT використовується для звіту про відсоткові доходи, форма 1099-DIV – про дивіденди, а форма 1099-MISC – про різні доходи.

Форма W-8BEN використовується для підтвердження того, що особа, яка не є громадянином чи резидентом Америки, не зобов’язана сплачувати податки на доходи, отримані від джерел у США.

Форма 1042-S використовується для фіксації доходів, що підлягають утриманню податку на джерелі: відсотки від інвестицій, дивіденди, орендні платежі та інші.

Загалом вимоги до документації залежать від організаційно-правової форми компанії, специфіки діяльності, штату реєстрації та інших факторів.

Вимоги до звітності

Можуть змінюватись в залежності від типу бізнесу, його розміру, юридичної форми, галузі тощо. Опишемо важливі аспекти у загальному ключі:

Фінансова. Більшість підприємств повинні представляти фінансову звітність, куди входять: баланс, звіт про прибуток і збитки, рух коштів. Документи мають бути підготовлені відповідно до Generally Accepted Accounting Principles (GAAP).

Податкова. Підприємства мають подавати податкові декларації як на федеральному рівні, так і у відповідності до законодавства обраного штата. Це включає: декларації з податку на прибуток (для корпорацій), податку на доходи (для індивідуальних підприємців та партнерств) та інші форми податкової звітності.

Перед регулюючими органами. Деякі компанії, особливо ті, які є публічними або працюють у певних галузях, зобов’язані подавати звітність перед регулюючими органами: Securities and Exchange Commission (SEC), Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) та іншими.

За трудовими та охоронними стандартами. Компанії також можуть бути зобов’язані подавати звітність щодо своєї діяльності за трудовими стандартами, охороною здоров’я та безпеки праці, а також іншими аспектами, пов’язаними з правами працівників.

Додаткові вимоги до документації можуть включати подання інформації про корпоративне управління, фінансовий аудит та інші аспекти, залежно від конкретної ситуації та регулювання.

Послуги зі складання звітності в США

Ви, напевно, вже дійшли висновку, що набагато практичніше передати підготовку фінансової та податкової звітності на аутсорсинг. Це дозволить вам сконцентруватися на основній діяльності компанії, уникнути ризику виникнення штрафних санкцій та юридичних проблем.

Крім того, фахівці, які мають достатній досвід у даній сфері, допоможуть вам виявити потенційні фінансові ризики та отримати іншу цінну інформацію (наприклад, про повернення податкових сум та зниження поточних зобов’язань).

Більше 30 років ми реєструємо та обслуговуємо компанії у США. Серед інших компетенцій також пропонуємо підготовку та складання фінансової звітності.

Ми не тільки знімемо з ваших плечей питання, коли складатиме звітність в Америці, але й будемо корисні в багатьох інших аспектах:

  • адаптуватися до змін у потребах вашого бізнесу чи змін у законодавстві;
  • покращити прозорість та точність, що у свою чергу, сприяє збільшенню довіри з боку інвесторів, клієнтів та інших зацікавлених сторін;
  • отримати впевненість у тому, що вся документація виконана правильно та відповідно до застосування стандартів;
  • стратегічно скоротити податкові зобов’язання.

Якщо ви бажаєте скористатися нашими послугами, заповніть форму нижче або зв’яжіться з нами іншим зручним способом.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації






    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    コンサルテーション

    私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

    Дякуємо!
    Ваша заявка прийнята

    Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

    Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

    Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

    Персональна консультація:
    “Як заробляти на Амазон від 3000$”

    дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
    отримаєте покроковий бізнес-план

    Звичайна ціна консультації

    150$

    Для тих, хто побачив це повідомлення

    Безкоштовно

    Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

    Консультацiя

    Консультация