27/06/2023
Стефаній Мартиненко

Статистика електронної комерції у 2022 р. Тенденції, факти, прогнози

Для чого потрібна статистика електронної торгівлі? Як мінімум, для розуміння поточної ситуації на ринку, якщо ви вже зайняті у ніші e-commerce. Як максимум — для ухвалення рішення, чи варто звернути увагу на цю сферу, відкриваючи бізнес.

Ділимося дослідженнями від Statista та робимо свої прогнози. Приємного читання.

Основні факти електронної комерції 2022

У 2022 році електронна комерція зайняла 21% усіх роздрібних ринків. На даний момент 87% покупців вивчають інформацію в інтернеті, перш ніж зробити покупку. А за словами Nasdaq, до 2040 і зовсім 95% всіх продажів (незалежно від їх типу) відбуватимуться онлайн.

У 2022 році обсяг роздрібної торгівлі (у ніші електронної комерції, звісно) у всьому світі становив приблизно 5,2 трильйона $. А найближчими роками цей показник має зрости на 56%. Основний гравець на ринку —  Alibaba. Китайська корпорація очолює рейтинг найбільших роздрібних продавців, але за прогнозами незабаром першість займе Amazon.

Жінки 25-34. Ось хто частіше робить покупки онлайн. При цьому жіноча аудиторія в середньому витрачає на 65% менше, ніж чоловіча. Це пояснюється тим, що найчастіше жінки купують одяг, косметику та предмети декору, а ось чоловіки —  предмети розкоші та техніку.Найрозвиненіший ринок електронної комерції  у Китаї (близько 50% від загальної кількості продажів). При цьому йому наступає на п’яти Великобританія з 32%.

Найпопулярніший спосіб оплати —  кредитка. Дебетовою карткою користуються близько 38% покупців, також все популярнішими стають електронні платіжні системи, які займають понад 40% транзакцій. Серед ринків, що найбільш швидко ростуть і розвиваються, можна відзначити Індію та Філіппіни (якщо тенденція зростання збережеться, то онлайн продажі в цих країнах зростуть на 25% в найближчі роки).

Отже, бачимо, як швидко розвивається у світі електронна комерція. Статистика 2022 року натякає нам на те, що бізнеси в цій ніші є досить перспективними і підлягають легкому масштабуванню.

Останні тенденції електронної комерції

 1. Зростання популярності мобільних пристроїв. З кожним роком все більше покупців віддають перевагу смартфонам і планшетам як основному інструменту для доступу в інтернет і здійснення покупок. Програми та адаптовані сайти час визнати невід’ємною частиною e-commerce бізнесу.
 2. Покупки за допомогою голосового пошуку: з розвитком голосових помічників це стає все популярнішим. Споживачі мають змогу купувати, використовуючи голосові команди, що вимагає від роздрібних компаній оптимізації своїх платформ для голосового пошуку.
 3. Зростання впливу соціальної комерції: соцмережі грають дедалі більшу роль у продажах. Компанії використовують ці платформи як для прямих продажів, так і задля реклами своїх товарів і створення більш інтерактивного досвіду покупця.
 4. Штучний інтелект та персоналізація. Рекомендації товарів, розумні помічники для підтримки клієнтів та автоматизація процесів стають все більш поширеними.
 5. Розвиток екологічної електронної комерції: зі збільшенням усвідомлення проблеми зміни клімату та зростання інтересу до стійкості, екологічна електронна комерція отримує все більшу підтримку. Компанії впроваджують практики, спрямовані на зниження вуглецевого сліду, упаковку та доставку товарів з мінімальним впливом на довкілля та стійкі бізнес-моделі.

Як і в будь-якому іншому бізнесі, успіх у e-commerce залежить від багатьох факторів, таких як: якість продукту, ціноутворення, маркетинг, логістика, тощо.
Однак, з урахуванням тенденцій ринку, можна сказати, що e-commerce продовжуватиме зростати і розвиватися найближчими роками. Тому, якщо ви готові вкласти зусилля та ресурси у створення та просування свого онлайн-магазину, то займатися e-commerce у 2023 році може бути перспективним та прибутковим бізнесом.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация