21/12/2022
Стефаній Мартиненко

Підбір юрисдикції

Послуга “Підбір юрисдикції для компанії” від Nexus

У теорії, компанія для ведення міжнародного бізнесу може бути зареєстрована практично в будь-якій країні світу. Однак практика показує, що вибір юрисдикції, з якою можна працювати ефективно, не такий вже й великий.

Тому ми наполегливо рекомендуємо всім, хто зацікавлений у створенні бізнесу за кордоном, підійти до вибору юрисдикції максимально комплексно, з огляду на всі нюанси не тільки в сьогохвилинній вигоді, а й у перспективі.

Які фактори ми враховуємо під час підбору?

Кожен випадок – індивідуальний, але ми опишемо кілька важливих факторів, які можуть стати вирішальними:

1. Мета створення. Якщо ваша мета – відкриття торгової компанії, ми пропонуємо розглянути юрисдикції з низькими ставками податку на прибуток. Найпопулярнішими є Мальта – 5%, Кіпр -12.5%, Ірландія – 12.5%, Угорщина – 9%.

Якщо ваша мета – подальший продаж бізнесу, то можна також розглянути США, Велику Британію та Сінгапур. Інвестори охоче купують фірми, зареєстровані в цих країнах.

Для ролі холдингу добре підходить Кіпр, Мальта, Угорщина, Англія або Ірландія. Якщо йдеться про суттєві активи, можна також розглядати Люксембург і Ліхтенштейн.

2. Особисті цілі власника. Коли створення бізнесу виступає способом отримання іноземного резидентства або ВНЖ – варіант очевидний. У такому разі є прив’язка до конкретної країни, в якій бізнес має бути зареєстрований.

3. Вартість реєстрації та утримання. Під час вибору важливо орієнтуватися не тільки на передбачувані податкові ставки, а й на:

 • вартість реєстрації та подальшого обслуговування бізнесу;
 • можливість відкриття банківського рахунку (відкриття рахунку може виявитися вкрай складним завданням: не кожна іноземна юрисдикція дає змогу зробити це віддалено або через довірену особу);
 • зручність ведення звітності (у т.ч. наявність/відсутність необхідності в штатному бухгалтері).

І це лише “верхівка айсберга”.

На сьогодні необхідно також враховувати податкове резидентство акціонерів, правила оподаткування контрольованих іноземних компаній, ризики визнання компанії податковим резидентом у країні проживання директора або власника, наявність угод про уникнення подвійного оподаткування та багато іншого.

Усі “підводні камені” і наслідки вибору складно навіть перерахувати.

Чим ми будемо вам корисні?

 1. Допоможемо проаналізувати всі можливі варіанти й обрати оптимальний, виходячи з ваших цілей/побажань/можливостей та ін. нюансів.
 2. Підкажемо, як саме працюватиме компанія у зв’язці з рахунком.
 3. Врахуємо ризики щодо оподаткування в країні вашого проживання, щоб уберегти вас від подвійної сплати податків.

Будь ласка, зв’яжіться з нами через форму нижче для отримання безкоштовної консультації.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Консультацiя

  Консультация