Ви, напевно, знаєте, що таке партнерський маркетинг. Але чи знайомі ви з Amazon Associates? Розповідаємо, як:
монетизувати свій трафік за допомогою найбільшого у світі маркетплейсу.
Програмна платформа, яка дозволяє учасникам заробляти комісійні з продажів через унікальні особисті посилання.
По суті це стандартна схема партнерського маркетингу (залучили покупця = отримали комісію). З тією лише відмінністю, що ви працюєте не з ноунейм чи локальною платформою, а з лідером e-commerce ринку.
Переваги такої співпраці очевидні:
Крім цього учасники можуть вибирати стратегії монетизації, які найкраще підходять їх аудиторії та контенту.
На жаль, Амазон не допускає до участі у програмі всіх бажаючих. Тому ви повинні подати заявку та дочекатися її розгляду. Важливо, щоб ваш проект відповідав наступним вимогам:
Зараз Amazon Associates programs доступна для Facebook (включаючи відкриті групові та фан-сторінки, але виключаючи особисті), Instagram, Twitter, YouTube, Tik Tok та Twitch.tv.
Порада! Подаючи заявку, вказуйте точну та коректну URL-адресу вашої сторінки в соціальній мережі. Якщо перевіряючі не зможуть перейти за посиланням, оцінити контент та трафік, то ви отримаєте відмову. Повторно заявки на участь не розглядаються.
Детальні правила та роз’яснення до них ви знайдете у посібнику користувача.
Один із найважливіших пунктів, перш ніж почати свій шлях з Amazon Associates: заробіток. За моделлю “партнерки” ви отримуєте % від кожної покупки за вашим посиланням.
Платформа пропонує різні комісійні ставки різних категорій товарів. Наприклад, комісія за продаж електроніки може бути нижчою, ніж за продаж товарів для дому. У середньому ставка становить від 1% до 10% ціни продукту.
Але при цьому товари з високою вартістю, такі як та сама електроніка або ювелірні вироби, приносять вам більше прибутку з однієї покупки.
Приклад:
Пральна машина з сушкою від Candy коштує $418. Комісія – 1%.
Набір кухонних рушників продається за $18. Комісія – 10%.
Продати електроніку складніше (через ціну, специфічність ніші), але ви отримаєте $4.18, за домашній декор вам “перепаде” $1,8.
Чим більше продажів генерується через ваші партнерські посилання, тим більше заробите. Сума може змінюватись від кількох десятків до тисяч доларів на місяць залежно від ніші бізнесу та рівня активності.
Тобто як і у випадку з будь-яким партнерським маркетингом, потенційний заробіток залежить від багатьох факторів, і не має гарантованих сум. Тому програма Amazon Associates може розглядатися як додатковий дохід або хобі.
Вся інформація вище присвячена тому, як монетизувати існуючий блог, групу, сторінку в соцмережі. Однак є і принципово інший шлях – створення веб-ресурсу з нуля під цей вид заробітку. Він потенційно прибутковіший і абсолютно точно складніший. Понад те, може вимагати досить великих грошових вливань на старті й у забезпечення подальшого функціонування.
Вибір категорії товарів. Чим менша ніша – тим легше виводити сайт у ТОП. Але зверніть увагу на частотність ключів (як часто люди шукають цей товар). Якщо ви знайшли хорошу ідею, але товар “гуглять” 600-800 чоловік на місяць, навряд чи проект буде комерційно успішним.
Створення веб-сайту під вибрану нішу. Скажімо, ви зупинилися на ідеї продавати чохли для айфонів. Тематикою вашого сайту може стати огляд лайфхаків та корисних порад для користувачів яблучного пристрою.
Наповнення та просування сайту. Найскладніший етап. Для запуску рекомендуємо створити щонайменше 20 перших статей, по 2000 слів кожна. Далі додавати по 1-2 тексти на тиждень. Просування проводимо як за ключовими словами (органічний трафік), так і через закупівлю маси посилань (коли інші сайти посилаються на вас).
Розкрутка ресурсу. Тобто. залучення трафіку як через пошукові системи, а й через соціальні мережі. Як мінімум радимо завести сторінку у Facebook, Instagram та Twitter. Трохи згодом підключити YouTube та інші відеоплатформи.
Наша практика показує, що в середньому піде від 4 місяців до півроку. Однак є варіанти, як мінімізувати ризики, скоротити час до перших продажів та виходу в нуль. Докладніше ви можете дізнатись на безкоштовній консультації з нашим фахівцем.