10/04/2024
Стефаній Мартиненко

Як використовувати Amazon Web Services (AWS) для оптимізації вашого бізнесу

Потрапляючи вперше на сторінку Amazon Web Services, непідготовлений користувач може бути шокований. Навіщо це потрібно моєму бізнесу? Та й чи потрібно взагалі.

Складається враження, що AWS підходять лише промисловим гігантам. Наприклад, для Coca-Cola, яка створила озеро даних на AWS та підвищила продуктивність аналітики на 80%. Або для Netflix, який спроектував понад 600 кадрів для 10 серій серіалу «Корона» завдяки запровадженню хмарного робочого процесу.

А як вам такий факт: група BMW використовує великі зв’язки із сервісами Амазон для покращення дизайну та функціональності автомобілів.

Однак AWS цілком застосовні для малого та середнього бізнесу, а також для стартапів. Розповідаємо, як оптимізувати ваш проект, використовуючи всі можливості Amazon.

Що таке AWS

Як пише сама платформа – це найпоширеніша у світі “хмара”. Тобто ресурс, який надає вам доступ до обчислювальних потужностей, сховища даних, додатків, сервісів та інструментів, необхідних для роботи та розвитку бізнесу.

Amazon Web Services (AWS) – це понад 200 функціональних інструментів, включаючи обчислювальні ресурси, сховище даних, бази даних, аналітику, машинне навчання, штучний інтелект, інтернет речей та багато іншого.

До найбільш популярних ми віднесли б:

 • EC2 (Elastic Compute Cloud) для обчислювальних ресурсів у хмарі.
 • S3 (Simple Storage Service) для зберігання.
 • RDS (Relational Database Service) для керування базами.
 • Lambda для запуску коду без керування серверами.
 • Redshift для аналізу та багато іншого.

Компанії можуть використовувати послуги Амазон для: масштабування веб-додатків; аналізу великих обсягів даних та виявлення тенденцій/ухвалення бізнес-рішень; покращення операційної ефективності; впровадження нових товарів та послуг і т.д.

Хмарні послуги від Амазон широко використовуються для управління веб-сайтами, розробки ігор, створення програм, рішень на базі ШІ, впровадження доповненої та віртуальної реальності, розгортання програм IoT (інтернету речей).

Переваги

 • Економія ресурсів. Використовуючи готові рішення, ви позбавлені необхідності вкладатися у власну інфраструктуру, її розробку та підтримку.
 • Масштабованість. Ви легко можете збільшувати або зменшувати обсяги ресурсів відповідно до зростання вашої діяльності.
 • Надійність та безпека. Досягається завдяки розподіленій інфраструктурі та численним дата-центрам у всьому світі.
 • Впровадження інновацій. Доступ до новітніх технологій для зростання та розвитку.

Недоліки

 • Складність для новачків. Через велику кількість варіантів, тонкощів їх налаштування та використання, може здатися, що це було не найкраще рішення – вибрати Amazon AWS. Реєстрація на навчальні цифрові курси вирішить цю проблему. Платформа надає понад 600 доступних та безкоштовних програм навчання.
 • Залежність від платформи. Використовуючи AWS, ви повністю залежите від сервісів та інфраструктури Amazon. Це може спричинити проблеми у разі непередбачених збоїв або змін у політиці компанії.
 • Вартість при перевитраті ресурсів. У разі необережного використання або неправильного налаштування, ви можете зіткнутися з несподіваними (і дуже великими) витратами. 

Як використовувати AWS малому та середньому бізнесу

Кожен проект, незалежно від масштабу, знайде потрібний інструментарій. Зокрема, ми могли б рекомендувати такі рішення:

Amazon S3 для зберігання файлів вашого бізнесу: документи, зображення та бази даних. RDS для управління базами зі швидким доступом до інформації.

EC2 як веб-хостинг. Забезпечте високу доступність та швидкий відгук для користувачів.

Створіть резервні копії даних за допомогою Amazon S3 або Glacier, щоб забезпечити захист від втрати інформації у разі збоїв.

Використовуйте Redshift для аналізу, якщо проект передбачає великі обсяги даних. Отримуйте цінну інформацію про продажі, клієнтів, запаси та інші аспекти вашої діяльності.

Якщо ваш бізнес пов’язаний з мобільними додатками, ви можете використовувати Mobile SDK для створення високопродуктивних та масштабованих сервісів.

Шляхом використання хмарних послуг AWS можна скоротити витрати на інфраструктуру, покращити гнучкість та масштабованість, а також підвищити безпеку та надійність своїх додатків та даних. Застосування AWS відкриває нові можливості для інновацій та зростання, роблячи ваш бізнес більш конкурентоспроможним у сучасному цифровому світі.

Ці приклади є лише невеликою частиною того, як можна використовувати AWS для оптимізації дрібних і середніх проектів. Важливо підібрати ті сервіси, які найкраще відповідають вашим потребам та бізнес-моделі.

Скільки коштують хмарні послуги від Amazon

Від 0 до сотень тисяч доларів. Ви платите лише за ті потужності/інструменти/сервіси, які ви використовуєте. На момент написання статті є кілька варіантів безкоштовного користування:

 1. Безкоштовні версії (близько 100 продуктів) часто мають “урізаний” функціонал.
 2. Рік безкоштовного користування для нових клієнтів (є обмеження, докладна інформація про рівні доступу).
 3. Повний доступ без обмежень часу (лише для деяких інструментів).

Але є інші приємні бонуси для новачків на AWS. Реєстрація дозволяє отримати тестовий період на 7 днів до всіх можливостей.

Тепер ви знаєте, що таке AWS Amazon і можете прийняти зважене рішення, наскільки подібні інструменти необхідні вашому проекту. Якщо ж у вас залишилися питання або потрібна додаткова консультація, зверніться до наших спеціалістів через форму нижче.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация