21/12/2022
Стефаній Мартиненко

FBA або FBM у Private Label: що обрати і коли? Порівняльний аналіз

Обраний вами метод фулфілменту (виконання замовлення) – це один із ключових показників успіху бізнесу.

При цьому, не завжди логічні (на перший погляд) висновки призведуть вас до великих продажів. У цьому питанні багато змінних, які важливо прорахувати до запуску. Постараємося детально та на прикладах розібрати, чим відрізняються між собою FBA та FBM і яка модель буде максимально ефективною у вашому випадку.

Теоретична база

Глобальна відмінність фулфілменту криється в об’єкті, що виконує дію. Тобто в тому, хто займається логістикою, організацією зберігання, пакуванням, клієнтським сервісом.

У випадку FBA це бере на себе Amazon, за моделлю FBM – виконання by merchant, тобто здійснюється власником бізнесу. Простіше кажучи, ви самі цим займаєтеся, не вдаючись до послуг маркетплейсу.

Втім, можна обрати й альтернативну модель — скористатися численними приватними Fulfillment-сервісами, які запропонують вам повний пакет послуг, нададуть склади та допомогу дешевше, ніж Amazon.

Якщо подивитися на статистику, модель FBA є безперечним лідером у продавців маркетплейса.

Але, як ми казали раніше, тут криється багато нюансів. Модель FBM також може бути дуже вигідною (при правильному і своєчасному застосуванні).

Переваги та недоліки FBA

Перша і головна перевага – це отримання максимального рівня довіри та лояльності покупців. Як наслідок: швидша маркетингова розкрутка за рахунок отримання позитивних відгуків та повторних продажів. Далі розглянемо докладніше інші плюси та мінуси FBA.

Також серед переваг FBA:

– Участь у програмі Amazon Prime, яка забезпечує покупцям безкоштовну 2-денну доставку. Ваші товари будуть відзначені відповідним маркуванням.

На даний момент лише в США понад 100 мільйонів учасників сервісу Prime, а це колосальні можливості для вашого зростання та просування.

– Швидка обробка замовлень у сервісному центрі Amazon. Навряд чи вам вдасться організувати таку ж швидку обробку вхідного потоку, особливо на старті бізнесу. Звичайно, якщо мова не про хобі з оборотом в 1-2 замовлення на день, а про повноцінний бізнес із сотнями повідомлень, що надходять.

– Повернення клієнтів за рахунок якісного сервісу. Покупці отримують цілодобову та своєчасну підтримку. З неявного — це той факт, що зірвані терміни замовлень, пошкоджена упаковка та інші проблеми з доставкою не вплинуть на ваш рейтинг. За моделлю FBA весь цей негатив на себе забирає сам Amazon.

– Заощаджений час, який ви можете витратити на покращення бізнесу, відпустку, а не на буденні завдання чи спілкування з покупцями та з’ясування нюансів їх замовлення. Сюди також відносимо збережені нервові клітини, адже навіть якщо ваша логістика працює як годинник, ніхто не застрахований від форс-мажорів.

– Масштабування без додаткових витрат: по-перше, на складах Amazon нема обмежень щодо обсягів зберігання, по-друге, ви можете реалізовувати товар не тільки в США, але й у більш ніж 100 країнах, завдяки FBA Pan-EU.

З мінусів є те, що цінова політика маркетплейсу дуже динамічна. І ви не можете не неї вплинути. Будь-якої миті Amazon може підняти вартість обслуговування.

Переваги та недоліки FBM

Головна перевага FBM – це повний контроль процесу, ви самі впливаєте на вартість доставки, маєте можливість оптимізувати витрати та не обтяжені регулярними платежами.

Модель FBM чудово показує себе для продажу великогабаритних товарів.

Скажімо, якщо ви вирішите постачати на майданчик SUP-дошки, то за моделлю FBA заплатите близько 83$ з одиниці за обслуговування. І це ще без врахування того, скільки ви витратите на доставку такого товару  до американського складу.

Що обрати і в який момент часу?

ПоказникFBAFBM
Контроль за процесамиУчасть у лістингу та маркетингуПовне занурення на всіх етапах
Витрати на приміщення та персоналВідсутніЗалежать від ухвалених вами рішень
Продаж великогабаритних товарівНе вигідноВигідно
Організація швидкого товарообігуПросто та швидкоСкладно та затратно
Участь у програмі Amazon PrimeБезкоштовноОплачується
Регулярні платежі за залишки на складахНа товари, що зберігаються понад рокуВідсутні
Рейтинг продавця та негативні відгукиНе впливають, якщо це помилка логістикиСильна залежність

Модель FBM завжди погано показує себе на старті бізнесу, адже Amazon більш зацікавлений у просуванні FBA бізнесу, заробляючи з нього більше.

Крім того, багато продавців спостерігають зниження продажів при переході на “by merchant”. Втім, плюси та мінуси FBM дуже умовні та підлягають коригуванню. Так, коли бізнес вже має гарний пул постійних клієнтів, це може бути вигідним.

Якщо ви все ще не впевнені в правильності вибору виконавчої моделі, хочете отримати детальний прорахунок перспектив на основі бізнес-плану, і таким чином заощадити тисячі доларів, зв’яжіться з нами за формою нижче.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация