05/04/2023
Стефаній Мартиненко

Виграшна стратегія, щоб розпочати бізнес на Amazon

Як, маючи всього $300, розпочати успішний онлайн-бізнес та вийти на дохід у $1 500 вже через місяць? Ми вам, звичайно, не розповімо. Хоча саме таку інформацію чекають ті, хто шукає в інтернеті «прибуткові Amazon стратегії».

Не те, щоб такі результати були неможливі. Серед наших кейсів є схожі історії. Проте важливо розуміти, що на успіх бізнесу впливає багато чинників: початкова сума інвестицій, досвід у ніші e-commerce, якість самого товару, якість маркетингу, правильний вибір бізнес-моделі тощо. Зокрема про останній пункт ми хочемо поговорити докладніше у цій статті.

Яку стратегію обрати для бізнесу на Амазон?

Питання, яке ми чуємо чи не щодня від підприємців-початківців. Наша позиція щодо цього незмінна: однозначно Private Label, оскільки вона найбільш прогнозована і має безліч інших переваг.

Однак для аргументованого вибору доцільно розглянути плюси та мінуси всіх можливих варіантів. Їх не так вже й багато: 4, якщо додатково поділити роботу за моделлю Private Label на окремі маркетингові стратегії. Amazon, до речі, високо лояльний до своїх “прайвет” продавців, що також стає вагомим аргументом на користь цієї моделі. А ось дропшипінг, хоч і має місце бути, але все ж таки заборонений правилами майданчика. Але про все по порядку.

# 1. Дропшипінг

Суть: ви працюєте як посередник і не маєте контакту з товаром. Ваше завдання — знайти покупця, взяти з нього оплату і передати гроші продавцю (залишивши собі різницю або отримавши виплату у вигляді % від угоди). Організацією доставки займається продавець.

Плюси: вам не потрібно робити великі закупівлі та знімати склад для зберігання запасів та товарних залишків. Старт із мінімумом вкладень (більшість з яких підуть на рекламу).

Мінуси: дропшипінг не очолює ТОП стратегії Амазон з однієї простої причини: ця модель бізнесу заборонена на майданчику (хоч і використовується). Ви не можете контролювати якість товару, що відправляється, терміни доставки (за рахунок чого складно отримувати позитивні відгуки та будувати репутацію). Акаунти дропшиперів часто блокують, так що про розвиток і масштабування не йдеться і мови.

Інвестиції для старту: від $100 для викупу товару.

# 2. Онлайн арбітраж

Суть: ви купуєте товар у виробника та перепродаєте його на майданчику, конкуруючи з іншими продавцями. У цьому випадку ваш план дій виглядає так:

  1. Знайти популярний продукт, що продається на Амазон.
  2. Знайти постачальника із конкурентною ціною.
  3. Організувати закупівлю.
  4. Виставити товар на майданчик, приєднавшись до чужого лістингу.

Прим.: в одній із минулих статей ми вже писали, що таке лістинг на Амазон, ви можете перейти за посиланням та детально ознайомитись із цим поняттям.

Плюси: вам не потрібні вкладення в рекламу та маркетингова стратегія. Amazon забирає частину прибутку, самостійно розподіляючи замовлення серед продавців. Також ви можете організувати фулфілмент, відправляючи товарні партії зі складів виробника одразу на склади Амазон. В цьому випадку роботу з покупцем (прийом замовлення/повернення/упаковка/логістика) також візьме на себе майданчик.

Мінуси: велика конкуренція та можливий демпінг серед продавців. Немає можливості масштабування в рамках лістингу: вам потрібно постійно шукати та тестувати нові товари). 

Інвестиції для старту: від $1000 для викупу товарної партії.

# 3. Private Label

Суть: ви знаходите постачальника (найчастіше в Китаї), який вироблятиме продукцію під вашим брендом (з логотипом вашої компанії та іншими «розпізнавальними знаками»).

Плюси: для забезпечення стабільного доходу достатньо мати лише 1 товар. Ви самі створюєте лістинг (у вас практично немає конкурентів). Дохід безпосередньо залежить від ваших дій (а не підкоряється «настроям» алгоритмів Amazon. Бізнес-стратегія Private Label гарно підходить для масштабування та роботи в довгострокову перспективу. Ви також можете працювати за фулфілментом).

Мінуси: значна сума для старту + необхідність вникати в процеси.

Інвестиції для старту: від $15 000.

Успішна торгівля на Amazon

Як ми вже писали вище, саме Private Label є ідеальним варіантом для старту онлайн бізнесу зі стабільно високим доходом. Роботу за цією моделлю можна розділити на 2 підходи:

1. Запускаємо багато дрібних, недорогих товарів і таким чином шукаємо продукт, який «заходить». На його основі розвиваємо магазин. Це оптимальний варіант старту для новачка.

2. Виходимо на ринок з дорогим, якісним продуктом і шукаємо під нього покупця. Цей варіант для тих, хто має досвід у e-commerce та готовий трохи більше інвестувати на старті.

Тобто вибір стратегії Амазон залежить не тільки від наявності/відсутності потрібної суми, а й вашого бажання будувати бізнес. Без варіантів: Private Label — найбільш стабільний і перспективний спосіб, арбітраж — простий, що не вимагає високих витрат і зусиль, але не забезпечує вас довгостроково.

Кожен арбітражний товар рано чи пізно впирається у стелю. Не кажучи вже про те, як складно конкурувати з акулами, які мають стабільні багаторічні зв’язки з виробниками і контракти з нереально низькими цінами (які ви банально не зможете перебити). Не факт, що нові товари, які ви постійно шукатимете, «залетять».

Плюс сам Амазон може «обділити вас»: скажімо, поточний лістинг сумарно генерує 80 замовлень на день, 8 із них майданчик передає вам. Наступного місяця до лістингу заходять ще 5 нових продавців із вищим рейтингом. Цілком ймовірно, що ви отримаєте вже 1 продаж (цифри умовні та перебільшені, наводимо їх тільки задля розуміння роботи алгоритму).

Тому важливо оцінити всі ризики та неявні можливості. Наприклад, ми можемо запропонувати вам спосіб, як стартувати за моделлю Private Label з набагато приємнішою сумою (у 3-5 разів нижче за заявлену в статті). Напишіть нам для отримання безкоштовної консультації.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації






    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    コンサルテーション

    私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

    Дякуємо!
    Ваша заявка прийнята

    Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

    Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

    Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

    Персональна консультація:
    “Як заробляти на Амазон від 3000$”

    дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
    отримаєте покроковий бізнес-план

    Звичайна ціна консультації

    150$

    Для тих, хто побачив це повідомлення

    Безкоштовно

    Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

    Консультацiя

    Консультация