10/07/2023
Стефаній Мартиненко

Що відбувається з поверненнями на amazon? Детальний огляд

Одна з найбільш дратівливих ситуацій для продавців на Amazon – повернення товару. І справа не стільки в тому, що з нею пов’язаний новий головний біль. Більш за все дратує, що у більшості випадків у покупця відсутні об’єктивні причини такого вчинку. Користуючись лояльними умовами платформи, багато людей роблять необдумані замовлення, беруть товари для порівняння або аби просто подивитися. Тобто повернення ≠ помилка з вашого боку.

Одна з досить частих причин повернення — «несанкціоноване придбання» — замовлення, зроблені дітьми без згоди батьків. Також під цим терміном можуть матися на увазі шахрайські операції.

Але не будемо нагнітати, адже у 90% випадків такі операції не завдають критичних незручностей продавцеві.

Яка у Amazon політика повернення товарів

Звичайний термін, відведений для повернення, становить 30 календарних днів із дати отримання посилки. Для деяких категорій (наприклад, дитячі іграшки або подарунки Birthday Gift List) він збільшений до 90 днів. У виняткових випадках термін може бути продовжений до 1 року (дійсно для Amazon Elements, Wickedly Prime тощо).

Загалом, політику маркетплейсу в цьому питанні можна назвати досить щедрою. З одного боку, вона заохочує покупців витрачати більше грошей. З іншого — змушує продавців без суперечок оформляти майже кожне повернення. Amazon навіть не спитає вас, чи готові ви прийняти товар назад, адже більшість запитів обробляються автоматично (це стосується магазинів, що працюють за моделлю FBA).

Дуже часто платформа спочатку поверне гроші покупцеві, а вже потім розбиратиметься, чи не пошкоджено товар. І тут якраз той випадок, коли щедрість політики торкнулася і продавців. Якщо посилка повернулася на склад у неналежному вигляді, а сам продукт виявився з дефектом (і в цьому немає вини виробника чи вашої), то Амазон зарахує на баланс продавця суму, що дорівнює повній вартості.
Також важливо, що повернення замовлення з Амазону здійснюється не з усіх категорій. Так, покупці не мають права обмінювати індивідуальні та деякі деякі ювелірні вироби, онлайн-підписки, бакалею, медикаменти, комах. Докладніше про це сказано у відповідному розділі правил.

Що ж відбувається із поверненнями на Amazon?

Товар знову потрапляє в преп-центр. Якщо він цілий та зберіг гарний вигляд, його перепакують і відправлять назад до складу. Тобто він повертається на ваш баланс готовим до повторного продажу.

Якщо продукт пошкоджений, є кілька можливих варіантів розвитку подій:

  • ви оформлюєте видалення позиції та отримуєте назад комісію, податки та суму, рівну  вартості (за умови, що провина за пошкодження лежить на Амазоні чи покупцеві);

  • товар потрапляє до категорії «невиконаний», ви повертаєте собі комісію за закриття угоди (за умови, що неліквідність позиції — ваша провина);

  • можливий перепродаж товару як вживаного у рамках програми Grade and Resell (для цього потрібно виконати перереєстрацію та створити нове оголошення);

  • учасники ФБА можуть подати заяву на ліквідацію та отримати до 10% від оціночної вартості;

  • ви можете пожертвувати продукцію благодійним організаціям, уникнувши плати за утилізацію (опція FBA Donations).

Чи може продавець змінювати умови повернення?

Так, це можливо. Але виключно для тих, хто працює за моделлю Fulfillment by Merchant (тобто самостійно відправляє посилки покупцеві, не використовуючи склади та преп-центри торгового майданчика).

Чи такі ситуації впливають на репутацію магазину?

Однозначно. І мова не лише про негативні відгуки. Великий відсоток дефектності безпосередньо знижує здоров’я облікового запису та позицію у загальному рейтингу. Велика кількість повернень може призвести до блокування облікового запису.

Як знизити відсоток повернень і чи можна їх зовсім виключити?

На жаль, повністю захистити себе ви не зможете. Але завжди важливо працювати над якістю продукції, надавати покупцеві докладні описи, грамотний фото- та корисний відеоконтент.

Як бачите, процес повернення на Амазон досить комфортний для обох сторін угоди. І все ж таки, ми бажаємо продавцям якнайменше стикатися з подібними ситуаціями і нагадуємо, що фахівці Nexus з радістю допоможуть вам у будь-якому питанні, яке пов’язане з бізнесом на Амазон.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації






    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    コンサルテーション

    私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

    Дякуємо!
    Ваша заявка прийнята

    Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

    Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

    Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

    Персональна консультація:
    “Як заробляти на Амазон від 3000$”

    дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
    отримаєте покроковий бізнес-план

    Звичайна ціна консультації

    150$

    Для тих, хто побачив це повідомлення

    Безкоштовно

    Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

    Консультацiя

    Консультация