21/12/2022
Стефаній Мартиненко

Що таке Amazon Private Label і чому це найвигідніша модель продажів

На Amazon існує 4 базові моделі продажів:

1. Роздрібний арбітраж те, що можна охарактеризувати як: «купив подешевше продав подорожче». Тобто закупівля акційних товарів на локальних ринках або зі знижками в роздрібних магазинах з наступним перепродажем на Amazon за повною вартістю.

2. Опт закупівля товарів у виробника за оптовими цінами. Заробіток за рахунок високої маржинальності.

3. Продукт власного виробництва класична модель: ви щось виробляєте та реалізуєте через e-commerce платформу, заощаджуючи на маркетингу та інших витратах, пов’язаних зі збутом.

4. Private Label продаж чужих товарів під власною торговою маркою.

На перший погляд здається, що саме оптова модель торгівлі надасть вам максимальну вигоду. Але це не зовсім правильне твердження.

По-перше, тому, що багато виробників також пропонують свій продукт на Amazon, створюючи вам конкуренцію.

По-друге, оскільки великий опт максимально цікавий виробнику, він може співпрацювати з необмеженою кількістю дилерів. Що створює, знову ж таки, конкурентні умови, пов’язані з репутаційними ризиками.

Тут можна згадати дропшипінг, проте подібний метод реалізації офіційно заборонено на Amazon.

 

Про Amazon Private Label простими словами


Private Label – це довгострокова стратегія, яка дозволяє уникнути виробничих труднощів та ризиків. Суть у наступному: ви маркуєте готовий товар, який виробляє ваш постачальник. Це дуже схоже на те, як роблять супермаркети, розміщуючи на полицях товари власного бренду, не виробляючи їх.

Більш того, завдяки сервісу FBA (Fulfillment by Amazon) ви знімаєте з себе всі зобов’язання, пов’язані зі складським зберіганням, логістикою та клієнтським сервісом.

Загалом, стратегія Private Label виглядає так:

 1. Пошук товару. 
 2. Замовлення його виробництва.
 3. Маркування (нанесення логотипу). 
 4. Доставка на склади Amazon. 
 5. Маркетинг.

 

Головні труднощі у цьому списку пов’язані з пошуком затребуваного продукту належної якості. Це не обов’язково має бути щось оригінальне, те, чого ще немає на Amazon. Багато продавців беруть ТОП товари та роблять їм унікальні пакування, додають подарункові стікери, змінюють базові кольори — тобто, додають «родзинку» і таким чином залучають покупців конкурентів.

Інший, не менш ефективний спосіб виділитися — правильний демпінг, який дозволяє максимально знизити ціну, але виграти за рахунок великого обороту.

За статистикою, 90% американців не купуватимуть десь в інтернеті, не порівнявши ціни на Amazon.

Переваги Amazon Private Label, порівняно з іншими стратегіями

Як було сказано вище, така стратегія спрямована на довгострокову перспективу. Тобто, ви створюєте бренд для чужого продукту. Це скоріше можна порівняти з інвестуванням  у цінні папери, а не з купівлею готового бізнесу.

Такий підхід забезпечує вам певні плюси:

1. Повний контроль над репутацією: вас не хвилюють негативні відгуки, які заробив бренд-виробник, скандали та суперечки, які можливі, якщо продукт реалізують недобросовісні продавці. Ви будуєте свою репутацію з чистого аркуша.

2. Необмежений потенціал та можливості масштабування. Ваш бренд не обмежений тематикою чи нішею. Буде дивно, якщо виробник натуральних свічок раптом випустить у продаж робот-пилосос, але абсолютно нормально поєднувати в каталозі ці позиції, якщо ви позиціонуєте себе як бренд товарів для дому.

3. Низька конкуренція — оскільки товари належать лише вам, відповідно, не потрібно ділити продаж аналогічних позицій з іншими продавцями.

4. Впізнаваність. Завдяки єдиній концепції (логотип + брендові  кольори + пакування і т.п.) покупець з високою ймовірністю повернеться саме до вас. Підвищується рівень довіри та лояльності.

5. Гнучкість. Якщо якість товарів виробника впала і більше вас не влаштовує, ви легко зміните його на іншого, оскільки прив’язані до концепції бренду, а не до конкретного постачальника.

Це дозволяє тестувати нові продукти та пропозиції сезонного попиту. Подібне досить складно реалізувати, якщо ви працюєте за системою опту (тобто прив’язані до конкретної компанії та обмежені її асортиментом).

Приблизно 80% населення США частіше купують продукцію Private Label, ніж товари великих та дуже відомих брендів.

(даний сайту vc.ru)


Головний недолік моделі Private Label

Правдиво назвати це навіть не «недолік», а «сума інвестицій», яка буде набагато вища, ніж стартові вкладення для реалізації інших моделей. Насамперед, це витрати на реєстрацію торгової марки. Також варто врахувати первинну закупівлю товарів для тестів та витрати на брендування (дизайн + реалізація).

На Amazon можна зареєструвати внутрішню ТМ абсолютно безкоштовно. Реєстрація ТМ у пакетному відомстві на території США буде потрібна, якщо ви вирішите продавати товар і на інших маркетплейсах. Це довгий процес, який може тривати до 9 місяців.


Чим ми будемо вам корисні

Оберігаємо від помилок та заощаджуємо ваш час. Допомагаємо стартувати вашому бізнесу на Amazon:

 • пошук конкурентного товару;
 • виведення на майданчик, повний цикл підтримки на всіх етапах;
 • юридичні послуги;
 • бухгалтерський супровід бізнесу, тощо.
  _____________

Якщо ви вже оцінили для себе всі плюси та мінуси Private Label та готові розпочати бізнес, ми будемо раді обговорити ваш проект. Контакти для зв’язку ви знайдете у однойменному розділі сайту або заповніть форму.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация