12/03/2024
Стефаній Мартиненко

Огляд Amazon Seller Central: основи управління вашим обліковим записом

У цьому блозі ми неодноразово писали про Amazon Seller Central (ASC), але ще ніколи не робили огляд його функціоналу та можливостей. Але ж це основний інструмент будь-якого продавця на платформі. Через особистий кабінет ви можете:

  • керувати товарними залишками;
  • проводити маркетингові кампанії та налаштовувати рекламу;
  • виконувати замовлення та обслуговувати клієнтів;
  • обробляти платежі та отримувати бізнес-звіти.

Крім того, ASC пропонує користувачам багато варіантів для автоматизації процесів та здійснення масових операцій.

Головна сторінка

На першому екрані одразу бачимо картки із ключовими показниками нашого бізнесу: відкриті замовлення, поточні продажі, загальний баланс. Кожну з них можна розгорнути, щоб отримати додаткову інформацію.

Зверніть увагу на довгий рядок, розташований у шапці сторінки. Він призначений для швидкого пошуку відповідей на актуальні питання. Радимо використовувати ключові слова. Наприклад: “додати новий товар”, “створити знижку”, “налаштувати рекламу”. Amazon має величезну базу знань. Також знайти необхідну інформацію можна в меню HELP (правий кут) або на форумі продавців.

У розділі Marketplaces ви побачите активні ринки продажів. За замовчуванням їх три: власне США/поділення на Канаду та Мексику. Можна підключити й інші: скажімо, ЄС.

Картка Оpen Оrders показує виконані замовлення та ті, що знаходяться у статусі очікування обробки. Якщо ви працюєте за моделлю FBA, важливо лише відстежувати зміну цифр, оскільки Амазон зробить все за вас. Якщо ж за іншою моделлю, ви повинні самостійно відправити продукт, підтвердити трек-номер і перевести замовлення в статус очікування доставки.

У розділі Тoday’s sales ви можете переглянути статистику за різні періоди часу: поточна дата, тиждень, 15 та 30 днів.

Вuyer messages є дуже важлива категорія в Амазон Seller Central. Намагайтеся відповідати на вхідні запити якнайшвидше і не допускати, щоб повідомлення висіли понад 24 години. Швидкість взаємодії з покупцями впливає на репутацію магазину і те, яке місце платформа дасть вам у загальному рейтингу.

IPI означає “Inventory Performance Index” – метрика, яка оцінює ефективність управління запасами (оцінка варіюється від 0 до 1000). Низький IPI може призвести до обмежень або додаткових платежів за зберігання товарів на Amazon. 

Основне меню

При натисканні на три смужки в лівому верхньому кутку екрана, ми отримуємо доступ до основних інструментів, програм та метрик продавця. 

Перші 4 категорії відповідають життєвому циклу продажів:

  1. Сatalog – додавання продуктів на продаж.
  2. Inventory – відстеження запасів та керування складськими залишками.
  3. Рricing – ручне та автоматизоване ціноутворення.
  4. Оrders – виконання замовлень.

У розділі Inventory зверніть увагу на такі показники:

  • available – товари, які вже на складі. Оброблені та відскановані;
  • inbound – продукція, яка ще знаходиться в дорозі;
  • unfulfillable – товари в неналежному стані/повернення.

Продукцію з категорії Unfulfillable можна утилізувати або надіслати на преп-центр для приведення до товарного вигляду.

Amazon Seller Central – це ще й маркетинговий інструмент

У кабінеті ви можете не тільки налаштовувати рекламу всередині платформи, а й провести інші кампанії, які впливають на збільшення продажів. Доступні можливості будуть залежати від країни та статусу (наприклад, чи зареєстровані ви у категорії Brands, чи використовуєте модель FBA чи FBM).

Радимо звернути увагу на:

Coupons. Купони стимулюють аудиторію здійснювати імпульсивні покупки з їх використанням (відображаються на сторінці товару).

Lightning Deals. Тимчасові акції та обмежені пропозиції, що дозволяють збільшити кількість продажів у моменті та привернути увагу нової цільової аудиторії.

Posts та LIVE. Додаткові можливості для презентації та просування продукції. Допомагають ділитися інформацією через пости, статті та живі онлайн-відеотрансляції.

Brand Content. Інструмент, що дозволяє створювати більш інформативні сторінки товарів з додатковими зображеннями, відео та текстом, щоб привернути увагу та переконати клієнта здійснити покупку.

Attribution. Аналітичний інструмент, що дозволяє відстежити як реклама впливає на продажі за межами платформи. Допомагає зрозуміти ефективність своїх маркетингових зусиль.

Маловідомі чи недооцінені можливості Amazon Seller Central

Якщо ви хочете збільшити кількість оглядів на продукти, радимо звернути увагу на програму Amazon Vine. Суть у наступному: ви надсилаєте товар на огляд кваліфікованим учасникам (безкоштовно), а натомість вони створюють контент: відгуки та рецензії. Також можна скористатись опцією Request a Review (запитати у покупця огляд на придбаний товар).

Рекомендуємо не ігнорувати показник Inventory Age – аналіз його динаміки дозволить оптимізувати керування запасами та уникнути тривалого зберігання. Не менш важливими є дані Restock Inventory. З їх допомогою ви визначите, коли необхідно поповнювати склад, щоб уникнути нестачі або надлишків.
І, звичайно ж, радимо періодично заглядати в розділ Marketplace Growth у своєму Амазон Селлер Центр – там ви знайдете інструменти та ресурси для розширення бізнесу, навчальні матеріали та поради щодо оптимізації лістингів.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації