25/10/2023
Стефаній Мартиненко

Аналіз конкурентів: як виділитися на тлі інших продавців Амазон

За даними дослідницької платформи Jungle Scout, на Amazon реєструється понад 2 000 селерів ЩОДЕННО. Ймовірно, серед них є ті, чиї товари та інтереси перетинаються з вашими. Тому аналіз та створення стратегії, як виділитися на тлі інших продавців, є одним із пріоритетних завдань будь-якого бізнесу.

Маючи інформацію про конкурентів, ви можете:

 • краще зрозуміти потреби клієнтів та адаптувати під них свою пропозицію;
 • визначити методи та тактики маркетингової стратегії;
 • підлаштуватися під динамічну зміну ринку, тощо.

Простіше кажучи, аналіз конкурентів має безпосередній вплив на успіх та зростання вашого проекту. Про те, як правильно його провести, які метрики, інструменти та сервіси використовувати, розповідаємо в даній статті.

Як аналізувати конкурентів на Амазон

Будь-який аналіз починається з пошуку предмета дослідження. У нашому випадку необхідно знайти продавців, які пропонують аналогічні/схожі та навіть комплементарні товари. Найпростіше це зробити, використовуючи пошук за ключовими словами всередині майданчика.

Більш за все нас цікавлять продавці з максимальною кількістю продажів, що мають піктограми Best Seller або Amazon Choice. Причому, їх поведінку краще досліджувати не тільки в моменті, а зробити це завданням на регулярній основі, складаючи таблицю динаміки цін і акцій, що проводяться.

Також використовуйте розділ “Подібні товари від інших виробників”, які вам пропонує сам Amazon.

Другий спосіб знайти своїх конкурентів – використовувати спеціальні інструменти, такі як Helium 10 або Jungle Scout, про який ми вже згадували на початку тексту.

Порада! Станьте активним учасником різних форумів, каналів і груп у соціальних мережах, присвячених торгівлі на Amazon. Вони можуть дати вам корисні цікаві відомості про конкурентів та нішу.

Тепер, коли конкурентів знайдено, саме час приступати до аналізу. Розберемо його за пунктами.

1. Пошук популярних ключових слів

Для цього використовуйте спеціальні інструменти: Google Keyword Planner, Ahrefs або вбудований аналізатор від Амазон. Визначте, які ключові слова використовують інші для просування лістингу. Це допоможе зрозуміти, які запити є найбільш популярними серед цільової аудиторії.

2. Аналіз цін та акцій

Для моніторингу цін вам може знадобитися Price2Spy або CamelCamelCamel. Також вивчіть акції та знижки, що пропонують ваші конкуренти. Це допоможе знайти помилки в ціноутворенні, побудувати стратегію продажів та знайти спосіб, як виділитися на тлі конкурентів, не демпінгуючи і не втрачаючи прибутку.

3. Оцінка відгуків та рейтингу

Вони грають одну з найважливіших ролей у прийнятті рішення покупцем. Використовуйте такі інструменти як: ReviewMeta або Fakespot для аналізу відгуків на конкурентів. Виявіть їх сильні та слабкі сторони та використовуйте цю інформацію для покращення якості товарів та обслуговування.

4. Цілісний аналіз лістингу

Зверніть увагу не лише на ключові слова, а й на те, де та як вони використовуються. Проаналізуйте довжину текстового опису та те, на яких перевагах товару ваші конкуренти роблять особливий акцент.

Також важливо порівняти графічний контент: наприклад, композицію фотографій та наявність відео. Давно доведено, що наявність інфографіки на картинках принесе вам набагато більше продажів, ніж “сухе” зображення товару на білому фоні. Також, у багатьох нішах на увагу покупця благочинно впливає наявність моделей на фото, які демонструють результат (спортсмени з “кубиками” під час продажу стимуляторів для м’язів живота або задоволена жінка, яка укуталася м’яким пледом).

5. Цифрові показники та якісний аналіз

Сюди можемо віднести всі точні дані, які ви можете дізнатись про свого конкурента: загальна цифра продажів, вартість та швидкість доставки, варіації розмірів його товарів, кількість запропонованих одиниць в асортименті, тощо.

Також можна сконцентруватися на дизайні вітрини магазину, особливих умовах продажу (наприклад, ваш конкурент пропонує безкоштовну подарункову упаковку), тощо.

Що робити з отриманими результатами

Особливість фінальної обробки даних залежить від мети, що стояла перед вами на початку. Так, ви можете внести всі дані до таблиці.

Магазин 1Магазин 2Магазин 3
Кількість товарів200150300

Середня ціна
25$ 30$ 20$ 

Рейтинг продавця
4.94.84.7

Середній рейтинг товарів
4.74.54.6

Ключова особливість
Ексклюзивні дизайниБезкоштовна доставкаШирокий асортимент

Часом для розуміння фінальної картини використовується SWOT-анализ. Ви можете провести його як для свого бізнесу, так і “прогнати” конкурентів за цією методикою. Для здійснення SWOT-аналізу використовується матриця з 4-х елементів: сильні та слабкі сторони, загрози та можливості. Отримані дані можуть бути використані для розробки стратегії, прийняття рішень, планування та управління ризиками.

Насамкінець, ще кілька порад, як бути оригінальним у продажах товарів:

1. Персоналізоване обслуговування. Наприклад, якщо ви продаєте одяг, запропонуйте індивідуальні стилістичні консультації для кожного клієнта, щоб допомогти йому обрати найкращий образ.

2. Креативний маркетинг. Використовуйте незвичайні способи привернути увагу цільової аудиторії. Наприклад, запустіть вірусну рекламу у соціальних мережах, використовуючи нестандартний підхід до просування товару. Пам’ятайте про успішні кампанії, такі як “Old Spice: Чоловік, яким може пахнути ваш чоловік.”

3. Ексклюзивні товари. Пропонуйте обмежені, ексклюзивні варіанти, які не можна знайти в інших продавців. Наприклад, якщо ви продаєте скляний посуд, можете запропонувати інкрустацію келихів кристалами Swarovski.

4. Впровадьте у маркетинг елемент соціальної відповідальності. Наприклад, ви можете пожертвувати частину прибутку на захист великих панд від вимирання або взяти участь в інших екологічних ініціативах. Цей підхід допоможе залучити клієнтів, які поділяють такі цінності.

Важливо пам’ятати, що оригінальність у продажах — це не так спосіб виділитися на тлі інших продавців, як задовольнити потреби та бажання своїх покупців. Знайдіть можливості зробити бізнес унікальним і цікавим для споживачів — це гарантовано забезпечує успіх, з якою б висококонкурентною нішою ви не працювали. 

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация