14/10/2023
Стефаній Мартиненко

Як здійснити доставку товару на склад Amazon з України

Останнім часом у мережі з’явилося дуже багато навчальних курсів, роликів та гайдів, які присвячені торгівлі на міжнародних маркетплейсах. І серед тонн інформації майже ніхто не говорить про те, як доставити товар на Амазон з України та й загалом, організувати логістику.

А тим часом все більше українських бізнесменів підкорюють міжнародні ринки, конкуруючи як в якості, так і в ціні, з виробниками США та Європи.

Тому ми вирішили виправити ситуацію і пояснити логістичні нюанси підприємцям-початківцям і тим, хто хоче розширити географію свого бізнесу.

Раніше ми вже писали про те, як працює FBA і що таке Fulfillment загалом (адже крім Амазон такий сервіс можуть надавати і незалежні компанії). Зараз лише нагадаємо: працюючи за моделлю FBA, ви повинні самостійно доставити вантаж на склад маркетплейсу. Згодом Amazon бере на себе зберігання, пакування та доставку ваших товарів клієнтам. Тобто інформація з цієї статті буде корисною саме в такому випадку.

Доставка товару на склад Amazon: доступні варіанти

Глобалізація торгівлі «породила» дуже багато бізнесів, які допоможуть вам у цьому питанні: десятки приватних логістичних фірм та транспортних комерційних компаній. Не будемо радити щось конкретне, все легко знаходиться в пошукових системах на запит «доставити товар на склад Амазон».

Але в цьому різноманітті рекомендуємо не забувати і про поштові служби. Зокрема, Нова Пошта Глобал має цікаві логістичні рішення для бізнесу, фрахтову доставку та можливість В2С-відправок з України (що, напевно, зацікавить тих, хто планує працювати за моделлю FBМ, тобто доставляти посилки безпосередньо покупцям).

У свою чергу, Укрпошта входить до числа 192 поштових операторів, які утворюють Світовий союз. Тобто, також дозволяє бізнесу знайти рішення для міжнародних перевезень.

Ось тільки є нюанс. Ані Нова, ані Укрпошта не займаються прямими пакетними доставками на склади Амазон. Тобто, привезши товар до Сполучених Штатів, ви повинні забезпечити його транспортування територією країни до кінцевого пункту призначення.

У цьому контексті співпраця з компаніями, які надають послуги «під ключ» (мультимодальні перевезення + оформлення паперів), може бути цілком привабливою. Або ж ви можете заощадити, знайшовши контрагента зі США, який візьме на себе пласт роботи, що залишився.

Перелік потрібних документів

Щоб поставити товар на склад Amazon, вам знадобиться стандартний пакет документів:

 • інвойс, що включає інформацію про кількість одиниць у партії, ціну кожної та загальну суму;
 • митна декларація (на експорт);
 • ТТН міжнародного зразка;
 • дозвільні документи (за потреби): ліцензії, сертифікати тощо.

Список дуже умовний і може бути доповнений, наприклад, документами про специфікацію постачання або підтвердженням права власності на товар, що експортується.

Вартість та тривалість доставки

Важко сказати, скільки обійдеться доставка товару до складу Амазон у кожному даному випадку. Цифри залежать від:

 • ваги та габаритів партії;
 • вартості продукції, що пересилається;
 • умов обраної компанії-перевізника;
 • виду транспорту;
 • особливостей вантажу (небезпечний/крихкий) і т.д.

Щодо термінів, то зазвичай доставка морем займає від 35 днів, авіа – до 14 днів.

Будь-який продавець на Amazon підтвердить, наскільки важливо вчасно поповнювати товарні запаси. Це один із ключових факторів успішного бізнесу, який дозволяє підтримувати високий рейтинг та лояльність клієнтів. Тому ретельно розраховуйте час транспортування під час складання логістичних планів.

Покроковий опис процесу

Кожна з логістичних фірм, поштових чи транспортних комерційних компаній має свої умови надання послуг. Але в цілому процес доставки з вашого складу в Україні до складу Амазон в США виглядатиме таким чином:

 1. оформлення контракту, страховки та ін;
 2. відвантаження контейнерів/палет/коробок зі складу виробника;
 3. отримання митних документів в Україні;
 4. морське або авіаперевезення до території Сполучених Штатів;
 5. митне очищення на території США;
 6. сплата податків та зборів;
 7. транспортування вантажу на склад Амазон.

Як уникнути митного очищення?

Досить часто в інтернеті потрапляється інформація, що товари в сукупній вартості до $800 звільнені від митного очищення на території США. Це не зовсім правильне твердження. Такі партії просто проходять її за спрощеною процедурою.

Але є й приємна новина — на багато українських товарів відсутні державні мита.

Чим ми можемо бути вам корисні

Ми понад 30 років займаємось податковим плануванням, захистом активів, інвестиціями та бухгалтерськими послугами. Тому ви можете звернутися до нас з будь-якого питання з цих галузей, включаючи побудову бізнесу на Амазон та юридичний супровід цього процесу.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация