03/01/2023
Стефаній Мартиненко

Чому не варто займатися дропшипінгом на Амазон?

Почнемо з того, що дропшипінг на Амазоні заборонено за правилами платформи. На цьому, начебто, можна й зупинити пояснення. Проте в інтернеті є багато «привабливих пропозицій», як обійти цю заборону та почати «заробляти на американському ринку без вкладень, маючи лише телефон». Чому ж не варто вдаватися до такої моделі продажів навіть якщо дуже хочеться?

Що таке дропшипінг на Амазон?

Дропшипінг — досить проста та прибуткова схема продажів, яка використовується у всьому світі. Її не можна вважати шахрайством, але фактично, ви продаєте те, чого у вас немає.

Як це працює?

1. Ви знаходите постачальника та створюєте умови для продажів: інтернет-магазин, профіль у соцмережах, сторінку на торговельній платформі.

2. Покупець робить замовлення через ваш магазин/профіль/сторінку.

3. Ви обробляєте замовлення (обговорюєте деталі та побажання клієнта), а згодом передаєте ці дані своєму постачальнику.

4. Постачальник надсилає посилку вашому покупцю.

Таким чином ви, як продавець, не берете участь в логістиці. Ваше завдання – маркетинг, тобто шукати клієнтів, які готові купувати. Вам не потрібно орендувати склад, щоб зберігати товарні залишки, витрачатися на пакування та брендування. Цим і приваблює дропшипінг на Амазон — без вкладень можна запустити бізнес, що працює.

Чому НЕ ВАРТО цим займатися?

Здавалося б,ось вона знайдена — ідеальна схема продажів, що потребує мінімум витрат та не передбачає головного болю. Але є низка причин, через які вам не вдасться побудувати стабільний та перспективний бізнес, використовуючи модель дропшипінгу.

1. Ви не контролюєте якість «своїх» товарів. Найчастіше продавці в очі не бачили те, що пропонують покупцю. Тобто у вас немає ніякої впевненості, що товар відповідає заявленим характеристикам. Доводиться спиратися лише на фото та обіцянки виробника. При цьому, ризики з втрати репутації лягають на вас, а не на постачальника. І негативні відгуки також одержує ВАШ магазин.

2. Важко будувати стосунки з покупцями. Продавати легко лише тоді, коли люди впевнені у своєму виборі. Але якщо покупець почне ставити додаткові запитання? Чи попросить надіслати реальні, не відретушовані фото/відео? Ви не зможете задовольнити його потреби та надати подібну інформацію.

Ставлення Амазона до покупців і продавців то приблизно як до коханої та не любої дитини. Для перших готові на все, а другим постійно треба доводити, що вони гідні.

Тому, починаючи бізнес на платформі, пам’ятайте: ПОКУПЕЦЬ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ. І у ваших інтересах зробити все можливе, аби він залишився задоволеним співпрацею.

3. Ви не впливаєте на швидкість та якість доставки. У вас немає гарантій, що постачальник відправить товар вчасно, що пакування буде цілим, що покупцеві прийде саме те, чого він бажав, а не контрафакт чи товар з дефектами. Також існує обов’язкова вимога Амазон — ви повинні ввести трек-номер посилки після її відправлення. Постачальник може забути його надати або надіслати некоректні дані. Особливі складнощі виникають, коли покупець вимагає повернення, а постачальник не згоден це робити.

4. Ви не керуєте своїм бізнесом. У будь-який момент постачальник може підняти ціни. І тоді вам доведеться або викуповувати товар дорожче, позбавляючи себе прибутку, або робити грошове повернення покупцеві, позбавляючи себе рейтингу на Amazon.

Також ваш виробник може оголосити, що товар, на який у вас вже є черга із замовлень, більше не виробляється. Та й загалом, існують десятки інших ситуацій, на які ви не впливаєте, проте які вкрай негативно позначаються на вашій репутації, рейтингу та фінансах. 

Цілком ймовірний варіант, що ви витратите багато зусиль, щоб сформувати позитивний образ свого Amazon-магазину, зробите інвестиції у SEO просування та закупівлю реклами. А одна лише невдала партія від постачальника та десяток негативних відгуків від покупців зруйнують весь ваш бізнес.

Підіб’ємо підсумок: Бізнес за моделлю дропшипінгу вимагає постійного особистого контролю і дуже складно масштабується. За такого підходу ви не зможете забезпечити лояльність та повернення клієнтів. Це модель короткострокової перспективи.

Як же тоді будувати бізнес на Amazon?

В інтернеті обіцяють, що якщо знайти хорошого, надійного виробника, ви виключите всі ризики, з якими пов’язаний дропшиппінг на Амазон. Україна, наприклад, дуже багата на локальні бренди, з якими можна співпрацювати.

Проте ми не радимо тестувати цю гіпотезу та наражати свій бізнес на небезпеку вже зі старту. В рази перспективніше буде розпочати з моделі Private Label. Докладніше про неї ви можете прочитати у нашому блозі.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації