06/06/2023
Стефаній Мартиненко

Чому краще починати бізнес на Amazon, а не на інших маркетплейсах

Якщо перед вами постало питання, який маркетплейс обрати для успішного старту в e-commerce, то обов’язково прочитайте статтю до кінця. Постараємося порівняти найбільш популярні торгові майданчики світу і наочно продемонструвати, чому все ж таки Amazon — ваш найкращий вибір.

Для початку порівняємо Амазон з його найближчими конкурентами – торговим майданчиком Ebay та маркетплейсом Walmart. Усі вони мають дуже пристойний вплив на ринок США та своїх «шанувальників».

ХарактеристикаAmazoneBayWalmart
Кількість користувачів (млн)200+185+120+
Середній вік користувачів35-4435-4425-34
Основний асортиментШирокий асортимент Різні категорії товарівШирокий асортимент 
Плата за продаж6-45%2.9-12%6-20%
Комісія за доставкуТакТакТак
Вартість реєстраціїБезкоштовноБезкоштовноБезкоштовно
Зручність використанняПростий та зрозумілий інтерфейсСкладний інтерфейсПростий та зрозумілий інтерфейс
Маркетингові інструментиПотужні інструменти управління продажами та маркетингуОбмежені інструменти маркетингуОбмежені інструменти маркетингу
Глобальна присутністьТакТакНі
Контроль якості товарівСуворий контроль якостіОбмежений контрольСуворий контроль якості 

Як видно з таблиці, Amazon є найкращим вибором для продажу товарів онлайн через його широкий асортимент, потужні інструменти управління продажами та маркетингу, глобальної присутності та суворого контролю якості.

Ще одна безперечна перевага Амазона безмежна довіра з боку покупців. Платформа гарантує найкращі ціни. Покупець завжди захищений від обману, може порівняти різних конкурентів та вибрати товар із найкращими відгуками. 

На цьому можна було б і закінчити розповідь про те, з якого майданчика варто розпочати торгівлю.

Однак, якщо ви продаєте унікальні товари, то Etsy може бути кращим вибором.

Аудиторія маркетплейсу Etsy майже в 3 рази менша за «амазонівську» і становить 60+ млн. Однак і ніша дещо специфічна: товари ручної роботи, предмети старовини, вінтаж, декорації, матеріали та в цілому все, що прямо чи опосередковано пов’язане з творчістю. Також у Etsy є відносно невелика комісія: 5% + 0,20 доларів за продаж. Детальну інформацію ви можете знайти у нашій минулій статті «Торгівля на Етсі».

Загалом, вибір маркетплейсу має залежати від товару та цільової аудиторії. Тому про майданчик Etsy як мінімум варто згадати, адже він очолює закордонні маркетплейси у сегменті hand made.

А як локальні торгові платформи?

Майже у кожній країні світу є локальні сайти купівлі-продажу із приватними оголошеннями: Gumtree в Англії, Wallapop в Іспанії, OLX в Україні та інше.

Багато хто, хто боїться розпочинати масштабний бізнес на Амазон, спочатку «тестує свої сили» на внутрішньому ринку. Це справді гарна підмога для старту більш масштабних проектів. Однак порівнювати Amazon, нехай і з найбільшими в країні торговельними майданчиками, не має жодного сенсу через глобальність першого та локальні обмеження останніх.

Як продавати на Amazon новачкові

Якщо ви новачок у продажах на Amazon, то ось кілька порад, які допоможуть вам почати:

 1. Створіть обліковий запис на Amazon. Виконайте інструкції, щоб зареєструватися як продавець і ознайомтеся з умовами продажу на цій платформі.
 2. Вивчіть попит на свій товар на Amazon. Зробіть невелике дослідження ринку, щоб зрозуміти, які товари затребувані та визначити їхню перспективність.
 3. Створіть привабливий лістинг для вашого товару на Amazon, включаючи якісні зображення та опис. Зверніть увагу на ключові слова, які допоможуть покупцям знайти товар.
 4. Визначте ціну товару. Пам’ятайте, що конкуренція на Amazon може бути жорсткою, тому ви повинні налаштувати свою ціну так, щоб вона була конкурентоспроможною, але дозволяла вам отримувати прибуток.

Почати продавати на маркетплейсах досить просто. Але, щоб досягти успіху, вам потрібно продовжувати вивчати ринок, глибоко зануритися в маркетинг, вирішувати проблеми, що виникають (яких, повірте, буде чимало) і оптимізувати свої продажі відповідно до потреб покупців.

Зверніться до нашої команди, якщо плануєте побудувати бізнес на Амазон — ми допоможемо вам пройти шлях від новачка до успішного e-commerce підприємця.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация