Що вже точно не властиво компанії Джеффа Безоса, так це роздача “приємностей” продавцям. Але уявіть, що таки існує інструмент, який дозволить вам залучити сотні потенційних покупців абсолютно БЕЗКОШТОВНО.
Розповідаємо, як провести свій перший стрім на Амазоні і чому вам не обійтися без функції Live-трансляцій, якщо ви будуєте сильний бренд.
Покупці люблять відео, а Амазон любить своїх покупців (або, точніше, дохід, який вони приносять). Тому не дивно, що платформа не могла пройти повз тренд на короткі ролики та живі онлайн-трансляції. Завдяки йому, у 2019 році з’явився Amazon Live.
Це функція/однойменна програма та розділ на сайті, які дозволяють креаторам (брендам та інфлюєнсерам) проводити Amazon-стрим, тобто передавати потокове відео.
Як було сказано вище, це безкоштовний і досить потужний інструмент. Ви отримуєте доступ до всієї багатомільйонної аудиторії. Багато хто з глядачів стане підписником бренду, а потім, можливо, і клієнтом. Тобто лише одна успішна трансляція на Амазон може кардинально змінити цифры вашого доходу. Але є й низка інших, менш очевидних причин спробувати стримінг.
Уявімо, що є умовна Луїза зі США, яка знати не знає про ваш продукт. І навіть не використовує таких ключових слів у пошукових запитах. Ваша реклама не не таргетується. Тобто у вас майже нульові шанси залучити її в якості клієнта.
Але Луїза заходить у розділ Амазон Лайв і випадково бачить вашу трансляцію. Вона починає цікавитися, захоплюється і відразу оформлює замовлення. Можливо, саме вона стане найлояльнішим та найпостійнішим клієнтом бренду.
Під час ефіру користувачі можуть ставити запитання, залишати коментарі та отримувати миттєві відповіді. Це створює почуття причетності до бренду, збільшує довіру та формує цікавий купівельний досвід. Що безпосередньо впливає на бажання зробити замовлення і, відповідно, збільшує доходи компанії.
“Жива” демонстрація робить інформацію про товар більш переконливою. У результаті покупці бачать, як це використовувати у реальному житті та отримують відповіді на інші свої питання. А коли заперечення знято, а особливості зрозумілі, залишається не так багато причин не купувати.
Трансляція на Amazon – чудовий інструмент для презентації нових товарів та їх функцій, привернення уваги та стимулювання продажів.
Висновок: використовуйте Amazon Live як частину загальної стратегії маркетингу та продажів. Це дозволить збільшити ефективність бізнесу та залучити лояльних клієнтів.
Як завжди перед початком радимо ознайомитися з політикою платформи та прочитати керівництво для користувача. Далі вам потрібно завантажити спеціальний додаток Amazon Live Creator.
На момент написання статті він доступний лише в App Store. Але, можливо, незабаром Амазон зробить його відкритим і для інших мобільних систем.
Також можна використовувати OBS (популярне програмне забезпечення для прямих трансляцій) або інші подібні програми. Вони дозволяють підключити кілька камер, щоб транслювати зображення з різних ракурсів. Та й загалом запропонують гнучкіші налаштування: наприклад, ваш помічник зможе відповідати на коментарі в чаті з другого пристрою.
Важливо! Стрімінг відео доступний лише компаніям, які зареєстровані у реєстрі брендів та користувачам Amazon Influencer Program. Проте переглядати/коментувати чужі трансляції можуть усі бажаючі.
Не будемо зупинятись на банальних рекомендаціях про якість картинки та звуку або про необхідність повністю зарядити мобільний пристрій. Нижче наводимо кілька неявних порад, які зроблять проведення Amazon Livestream ще ефективнішим.
Кожен стрім повинен мати певну тему. Недостатньо вийти в ефір із презентацією свого продукту. Заздалегідь згрупуйте інформацію, якою хочете поділитися та не мішайте в одну трансляцію презентацію новинок та розпродаж торішньої колекції.
Трансляція має тривати понад 30 хвилин. Статистично, саме за цей час вас помітять і до ефіру доєднається максимальна кількість учасників.
Запропонуйте глядачам ексклюзивні знижки, акції та спеціальні пропозиції. Це стимулює до здійснення покупок та створить додаткову мотивацію для участі у ваших майбутніх ефірах.
Дотримуйтесь інтерактивності. Сухе перелічення фактів нікому не цікаве. Задавайте питання, щоб зацікавити глядачів та утримати їхню увагу. Закликайте до реакцій у чаті, жартуйте.
Зробіть посилання на товари безпосередньо в описі до стріму або висилайте у час по ходу трансляції, так глядачі матимуть можливість відразу перейти до покупки.
Після кожного стріму аналізуйте його результати: кількість глядачів, рівень залучення та кількість продажів. Використовуйте цю інформацію для покращення своїх прямих ефірів у майбутньому.