20/03/2024
Стефаній Мартиненко

Огляд Amazon Brand Registry: як захистити свій бренд на платформі

Чи варто приймати участь у програмі Amazon Brand Registry (ABR)? Безсумнівно! Це не тільки спосіб захистити свою інтелектуальну власність, але й цінний інструмент, який допоможе зробити ваш бренд більш впізнаваним, захищеним та успішним.

Як це працює

Програма Амазон Brand Registry бореться із продажем контрафактної (підробленої) продукції. Для пошуку порушників використовуються алгоритми, засновані на машинному навчанні та новітніх досягненнях у галузі штучного інтелекту. Також до завдання залучають людський ресурс: аналітиків, юристів, науковців та дослідників.

При виявленні випадків правопорушення (через скаргу або через автоматичну перевірку), платформа блокує підозрілий лістинг. Більш за те, Амазон співпрацює з правоохоронними органами різних країн та допомагає брендам компенсувати збитки, заподіяні порушеннями, у законодавчому порядку.

Переваги участі у програмі

Окрім очевидних, Амазон Brand Registry дає ще масу неявних бонусів своїм учасникам.

Розширена панель керування

Власники брендів, зареєстровані у програмі, мають доступ до додаткової аналітики та звітності. Це допомагає краще розуміти попит та приймати більш обґрунтовані бізнес-рішення.

Поліпшена клієнтська підтримка

Це може включати більш оперативні відповіді на запити, допомогу у вирішенні проблем з продуктами та технічну інформацію.

Доступ до A+ контенту

Тобто можливість робити власні заголовки, порівняльні таблиці, використовувати унікальні макети і багато іншого. Це не лише покращує візуальне сприйняття, а й зміцнює довіру покупців до бренду, підвищує конкурентоспроможність та безпосередньо впливає на кількість продажів.

Додаткові способи просування

Наприклад, реклама через Sponsored Brands чи публікації у Amazon Posts. Також учасники програми можуть вести живі онлайн-трансляції (через функцію Live) та привертати більше уваги до свого продукту. Фактично, ви отримуєте доступ до принципово нового сегменту цільової аудиторії.

Можливості для розвитку дистриб’юторської мережі

Тобто надання прав на використання свого імені/продукту іншим продавцям майданчика за комерційну винагороду.

Доцільність участі у програмі не викликає жодних сумнівів. І вище ми перерахували далеко не всі переваги. Так, Brand Registry дає можливість публікувати відео в лістингу, надавати унікальний код кожній товарній одиниці, отримувати вищі позиції в пошуковій видачі тощо.

Недоліки Brand Registry

Як таких, мінусів участі в ABR немає. Швидше це труднощі, з якими вам доведеться зіткнутися:

1. Складність реєстрації. Досить багато продавців стикаються з проблемою збору повного пакета документів та приведення їх у відповідність до вимог платформи.

2. Час очікування. Процес реєстрації може бути досить тривалим. Ви не можете користуватись перевагами програми до його завершення.

3. Обмежена сфера дії. Всі переваги Brand Registry застосовні лише для продажу на всередині платформи. Захищати свою інтелектуальну власність за межами Амазону вам необхідно іншими методами.

Щоб прискорити та спростити процес, а також дізнатися, як уберегти свій бренд від контрафакту поза юрисдикцією Амазон, зверніться до наших спеціалістів. Первинна консультація безкоштовна і ні до чого не зобов’язує.

Як відбувається реєстрація Бренда Амазон

Для того, щоб подати заяву всередині платформи, ви повинні мати зареєстровану торгову марку. Юрисдикція немає принципового значення. А ось вид товарного знаку – так. Він має бути текстовим чи комбінованим. Винятково графічні зображення до участі не допускаються.

Подаватись можуть як власники бренду, так і уповноважені представники. Важливо, щоб на момент заявки у користувача був професійний обліковий запис (індивідуальні акаунти до участі не допускаються).

Щоб ваша Торгова Марка на Amazon була зареєстрована, знадобляться наступні документи та дані:

  • підтвердження прав на товарний знак (сертифікат/реєстраційний номер);
  • фотографії чи зображення товарного знака;
  • дані про країну реєстрації ТМ та дату її проведення;
  • ідентифікаційний номер правовласника;
  • інформація про бренд (назва, адреса, контакти);
  • документи, що підтверджують вашу причетність до бренду (право володіння, ліцензійні угоди, довіреність).

Вимоги можуть відрізнятися залежно від країни, в якій ви реєструєте товарний знак, та від політики Amazon у певний момент часу. Якщо ви вирішили пройти цей шлях самостійно, радимо перевірити актуальні вимоги на офіційному сайті або зв’язатися зі службою підтримки Амазон для отримання детальної інформації.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації