05/04/2023
Стефаній Мартиненко

Чим відрізняються продажі на Амазон у Європі

Будь-який ринок має особливості, які стосуються не лише попиту чи менталітету покупця, а й економічних та політичних аспектів ведення бізнесу. Чим же у цьому контексті відрізняється напрямок Amazon Європа? Давайте розбиратися.

Як влаштовано Amazon бізнес у Європі

Перше, що важливо розуміти під час аналізу ринку, — частка компанії у загальному обсязі продажів. У США Амазон є найбільшим гравцем, який покриває близько 50% усіх інтернет-покупок. У ЄС цей показник значно нижчий. Проте майданчик щороку збільшує свій вплив, активно розвиваючи мережу фулфілмент складів та локерів.

Головна ж відмінність з погляду побудови бізнесу полягає у локальних законодавчих вимогах та правилах торгівлі. Наприклад, у Європі суворіші правила захисту споживачів, ніж у США.

Більш того: ви не зможете побудувати бізнес на Амазон у Європі, будучи фізичною особою (через необхідність сплачувати VAT (аналог нашого ПДВ).

По-друге, відмінності стосуються попиту на певні товари та категорії. Так, у США популярні товари для дому та побуту, а в Європі великий попит на моду та косметику.

По-третє, відмінності пов’язані з конкуренцією. Як вже було сказано вище, у США Amazon має більш високу частку ринку, ніж у Європі, що може вплинути на умови продажів та конкуренцію між продавцями.

Де є Амазон у Європі

Головна маркетингова фішка компанії, за яку її полюбляють мільйони покупців по всьому світу —  швидка доставка по платній підписці (максимум за 2 дні). 

Більше того, саме Amazon Prime забезпечує максимальну частку у доходах торгового майданчика. Тому саме склади Амазон є основним фактором успіху корпорації новому ринку.

На даний момент Амазон представлений у 13 країнах Європи, 10 із яких є учасницями Євросоюзу.

Перспективи побудови Амазон-бізнесу в ЄС

Являючись найбільшим торговим майданчиком Америки, Amazon хоче досягти аналогічного статусу за її межами (і має для цього всі потужності та можливості). Відповідно, вихід на ринок Європи для підприємця — це величезна перспектива на майбутнє.

Зрозуміло, що захопити 100% ринку США просто неможливо, тому рано чи пізно корпорація досягне пікового розвитку і почне активний розвиток у інших країнах. Так, успішні продавці, які вже отримали досвід та визнання покупців, постануть в цей момент у максимально виграшних умовах.

Крім того, не забуваємо питання відносно низької конкуренції, що дозволяє в рази простіше відшукувати придатні для продажу товари.

Також серед перспектив можна назвати «особисті мотиви». Багато країн видають посвідку на пості́йне проживання під час відкриття компанії, тож для деяких підприємців вихід у нішу «Амазон Європа» — не лише спосіб побудови бізнесу, а й можливість легалізуватися.

Недоліки та особливості

Якщо ви щільно зацікавились питанням, як продавати на Амазоні Європі, то дуже швидко здобудете наступні висновки:

1. З позиції господарської діяльності все аналогічно з США. Пошук товару/закупівля/відправка на FBA-склади.

2. З позиції маркетингу та просування – все набагато складніше. У ЄС кожна країна має свою особливість, мову, вимоги до товару, тощо. Хоча ринок загалом і великий, він все одно розрізнений, і потрібно під кожну країну робити різні рекламні кампанії.

Тобто робимо висновок, що максимально відрізняється лише модель просування бренду.

Але нехай такі питання не стають бар’єром для реалізації ваших бізнес-задумів. З потужностями Digital-відділу нашої компанії ви не помітите різниці та не отримаєте зайвого головного болю. Ми детально проаналізуємо вашу ідею та продукт, оцінимо його успішність на різних територіях та допоможемо визначитися з новими ринками. Зверніться зараз для безкоштовної консультації з цього питання.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация