23/02/2023
Стефаній Мартиненко

Навіщо потрібні штрих-коди на Amazon?

Варто відразу зазначити, що система ідентифікації на Амазоні є досить заплутаною. Але сподіваємося, що ця стаття допоможе вам розібратися, які штрих-коди товарів використовувати і де їх можна отримати.

Почнемо із простого: нащо це потрібно?

Штрих-коди необхідні для маркування товарних позицій, їх обліку та пошуку. Завдяки їм можна автоматизувати процеси на складі (приймання/відвантаження/інвентаризацію) та спростити весь процес продажів.

Якщо ви плануєте торгувати на Амазон, то вам знадобиться один із таких видів ідентифікаторів:

 • UPN 12 barcode — універсальний маркер продукту, що складається з дванадцяти цифр (від англ. Universal Product Number. Також часто зустрічається скорочення UPC – Universal Product Code);

 • EAN 12 barcode — той самий ідентифікатор, але в європейському форматі. Різниця у кількості символів: у ЄС використовується 13 цифр, але для сумісності код не створюють заново, а додають 0 на початку. Малюнок при цьому залишається ідентичним.

Як отримати штрих-код на товар в Україні?

Існує лише одна організація, яка займається стандартизацією обліку на офіційному рівні – GS1. Вона є монополістом і має представництва у різних країнах світу.

Отримати barcode від GS1 реально, але це досить довго і дорого (для початку потрібно стати членом асоціації, надати дані про юр.особу та торгову марку, почекати до 10 днів, а потім ще пройти перевірку). Тому більшість продавців, скажімо так, «не морочаться» і купують ідентифікатори на інших сервісах. По суті, код від GS1 та інших буде аналогічним.

Скільки коштує UPC код для Амазон?

Вартість реєстрації штрих-коду залежить від кількості: в середньому від 5$ за одиницю до 14 центів при закупівлі від 1000 штук.

Важливо! 1 МОДИФІКАЦІЯ товару = 1 код

Скажімо, якщо ви продаєте 300 повністю ідентичних кепок, то вам знадобиться всього 1 код на всі ІЗ НИХ. Але якщо з них 200 білі, а 100 чорні, то вже вважається за дві модифікації. Отже, вам знадобиться 2 різних продуктових маркера.

Які ще коди є на торговому майданчику?

Якщо ви працюєте за моделлю Fulfilment, тобто відправляєте свої запаси на склади Amazon, вам знадобиться десятизначний FNSKU, який генерується на основі UPN. Ви отримаєте його безкоштовно у процесі оформлення лістингу.

Також існує ASIN – «рідний» Amazon barcode, який отримує кожен продукт, що додається на сайт. Його вам також не доведеться придбати окремо, він генерується автоматично.

Якщо після статті у вас залишилося багато невирішених питань, зверніться до нашої команди. Ми більше 30 років професійно займаємося виведенням бізнесу на іноземні ринки та можемо допомогти не тільки з отриманням кодів, але й з комплексним запуском бізнесу на Амазон або на будь-якому іншому торговому майданчику.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация