09/02/2024
Стефаній Мартиненко

Мистецтво створення якісних описів товарів на Amazon: як передати цінність через текст

Цінність — то є дуже суб’єктивне поняття. Для однієї людини вона полягає у функціональності (зручності/простості та частоті використання), для іншої — у статусі чи модному вигляді, а для третьої — у ціні. Правда, як завжди, десь посередині. Але одне зрозуміло достайменно: опис товару на Amazon, що не дає покупцю інформацію про цінність, приречений на провал.

Як правильно донести цінність через текст? Розповідаємо у цій статті.

Description та Product Description

Почнемо з бази: у якій частині лістингу (картки товару) буде розміщено наш текст. У цьому питанні зазвичай виникає плутанина, особливо серед тих, хто тільки-но починає виходити на маркетплейси.

Оскільки Description (з англ. «опис») може означати як інформацію про продукцію, так і мета-тег (термін із SEO — пошукової оптимізації).

Description з позиції SEO — це те, що бачить користувач у результатах видачі.

Мета-тег Description зазвичай не великий (близько 140-150 символів). І формується із ключових слів (пошукових запитів користувача).

На сторінці товару ми можемо знайти аналогічні дані в назві товару та у розділі About this item. 

Зверніть увагу: інформація з мета-тегу аналогічна тій, яку ми вказуємо в назві та описі

Власне, нас цікавить розділ About this item, тому що саме його зміст має максимальний вплив на рішення нашого покупця. Якщо інформація у цьому розділі буде не повною, недостатньо переконливою та не розкриє цінності продукту, можна вважати, що ми втратили потенційного клієнта.

Де ж тут можна заплутатися? — спитаєте ви. Справа в тому, що опис продукту на Amazon також може бути розгорнутим (повним). І розміщуватись набагато нижче на сторінці (після блоку «Схожі варіанти», рекомендацій та іншої інформації, яку ви можете налаштувати).

І нам важливо розмежовувати «короткий» та «довгий» опис, оскільки вони мають різне призначення та власні обмеження.

Як створити опис товару на Amazon

Для початку, звернімося до Quick Start Style Guide, де можна знайти інформацію про обмеження. Отже, майданчик забороняє вказувати в описі:

  • персональні та контактні дані (ім’я продавця, e-mail та інші способи зв’язку);
  • рекомендації та відгуки;
  • посилання на свій чи сторонній сайти;
  • дані про компанію.

Не рекомендується використовувати:

  • дані про інші продукти, які ви продаєте;
  • рекламні фрази зокрема, якісні прикметники («кращий», «прекрасний», «ідеальний», тощо);
  • інформацію про знижки, розпродажі, доставку, ціни, а також інформацію, яка має прив’язку до конкретної дати (наприклад, дата старту тренінгу);
  • фрази, які підпадають під категорію “суб’єктивна думка”.

До інших обмежень відноситься заборона використання HTML-тегів, крім тих, які дозволені платформою (про них поговоримо нижче) і обмеження обсягу в 2000 символів.

Також зрозуміло, що текст не може містити ненормативну чи образливу лексику, заклики та недостовірні дані. Амазон дуже суворо до цього ставиться і швидко блокує продавців, які порушують внутрішні нормативи.

Що рекомендується включити до Description

По-перше, звичайно, ключові слова. Ми вже багато писали про те, як проводиться SEO-оптимізація карток товарів інтернет-магазинів, де шукати та як збирати ключі. Не будемо повторюватися.

По-друге, повернемося до цінності. Розкрити її можна через

переваги/характеристики та вигоди. І, хоч ці поняття часто ототожнюють, насправді вони не можуть замінювати одне одне.

Характеристики — це те, що можна виразити цифрами: вага, обсяг, габарити, комплектація і т.п.

Приклад, як гарно подати характеристики у вигляді таблиці

Звичайно, такі дані важливі при виборі, але вони не продають. Тому заповнити розділ About this item тільки характеристиками — погана ідея. Цього недостатньо, щоб розкрити цінність та переконати аудиторію обрати саме ваш продукт.

Нераціональне використання можливостей опису (відсутність цінності)

Тому, для залучення аудиторії через текст, ми використовуємо переваги (що відрізняє наш товар від конкурентів) і вигоди (що отримує людина при його використанні).

Наприклад: “Економить час” – це вигода, а “з персональним лазерним гравіюванням” – перевага.

Як створити ідеальний текст-опис

Спочатку, як завжди, дивимося, що там у конкурентів, як вони презентують свій продукт. Виписуємо до таблиці їх сильні та слабкі сторони.

Друге джерело пошуку ідей – питання користувачів. Наприклад:

  • в якій країні це робиться?
  • які особливі функції має ця річ?
  • наскільки цей товар ергономічний та зручний?
  • як незвично можна використовувати цей предмет?
  • наскільки виріб міцний та довговічний?
  • чи підійде на подарунок?

Як альтернатива: можете попросити ChatGPT написати текст-опис для вашого товару. Результат роботи ШІ навряд чи буде ідеальним, але, як мінімум, дозволить надихнутись і знайти неочевидні моменти серед запитів цільової аудиторії.

Не забувайте і про ключові слова — вони ідеальна підказка, яка допомагає зрозуміти, що ж насправді хочуть отримати ваші потенційні клієнти.

Використання HTML-тегів в описі товарів на Amazon

Якщо ви використаєте текст без HTML-розмітки, він виглядатиме суцільним «полотном». Тобто без поділу на абзаци та потрібних відступів. Для того, щоб їх додати, ми використовуємо тег <br>.

У створенні HTML-розмітки вам допоможе інструмент SellerApp – Product Description Editor. Це простий та інтуїтивно зрозумілий редактор, для його використання зовсім не обов’язково знати тонкощі мови гіпертекстової розмітки.

Ще одна важлива порада щодо форматування: пишіть назву блоку великими літерами — це привертає увагу. Також можна використовувати деякі символи (як “прапорець” у прикладі вище).

4-5 переваг/вигід буде достатньо. Оформіть їх у форматі списку, розділіть відступами.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації