27/06/2023
Стефаній Мартиненко

Як розблокувати категорії на Amazon? Закриті категорії на Amazon — не проблема

У цій статті хочемо порушити вельми специфічну тему та розповісти, що ж таке закриті категорії на Amazon, чому вони досі існують і як потрапити у «ніші для обраних».

Спочатку важливо позначити, що «закриті категорії» — це не одне й те саме, що «заборонені товари». Тобто ми не ведемо розмови про торгівлю алкоголем, тютюном чи зброєю. Товари, які порушують законодавство, є шкідливими для здоров’я, загрожують безпеці, апріорі не можна продавати під жодним «соусом».

Закриті категорії — це, швидше, специфічні ніші, доступ до яких можна розблокувати через отримання офіційного дозволу від платформи.

Які категорії товарів на Amazon закриті та чому

Якби можна було вмістити всю політику торгового майданчика в 2 слогани, то на наш погляд це б було:

 1. Потрібно більше грошей!
 2. Захист безпеки покупців як головний пріоритет.

Власне, дотримуючись другого пункту, Амазон і не дозволяє вам торгувати автотоварами, предметами образотворчого мистецтва, колекційними монетами, ювелірними виробами, годинниками, продуктами та деякими товарами з ніші «Здоров’я».

Важливо! Політика маркетплейсу щодо «заборони» дуже динамічна. Наприклад, у «ковидні часи» майданчик обмежив торгівлю товарами з PERSONAL SAFETY та HOUSEHOLD PRODUCTS. Таким чином адміністрація намагалася оголосити боротьбу спекулянтам та протистояла хаосу.

Тому наводити повний перелік закритих категорій немає сенсу (не сьогодні, так завтра він може змінитися). Дивитися заборонені бренди на Амазон краще у моменті. Ви можете це зробити через Seller Central за цим посиланням (інформація доступна лише зареєстрованим користувачам).

Також, будучи продавцем на Amazon, ви можете переглянути список ніш та підрозділів, які недоступні особисто вам. Для цього перейдіть в Центр Управління та виберіть Каталог -> Додати продукт. Далі клікайте на пункт “I’m adding a product not sold on Amazon” — це дозволить потрапити до повного списку категорій та підрозділів. Закритими замочками відзначені ті, які недоступні зараз і потребують розблокування.

Чому Amazon закриває категорії для продавців?

Все просто: платформа піклується про те, щоб покупці були максимально захищені від контрафакту, підробок та товарів низької якості.

Наприклад, оцінити справжність та цінність колекційної монети — досить складне завдання, тому Амазону простіше від початку закрити вам доступ, ніж розбиратися що за продукт має вже створений лістинг.

Або візьмемо автозапчастини: низька якість такого продукту може призвести до трагічних наслідків. І майданчик абсолютно не хоче отримувати судові позови, якщо покупець встановив (умовно) неякісний гальмівний шланг, що порвався в процесі експлуатації, що призвело до аварії.

Як розблокувати закриті категорії на Amazon

Для того, щоб потрапити у «ніші для обраних» потрібно:

 1. Мати здоровий обліковий запис з хорошими метриками. Тобто ви не зможете провести розблокування, якщо у вас високий відсоток відмов/скасування/, низький рейтинг і є скарги на швидкість доставки.
 2. Бути готовим надати пакет документів (гарантії від виробника, сертифікати автентичності від незалежної ради експертів, інвойси від постачальників, тощо).

Загалом, отримати розблокування Amazon-категорії не так складно, якщо у вас хороша репутація продавця. Це навіть можна зробити автоматично за такою схемою:

 • переходимо в Inventory та додаємо продукт;
 • вибираємо Show limitations для нього, щоб побачити обмеження;
 • клацаємо на Apply to sell;
 • заповнюємо форму (за умови, що блокування не по бренду).

Якщо ж за цією схемою ви не досягли позитивного результату, то на етапі заповнення форми варто додати інвойс від постачальника.

Висновок. Початківцям в e-commerce ми радимо вибирати тільки відкриті категорії на Амазон.

Якщо ж ви вирішили потрапити в закриті ніші та отримуєте відмову за відмовою, то наша команда може допомогти вам із цим питанням. Ми знаємо, як переконати Amazon надати вам доступ до будь-якої із заблокованих категорій.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації


  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

  コンサルテーション

  私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята

  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

  Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

  Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

  Персональна консультація:
  “Як заробляти на Амазон від 3000$”

  дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
  отримаєте покроковий бізнес-план

  Звичайна ціна консультації

  150$

  Для тих, хто побачив це повідомлення

  Безкоштовно

  Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

  Консультацiя

  Консультация