У цій статті хочемо порушити вельми специфічну тему та розповісти, що ж таке закриті категорії на Amazon, чому вони досі існують і як потрапити у «ніші для обраних».
Спочатку важливо позначити, що «закриті категорії» — це не одне й те саме, що «заборонені товари». Тобто ми не ведемо розмови про торгівлю алкоголем, тютюном чи зброєю. Товари, які порушують законодавство, є шкідливими для здоров’я, загрожують безпеці, апріорі не можна продавати під жодним «соусом».
Закриті категорії — це, швидше, специфічні ніші, доступ до яких можна розблокувати через отримання офіційного дозволу від платформи.
Які категорії товарів на Amazon закриті та чому
Якби можна було вмістити всю політику торгового майданчика в 2 слогани, то на наш погляд це б було:
Власне, дотримуючись другого пункту, Амазон і не дозволяє вам торгувати автотоварами, предметами образотворчого мистецтва, колекційними монетами, ювелірними виробами, годинниками, продуктами та деякими товарами з ніші «Здоров’я».
Важливо! Політика маркетплейсу щодо «заборони» дуже динамічна. Наприклад, у «ковидні часи» майданчик обмежив торгівлю товарами з PERSONAL SAFETY та HOUSEHOLD PRODUCTS. Таким чином адміністрація намагалася оголосити боротьбу спекулянтам та протистояла хаосу. |
Тому наводити повний перелік закритих категорій немає сенсу (не сьогодні, так завтра він може змінитися). Дивитися заборонені бренди на Амазон краще у моменті. Ви можете це зробити через Seller Central за цим посиланням (інформація доступна лише зареєстрованим користувачам).
Також, будучи продавцем на Amazon, ви можете переглянути список ніш та підрозділів, які недоступні особисто вам. Для цього перейдіть в Центр Управління та виберіть Каталог -> Додати продукт. Далі клікайте на пункт “I’m adding a product not sold on Amazon” — це дозволить потрапити до повного списку категорій та підрозділів. Закритими замочками відзначені ті, які недоступні зараз і потребують розблокування.
Все просто: платформа піклується про те, щоб покупці були максимально захищені від контрафакту, підробок та товарів низької якості.
Наприклад, оцінити справжність та цінність колекційної монети — досить складне завдання, тому Амазону простіше від початку закрити вам доступ, ніж розбиратися що за продукт має вже створений лістинг.
Або візьмемо автозапчастини: низька якість такого продукту може призвести до трагічних наслідків. І майданчик абсолютно не хоче отримувати судові позови, якщо покупець встановив (умовно) неякісний гальмівний шланг, що порвався в процесі експлуатації, що призвело до аварії.
Для того, щоб потрапити у «ніші для обраних» потрібно:
Загалом, отримати розблокування Amazon-категорії не так складно, якщо у вас хороша репутація продавця. Це навіть можна зробити автоматично за такою схемою:
Якщо ж за цією схемою ви не досягли позитивного результату, то на етапі заповнення форми варто додати інвойс від постачальника.
Висновок. Початківцям в e-commerce ми радимо вибирати тільки відкриті категорії на Амазон.
Якщо ж ви вирішили потрапити в закриті ніші та отримуєте відмову за відмовою, то наша команда може допомогти вам із цим питанням. Ми знаємо, як переконати Amazon надати вам доступ до будь-якої із заблокованих категорій.