23/12/2023
Стефаній Мартиненко

Як використовувати email-маркетинг для збільшення продажів та підвищення лояльності клієнтів на Amazon, Etsy та Shopify

Хто такий лояльний клієнт? Від чого залежить цей фактор та як використовувати email-маркетинг для збільшення продажів? Розбираємось разом із спеціалістом digital-відділу Nexus.

Що відрізняє “простого” клієнта від лояльного?

Лояльний клієнт — це той, хто вважає за краще користуватися товарами вашого бренду на постійній основі. Тобто, виявляє абсолютну довіру та вірність до компанії, часто робить повторні покупки та рекомендує вас іншим людям.

Лояльні користувачі часто несприйнятливі до цінової динаміки (готові купувати товари за більшу вартість), але при цьому більш чутливі до знижок (сприймають їх з особливою радістю).

“Зростити” лояльних покупців — досить непросте завдання для маркетолога, адже для того, щоб людина віддавала перевагу конкретному бренду перед конкурентами, має зійтися безліч факторів:

  • відмінна якість;
  • бездоганний сервіс;
  • швидка та безпроблемна доставка;
  • наявність Wow-ефекту (бонуси, програми лояльності);
  • правильно збудовані взаємини.

Останній пункт варто розглянути особливо ретельно. З одного боку, зрозуміло, що уважне, дружне обслуговування, готовність вирішити проблеми або відповісти на питання відіграють важливу роль у комунікації. З іншого боку, питання в тому, як це організувати технічно, які інструменти для цього максимально підходять і як не бути нав’язливим, але залишатися з клієнтом завжди на зв’язку.

Як використовувати email-маркетинг для збільшення продажів

У бізнесу досить багато різних методів комунікації з підписниками: телефонні дзвінки, спілкування через соц.мережі, пуш-повідомлення, месенджери і т.д. Але саме email-розсилки для залучення клієнтів мають незаперечні переваги:

  • масовість та автоматизація;
  • проста аналітика;
  • відносна дешевизна;
  • зручність для користувача;
  • довгостроковий ефект.

Таким чином, email-маркетинг є потужним інструментом для збільшення продажів: залучення нових та утримання “старих” клієнтів. Для того, щоб впровадити його, потрібно зовсім небагато зусиль та ресурсів:

  1. Зібрати базу: ввести форму реєстрації при здійсненні покупок та/або для підписки на новини.
  2. Сегментувати базу в залежності від: інтересів, переваг, попередніх покупок та інших характеристик. Це дозволить створювати більш персоналізовані та релевантні повідомлення для кожної клієнтської групи.
  3. Створити стратегію: кількість та тематика листів, час та періодичність розсилки.

Види листів для підвищення лояльності у вашій email-розсилці

Основні наші цілі для вирішення цього питання – підтримання контакту, надання цінної інформації та стимулювання взаємодії. Для цього ідеально підійдуть типи листів, наведені нижче.

Вітальне

Надсилається відразу ж після реєстрації або підписки на розсилку. Вони створені для того, щоб представити компанію, подякувати за реєстрацію та запропонувати корисну інформацію про продукти/послуги.

Інформаційні розсилки

Містять інформацію, яка може бути корисною та цікавою для клієнтів: поради щодо використання продукту, незвичайні факти, гайди, лайфхаки, інтерв’ю, навчальний контент, тощо.

Такі листи повинні мати певну періодичність (скажімо, раз на місяць/тиждень) та за своєю суттю нагадують блог (але з доставкою інформації одержувачу напряму до електронної скриньки).

Листи після здійснення покупки

Наприклад, ви можете попросити клієнтів залишити відгуки про продукти або послуги, якими вони користувалися. Зазвичай за це прийнято пропонувати винагороду чи знижку.

Або можна додати в лист інформацію про суміжні продукти для збільшення крос-продажів.

Ексклюзивні пропозиції

Пропонуйте спеціальні знижки, акції або конкурси, доступні лише вашим передплатникам. Це можуть бути знижки на Дні Народження та інші свята, відкриті попередні замовлення або регулярні розіграші.

Також за допомогою email-розсилки можна “реанімувати” тих, хто давно не робив замовлення, запропонувавши їм особливі вигідні умови.

Подієві листи

Повідомляйте про нові продукти, покращення або зміни у вашій компанії. Це допомагає тримати клієнтів у курсі подій і показує, що ви дбаєте про їх інтереси.

Комбінуючи різні види листів, ви досягнете не тільки збільшення продажів з e-mail-розсилок, але й зміцните відносини з покупцями, підігрієте їх інтерес до вашої компанії та підвищите рівень лояльності.

Технічний гайд

Amazon і Etsy не мають свого власного сервісу розсилок, але для цього існує інтеграція із зовнішніми ресурсами. Один із найпопулярніших Klaviyo (докладніше про нього ми розповімо в одній із майбутніх статей).

Shopify, у свою чергу, має досить непогані вбудовані інструменти для управління розсилками під назвою Shopify Email. Дозволяє створювати та надсилати листи, відстежувати результати та взаємодіяти з клієнтами безпосередньо з кабінету продавця.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації