29/01/2024
Стефаній Мартиненко

Як оптимізувати процес управління запасами та інвентаризацію під час продажу на Amazon, Etsy та Shopify

При торгівлі на Amazon та інших маркетплейсах, управління складськими запасами відіграє ключову роль. При цьому, не так важливо, використовуєте ви фулфілмент від майданчика, орендуєте власні склади або користуєтеся послугами сторонніх компаній. Без розуміння ситуації «у моменті» неможливо досягти оптимального балансу між пропозицією та попитом. Грамотний контроль залишків допомагає мінімізувати витрати на зберігання та знижує ризики фінансових втрат через надлишки.

Якщо ваш товар часто відсутній, покупці можуть звернути увагу на конкурентів, що призведе до втрати клієнтів і зниження продажів.

Крім того, маркетплейси (а, особливо, Amazon) прискіпливо оцінюють продуктивність продавця. Нестача товару може призвести до негативних відгуків та зниження рейтингу. Що, у свою чергу, впливає на становище магазину в пошукових результатах, довіру покупців та доступ до привілейованих функцій та програм.

Що являє собою Inventory Management (управління запасами на складі)?

Основне завдання Inventory Management’у – організація систематичного підходу до контролю, оцінки та управління запасами товарів у компанії або на складі. Зокрема: 

  • планування та прогнозування попиту на основі минулих даних аналізу ринку;
  • визначення мінімальних та максимальних рівнів товарних залишків;
  • організація оптимальних періодів та обсягів закупівель;
  • відстеження надходжень продукції на склад та подальшого відвантаження;
  • оцінка ефективності процесів виробництва та поставок для пошуку можливостей оптимізації та зниження витрат.

Все це дуже важливо для забезпечення успішної операційної діяльності бізнесу, підвищення рівня обслуговування клієнтів і впливає на фінансові показники компанії.

Методики оцінки складських запасів

Найбільш популярний метод, яким (за нашими спостереженнями) користується 90% продавців, є система керування замовленнями Specific Identification – використовується, коли кожна одиниця товару має унікальний ідентифікатор (наприклад, серійний номер) та вартість кожної одиниці враховується окремо. Однак є й інші методи:

First-In, First-Out. Відповідно до цієї системи, перші товари (старші за часом), що надійшли у продаж, вважаються першими проданими. Таким чином, вартість проданих товарів визначається вартістю найраніших одиниць, що надійшли у продаж. 

Last-In, First-Out – метод, зворотний попередньому: вартість проданих товарів визначається за вартістю останніх, що надійшли в продаж.

Weighted Average (середньозважений) – середня вартість одиниці обчислюється шляхом поділу суми вартості всіх одиниць на їх загальну кількість.

Рідше використовується метод мінімальної/максимальної вартості. Він припускає, що товари, продані першими, були найдешевшими/найдорожчими.

Однак залишимо інформацію з економічних підручників, оскільки в сучасних реаліях усі процеси давно автоматизовані та керуються за допомогою програм, додатків та сервісів. 

Програми для управління складськими запасами на Amazon, Etsy та Shopify

SellerApp – популярна платформа, призначена допомогти продавцям на Amazon та інших маркетплейсах. Має великий функціонал і безліч готових рішень для ніші e-commerce:

  • інструменти для аналізу продуктивності бізнесу (звіти про продаж, аналіз конкурентів, моніторинг рейтингів та інші параметри).
  • допомога в управлінні ключовими словами для оптимізації лістингів;
  • система управління запасами та прогнозування потреби у нових поставках.

SellerApp також надає навчальні матеріали для продавців, щоб допомогти їм краще зрозуміти та використовувати функціонал платформи. Є безкоштовний тариф з обмеженим функціоналом, для отримання доступу до всіх можливостей потрібна передплата за 39-49$/місяць (всі ціни тут і нижче актуальні на момент написання статті).

Zentail позиціонується як рішення для багатоканальної торгівлі, що означає можливість управління продажами на різних онлайн-платформах, таких як: Amazon, Shopify, eBay, Walmart та інші, з однієї централізованої платформи.

  • дозволяє ефективно створювати та оновлювати лістинги товарів на різних онлайн-платформах;
  • надає інструменти для відстеження та керування запасами в реальному часі, в т.ч. автоматичне оновлення рівня запасів та прогнозування потреби закупівель;
  • має можливість автоматизованої оптимізації цін для підвищення конкурентоспроможності на ринку;
  • дає можливість керувати рекламними кампаніями на платформах, таких як Amazon Advertising.

​​

inFlow Inventory – система управління складом для малого та середнього бізнесу:

  • дозволяє ефективно керувати замовленнями, від створення до виконання;
  • забезпечує контроль за поставками та автоматизацію процесів замовлень у постачальників;
  • надає різні звіти про продаж, прибуток, оборот запасів та інші важливі аналітичні дані. 

Може бути інтегрована на різних онлайн-платформах, що полегшує облік та управління запасами для окремих каналів продажу.

Zoho надає широкий спектр інструментів та обіцяє “змінити ваш підхід до роботи”. Є готові рішення для автоматизації бізнес-процесів, включаючи: CRM, управління проектами, облік та фінанси, маркетинг, аналітику, хмарні офісні програми.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації