01/02/2024
Стефаній Мартиненко

Секрети ефективної лістинг-оптимізації на Etsy

Головний фактор успішних продажів на Etsy? Лістинг! Він має не тільки ознайомити потенційних покупців із товаром, а й безпосередньо впливає на ранжування. Хоча конкретні деталі алгоритмів Etsy є комерційною таємницею, є кілька загальних принципів, які впливають на позицію вашого магазину на платформі:

  • наявність правильно підібраних ключових слів та тегів;
  • релевантність вашого лістингу у контексті запиту покупця;
  • кількість позитивних відгуків та загальний рейтинг;
  • обсяги продажів;
  • оновлення та активність;
  • способи доставки, терміни поставки та вартість.

Зупинимося докладніше на першому пункті – правильний підбір ключових слів та використання тегів. А також розберемо типові помилки новачків у заповненні карток товару на Etsy та загальних відомостей про свій бізнес.

Як правильно зібрати та використовувати ключі, щоб оптимізувати лістинг на Етсі

Найпростіший спосіб підібрати релевантні (відповідні, доречні, правильні) ключові слова – використання зовнішніх інструментів, таких як Google Keyword Planner, Ubersuggest, Etsy Rank та інші.

Не зайвим буде вивчити лістинги успішних конкурентів, щоб визначити, які саме слова вони використовують у заголовках, описах та тегах, та як їх розподіляють між цими категоріями.

Не менш значущі результати дають дослідження пошукових запитів Etsy: звертайте увагу на підказки та розділ “Пошукова активність” на сторінці результатів.

Також добре працює методика аналізу через відгуки та питання покупців до аналогічних товарів. Зверніть увагу на фрази та слова, які користувачі використовують для опису та пошуку.

Усі отримані результати вносимо до таблиці, доповнюємо синонімами та варіаціями. Написати оптимізований заголовок, що продає, вам допоможе наступний шаблон:

Орієнтовний алгоритм створення Title
Головний ключ (що продаємо): світильник/настільна лампа/нічникОсобливості: персоналізований/магічний/турецький/з ручним тисненнямХарактеристики: з дерева/з епоксидної смоли/у техніці вітраж/USB-роз’єм/у формі курчати/зеленийДодатки: подарунок для хлопця/дитячу кімнату і т.д.

Ключі, що залишилися у таблиці, використовуємо для опису товару і як пошукові теги.

Помилка створення успішного магазину №1. Ігнорування доступних полів

Багато продавців-початківців не розуміють, навіщо заповнювати профіль власника або втрачати час, створюючи Shop Title (короткий опис/заголовок) і Announcement (докладна інформація).

А тим часом це буквально «обличчя» вашого магазину в пошуковій видачі. Тобто ці поля сприйматимуться системами Google як метатеги і саме з них потенційний покупець вирішить, чи гідна ваша сторінка його уваги.

Тому писати “welcome to my shop”  або щось подібне — вкрай погана ідея. Це не продає, не приваблює, не чіпляє увагу клієнта. Щоб опис дійсно працював і виконував свої функції, використовуйте ключові слова (але не пишіть назву магазину — Etsy підставить її автоматично).

Для того, щоб подивитися на свою вітрину очима користувача, введіть в адресний рядок etsy.com/shop/назва свого магазину і спробуйте оцінити, наскільки вона приваблива і чи стимулює купувати саме у вас.

Помилка №2. Недостатня кількість тегів

Навіть якщо ви впевнені в тому, що ваш покупець шукатиме вас за певним ключовим словом, не варто ігнорувати можливість додати інші. По-перше, запити користувачів можуть змінюватись в залежності від трендів. По-друге, так ви дасте можливість знайти свій магазин більш широкому колу потенційних покупців. Тому грамотна оптимізація лістингів включає використання максимально допустимої кількості тегів.

Приклад: ваш головний ключ – “шарф” і ви впевнені, що саме по ньому вас знаходять 90% клієнтів. Але також люди можуть шукати подібні вироби на запит “снуд” або “палантин”. І ви втрачаєте ту частину аудиторії, яка надходить подібним чином.

Плюс до тегів можна віднести “в’язаний виріб”. Так, ми матимемо шанс бути побаченими тими, хто шукає щось у категорії ручної роботи, але не визначився із форматом товару.

Помилка №3. Відсутність моментів, які цінують клієнти

Будь-який лістинг в інтернет магазині – це заміна продавця. І далеко не завжди покупець приймає рішення лише виходячи з показників та цін.

Тому, щоб продавати, опис має закривати всі важливі моменти, які клієнт хоче знати перед покупкою. Наприклад, швидкість доставки та її вартість. Або можливість отримати знижку. Або неочевидні методи використання. Або правила догляду за виробом, тощо.

Закривши подібні питання/заперечення, ви зробите лістинг у рази ефективніше і гарантовано піднімете показники продажів.

Важливо! Зверніть увагу, що Etsy періодично може змінювати свої правила та алгоритми, тому слід залишатися поінформованим та оновлювати свої лістинги, щоб відповідати вимогам та очікуванням платформи.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації






    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    コンサルテーション

    私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

    Дякуємо!
    Ваша заявка прийнята

    Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

    Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

    Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

    Персональна консультація:
    “Як заробляти на Амазон від 3000$”

    дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
    отримаєте покроковий бізнес-план

    Звичайна ціна консультації

    150$

    Для тих, хто побачив це повідомлення

    Безкоштовно

    Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

    Консультацiя

    Консультация