28/07/2023
Стефаній Мартиненко

Як продавати косметику на AMAZON. Короткий гайд для початківців

Навіть підприємці-початківці у e-commerce знають, наскільки вимогливим до своїх продавців може бути Амазон. Косметика, наприклад. Начебто хороша ніша, але майданчик підготував селерам стільки обмежень, правил і регламентів, що «сам дідько ноги попереламує».

У цій статті спробуємо розібратися, чи варто заходити до категорії «Здоров’я та краса» і яким нормам повинен відповідати ваш продукт.

Чи вигідний продаж продаж косметики на Амазон?

Так, це може бути дуже вигідно! Фактично, категорія краси – одна із найпопулярніших на платформі. Згідно з недавнім опитуванням Statista, понад 70% споживачів обрали платформу своїм основним джерелом для купівлі косметичних засобів.

А оскільки Amazon є найбільшим у світі інтернет-магазином, підприємці мають величезні можливості для охоплення мільйонів потенційних клієнтів.

Проте, право продавати косметичні продукти на Amazon, треба ще «заслужити». Доступ до цієї ніші ви отримаєте лише після схвалення адміністрації та ретельної перевірки всієї документації. Докладніше про це читайте у статті “Закриті категорії на Amazon – не проблема”.

Порада! Уважно стежте за оновленнями політики продажів. Наприклад, з 2023 в Австралії не потрібно approval required (дозвіл) на торгівлю в ніші Beauty. Але поки що це стосується лише Австралії.

Основні вимоги для продажу косметичних товарів на Amazon

Косметика – це продукти, які вступають у безпосередній контакт зі шкірою, що робить їх використання строго регламентованим. При цьому, регламенти можуть змінюватись, залежно від того, де ви здійснюєте продаж. Крім основних вимог до безпеки, існують різні регіональні та федеральні закони.

Наприклад, у Нью-Йорку та Каліфорнії заборонені дезодоранти, які містять речовини, що забруднюють повітряний простір.

Інші заборони ви знайдете на сайті Food and Drug Administration (FDA) – це підрозділ з контролю за якістю лікарських засобів та продуктів США (аналог нашої санепідемстанції).

Що ж до норм Amazon, то майданчик вимагає від продавців:

  • зберігати косметику виключно в оригінальній упаковці (на ній має бути добре видно номери партій, матричні коди чи серійні номери);

  • продавати тільки нові продукти (заборонена торгівля уживаними товарами, тестерами та маркетинговими зразками з позначкою «не для продажу»);

  • надавати інвойси від виробника (видані трохи більше 180 днів тому);

  • документально підтверджувати якість продукції на запит адміністрації;

  • бути готовим довести легітимність продажу (наприклад, надати договір про дистрибуцію, якщо ви продаєте відомі косметичні марки);

  • писати в лістингу лише достовірну, підтверджену інформацію (Ви не можете повідомити клієнта, що цей крем лікує акне, якщо це не підтверджено науковими дослідженнями).

Висновок. Продаж косметики на Amazon – дуже прибуткова та перспективна ідея. З іншого боку, важливо розуміти, що обравши цю нішу, ви перебуватимете під постійним наглядом з боку платформи та контролюючих органів країн збуту. Тобто ваш продукт повинен відповідати десяткам вимог (загальноприйнятих та локальних).

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації