21/12/2022
Стефаній Мартиненко

Чи вигідно передавати управління магазином на аутсорс: зважуємо «за» та «проти»

Якщо ви вирішили розпочати бізнес на Amazon, то рано чи пізно зрозумієте, що вам необхідна експертна допомога.

З одного боку, досвідченому підприємцю не так вже й важко вести справи на платформі. А з іншого, непорушне «час — гроші» спонукає на пошук тямущих фахівців, які візьмуть частину завдань на себе.

Пропонуємо розглянути аргументи «за» та «проти» аутсорсу, а також завдання, які 100% варто делегувати.

Бухгалтерський облік – 100% варто делегувати

Одне із тих завдань, які делегує майже кожен власник бізнесу. Аутсорс, найм спеціаліста у штат, проектне співробітництво, разові консультації – вибір за вами.

Тим паче, що «собі дорожче» лізти до бухгалтерських операцій та звітів. Помилки у цій справі ведуть не лише до фінансових штрафів, а й до кримінальної відповідальності.

Якщо ж ви вирішили зайнятися подібними питаннями самостійно, готуйтеся витратити щонайменше тиждень на те, щоб розібратися в нюансах. Наприклад, як сплатити податки на торгових платформах США, якщо ви не є резидентом? Як нараховується ПДВ: на суму товару чи на комісію маркетплейсу? Як знизити суми податкових відрахувань? Як зареєструвати себе: ФОП або юр.особа, тощо.

Тому одним із перших завдань, коли ви виходите на Amazon, стане пошук експерта, який налагодить звітність та ведення «паперових справ».

Вкладення у гарного бухгалтера — це завжди вигідна та довгострокова інвестиція.

Фінансові операції – 100% варто делегувати

Як ви, напевно, знаєте, вивести прибуток з Amazon можна тільки маючи банківський рахунок у США. Логічно, що для цього його потрібно правильно оформити. Будучи нерезидентом США, ви отримуєте завдання з зірочкою.

Також для бізнесу з Америкою та Європою вам може знадобитися номер VAT (унікальний ідентифікаційний номер, який надається платникам ПДВ).

Загалом, проведення будь-яких фінансових операцій поза рамками своєї країни, краще заздалегідь узгодити з досвідченим юристом. Така людина допоможе забезпечити чистоту та швидкість виконання транзакцій, знайти оптимальний спосіб конвертації валют та й взагалі, заощадити вам сотні доларів на податках та комісіях.

Реєстрація торгової марки та/або компанії – 100% варто делегувати

Патентна та реєстраційна системи США практично позбавлені бюрократії, до якої ми так звикли. Однак і в цьому питанні ви ризикуєте «проґавити», надіславши документ не в тому форматі або без потрібної печатки.

Самостійне оформлення бізнесу може тривати 3-4 місяці, а з кваліфікованою допомогою ви скоротите цей термін до кількох тижнів.

Сюди ж можна віднести реєстрацію безпосередньо на Amazon, адже неправильні кроки призводять до блокування облікового запису.

Аналітика – 100% варто делегувати

Навіть якщо ви вже успішно ведете бізнес на платформі, повірте, показники можуть бути кращими. Аналітик дозволяє поглянути на процес «свіжим поглядом» та побачити можливості, яких ви раніше не помічали.

Чи варто делегувати операційне керування магазином? – «за»

Буденні справи завжди забирають більше часу, аніж вирішення глобальних питань. У них легко потонути, позбавивши себе ресурсів та часу на масштабування.

Тому, хоч би як банально не звучало, ефективно керувати магазином наодинці у вас не вийде. У будь-якому випадку ви зіштовхнетеся з необхідністю  найняти менеджера, маркетолога, логіста, іншого помічника. Щонайменше одного. Як максимум (при великих обсягах завдань), вам доведеться орендувати офіс та укомплектовувати штат.

Звичайно, можна віддати завдання фахівцям на фріланс — це дешевше за аутсорс від перевіреної компанії, але й пов’язано з величезними ризиками.

Невеличкий список буденних завдань, які ви навряд чи захочете виконувати самостійно:

  • додавання товарів на Amazon; 
  • заповнення товарних карток;
  • контакти із постачальниками: узгодження деталей, внесення коригувань — це забирає багато часу, хоч і здається легким завданням;
  • керування товарними запасами;
  • просування всередині майданчика: налаштування Amazon SEO та PPC;
  • переоцінка товарів, згідно з аналітичними звітами.

І це, нагадаємо, лише короткий список. Тож передати операційну систему на аутсорс стане мудрим рішенням, яке дозволить не тільки зберегти дорогоцінний час, але й грамотно примножити капітал, обравши оптимальну стратегію ведення бізнесу.

Чому НЕ варто передавати справи на аутсорс

Перше: уявна втрата участі у бізнесі. Деякі власники бояться передавати справи, бо «краще за мене ніхто не зробить». Інші мають переживання, що не будуть настільки занурені в процес і втратять з фокусу уваги якісь важливі дрібниці. Обидві думки мають місце, але не є фактичною проблемою. Аутсорс не позбавляє вас від контролю та участі, ви самі вирішуєте який спектр та обсяг завдань допоможе вам рухатися ефективніше.

Другий фактор – гроші. Звичайно, послуги не безкоштовні, а послуги досвідченого експерта – тим паче.

Однак це питання нівелюється, якщо подивитися на нього з позиції перспективної вигоди. Зменшуючи кількість буденних завдань, ви відкриваєте нові горизонти: ви швидше масштабуєтеся, знаходите час на пошук більш вигідних постачальників і товарів, на тести, на креативні рішення, що підвищують обороти.

Якщо ви бажаєте організувати бізнес на Amazon «під ключ» або потребуєте консультації з фінансових, бухгалтерських або інших питань, зв’яжіться з нами через форму нижче.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації