Віртуальні помічники та штучний інтелект (ШІ) дуже стрімко увірвалися в наше життя та стали незамінними інструментами для роботи на платформах електронної комерції, таких як Amazon, Etsy та Shopify. Розповідаємо, як використовувати ШІ для автоматизації бізнесу, скоротити час на поточні завдання, покращити обслуговування клієнтів, оптимізувати процеси та збільшити ефективність.
Існує досить багато завдань, які можна перекласти на віртуальних помічників та штучний інтелект. Наприклад:
1. Управління інвентаризацією, запасами та ціноутворенням
Інтегрований ШІ може моніторити рівень залишків на складі та автоматично формувати замовлення постачальникам при досягненні певної межі.
Також ШІ може аналізувати цінову політику ваших конкурентів та надавати зведені дані, що відображають коливання на ринку.
2. Персоналізація сервісу та підтримка клієнтів
На платформах Etsy та Shopify віртуальні помічники використовуються для створення персональних рекомендацій (які базуються на попередніх покупках та/або інтересах клієнта). Chat GPT, у свою чергу, можна інтегрувати для спілкування із замовниками: відповідей на їх запитання щодо товарів, допомоги з вибором або надання інформації про статус замовлення.
3. Автоматизація маркетингу та аналітика
На Amazon, Etsy та Shopify можна налаштувати системи ШІ для аналізу даних про продажі, поведінку покупців та ефективність реклами. Chat GPT може допомогти в аналізі цих даних, надаючи поради щодо покращення маркетингових стратегій або навіть створюючи тексти для рекламних оголошень на основі даних з аналітики.
4. Прогнозування та оптимізація реклами
Використання алгоритмів машинного навчання також необхідне для визначення найбільш ефективних каналів реклами, оптимізації бюджету рекламних кампаній та налаштування таргету для максимальної конверсії.
І це далеко не всі варіанти використання віртуального помічника для бізнесу. Але, незважаючи на багатогранність варіантів застосування та явні переваги віртуальних асистентів, все ж таки у технологій є і свої недоліки:
Однак, в результаті, використання ШІ для роботи на Amazon, Etsy та Shopify не тільки скорочує час на операційні витрати, а й підвищує рівень обслуговування клієнтів, що сприяє зростанню бізнесу.
Якщо ви працюєте на цій платформі, обов’язково зверніть увагу на Amazon Q – це віртуальний помічник, який прийде вам на допомогу у різних ситуаціях:
Алекса від Amazon також має функціонал, корисний бізнесу:
Створити чат-бота вам допоможе Amazon Lex. А оптимізувати ціни в реальному часі на основі даних про конкурентне середовище та динаміку попиту — Sellery.
Швидке створення лістингів
У питанні про те, як автоматизувати продажі, не можна забувати й про головний чинник — про картки товару та вітрину магазину.
Штучний інтелект і різноманітні програми на його основі, позбавляють нас від цієї рутини. Так, щоб написати привабливий текст, що продає (опис товару), вам достатньо попросити про це Chat GPT.
Зробити якісні фото можна без професійної техніки, на звичайний телефон. А прибрати фон допоможе спеціальний сайт (він, до речі, абсолютно безкоштовний).
Також спілкування з Chat GPT та його аналогами дозволить вам знайти нові креативні ідеї для рекламних кампаній, придумати слогани, скласти контент-план та багато іншого.
Для аналізу ринку радимо Jungle Scout. Він використовує алгоритми машинного навчання для надання даних про продажі та оцінки конкурентів, що вкрай важливо для ідентифікації нових можливостей (наприклад, при пошуку нового затребуваного та високомаржинального товару).
Керувати зворотним зв’язком та відгуками від клієнтів вам допоможе FeedbackWhiz. За допомогою цієї платформи ви зможете налагодити відправку автоматизованих повідомлень та покращити обслуговування клієнтів.
Щоб провести A/B-тестування, використовуйте Splitly (плагін в Amzappstore). Він дозволяє оптимізувати заголовки, описи, ціни та зображення товарів для збільшення конверсії.
І, звичайно, не можна забувати про один із найпотужніших інструментів продавця — Helium 10 . Він використовує ШІ для аналізу ключових слів, пошуку товарів, відстеження конкурентів, тощо.