23/02/2023
Стефаній Мартиненко

Який тарифний план обрати продавцю на Amazon

Одне з перших важливих рішень, яке вам необхідно буде прийняти — тип тарифного плану. Від цього залежить не тільки комісія Amazon, а й успіх ведення бізнесу загалом.

На даний час існує два типи планів продажу Amazon FBA: індивідуальний та професійний. У цій статті ми порівняємо особливості кожного з них.

У чому принципова різниця?

Основна відмінність між індивідуальним та професійним планами полягає у прогнозованому обсязі продажів.

Individual призначений для тих, хто не планує збувати великі партії. Тобто як правило, його використовують продавці, які реалізують 40 одиниць (або менше) свого продукту щомісяця.

У той час як Professional Seller Plan для «великих гравців», які налаштовані на великі обсяги, хочуть запускати рекламу та вигравати Buy Box.

Більше того, «професіонали» мають можливість торгувати в десяти додаткових категоріях:

  1. Аксесуари для автомобілів та автозапчастини.
  2. Товари у сегменті B2B.
  3. Ювелірні вироби.
  4. Малюнки, предмети мистецтва.
  5. Колекційні монети та вінтажні вироби.
  6. Делікатеси, бакалія.
  7. Надання професійних послуг.
  8. Наука та промисловість.
  9. Годинники.
  10. Відео, DVD та Blu-Ray.

Простіше кажучи, ви не зможете продавати срібні браслети або, наприклад, килимки для авто, будучи «індивідуалістом— майданчик вам не дозволить обрати подібну нішу. 

Тарифний план «Індивідуальний»  на Амазон.

Обійдеться вам всього 0,99 центів за кожну продану товарну одиницю. Його головна перевага — відсутність фіксованої місячної плати.

Але це можна назвати й  головним недоліком. Скажімо, якщо у поточному місяці ви продасте 41 товар, то маєте заплатити 40,59 доларів США (41 шт x 0,99 $) як комісію продавця.

Індивідуальний тарифний план ідеально підійде для тестування попиту на нові продукти та ніші. Але при цьому ви не зможете скористатися розширеними інструментами продавця.

Важливо! Ці цифри стосуються ТІЛЬКИ тарифу та не включають реферальні збори (8-15%, залежно від категорії), оплату фулфілменту (доставку партій до складів та реалізацію замовлень) та інші витрати (наприклад, збори за довгострокове зберігання).

Докладніше про всі цифри, збори, податки, тарифи та платежі ви можете дізнатися на цій сторінці.

Тарифний план «Професійний» на Амазон

Коштує 39.99$. Надає доступ до брендових інструментів, таких як A+ Content, Stores та інші. Також, будучи «професіоналом», ви можете:

  • керувати товарними залишками за допомогою електронних таблиць та звітів;
  • пропонувати покупцям безкоштовну доставку;
  • використовувати API-інтеграцію;
  • додавати кілька користувачів до свого облікового запису.

Однією з найбільших переваг професійних продавців на Amazon (у порівнянні з індивідуальними) є їхнє право виграти Buy Box (що це таке і навіщо потрібно ви можете прочитати в цій статті).

Щоправда, вам це може бути не актуально, якщо ви реалізуєте продукцію власного бренду/виробництва. Ексклюзивні товари одержують «коробки» апріорі, без змагань із конкурентами.

Ще однією величезною перевагою плану Professional можна назвати використання реклами з оплатою за клік (PPC) тобто можливість просування у ТОП видачі у пошуку платформи.

Який план них обрати?

Здавалося б, ситуація проста: Professional Seller Plan за підсумком набагато вигідніше і комфортніше, ніж Individual.

Однак все залежить від того, яка у вас ніша, стратегія та бізнес-план. Амазон ніколи не проґавить можливості заробити на продавцях, але при правильному підході цю статтю витрат можна мінімізувати.

Наприклад, якщо ваш продукт досить дорогий і ексклюзивний, не є першою необхідністю і коштує недешево, то, можливо, у такій ситуації вам буде вигідно оплачувати 0.99 центів з продажу.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації