27/06/2023
Стефаній Мартиненко

Статистика електронної комерції у 2022 р. Тенденції, факти, прогнози

Для чого потрібна статистика електронної торгівлі? Як мінімум, для розуміння поточної ситуації на ринку, якщо ви вже зайняті у ніші e-commerce. Як максимум — для ухвалення рішення, чи варто звернути увагу на цю сферу, відкриваючи бізнес.

Ділимося дослідженнями від Statista та робимо свої прогнози. Приємного читання.

Основні факти електронної комерції 2022

У 2022 році електронна комерція зайняла 21% усіх роздрібних ринків. На даний момент 87% покупців вивчають інформацію в інтернеті, перш ніж зробити покупку. А за словами Nasdaq, до 2040 і зовсім 95% всіх продажів (незалежно від їх типу) відбуватимуться онлайн.

У 2022 році обсяг роздрібної торгівлі (у ніші електронної комерції, звісно) у всьому світі становив приблизно 5,2 трильйона $. А найближчими роками цей показник має зрости на 56%. Основний гравець на ринку —  Alibaba. Китайська корпорація очолює рейтинг найбільших роздрібних продавців, але за прогнозами незабаром першість займе Amazon.

Жінки 25-34. Ось хто частіше робить покупки онлайн. При цьому жіноча аудиторія в середньому витрачає на 65% менше, ніж чоловіча. Це пояснюється тим, що найчастіше жінки купують одяг, косметику та предмети декору, а ось чоловіки —  предмети розкоші та техніку.Найрозвиненіший ринок електронної комерції  у Китаї (близько 50% від загальної кількості продажів). При цьому йому наступає на п’яти Великобританія з 32%.

Найпопулярніший спосіб оплати —  кредитка. Дебетовою карткою користуються близько 38% покупців, також все популярнішими стають електронні платіжні системи, які займають понад 40% транзакцій. Серед ринків, що найбільш швидко ростуть і розвиваються, можна відзначити Індію та Філіппіни (якщо тенденція зростання збережеться, то онлайн продажі в цих країнах зростуть на 25% в найближчі роки).

Отже, бачимо, як швидко розвивається у світі електронна комерція. Статистика 2022 року натякає нам на те, що бізнеси в цій ніші є досить перспективними і підлягають легкому масштабуванню.

Останні тенденції електронної комерції

  1. Зростання популярності мобільних пристроїв. З кожним роком все більше покупців віддають перевагу смартфонам і планшетам як основному інструменту для доступу в інтернет і здійснення покупок. Програми та адаптовані сайти час визнати невід’ємною частиною e-commerce бізнесу.
  2. Покупки за допомогою голосового пошуку: з розвитком голосових помічників це стає все популярнішим. Споживачі мають змогу купувати, використовуючи голосові команди, що вимагає від роздрібних компаній оптимізації своїх платформ для голосового пошуку.
  3. Зростання впливу соціальної комерції: соцмережі грають дедалі більшу роль у продажах. Компанії використовують ці платформи як для прямих продажів, так і задля реклами своїх товарів і створення більш інтерактивного досвіду покупця.
  4. Штучний інтелект та персоналізація. Рекомендації товарів, розумні помічники для підтримки клієнтів та автоматизація процесів стають все більш поширеними.
  5. Розвиток екологічної електронної комерції: зі збільшенням усвідомлення проблеми зміни клімату та зростання інтересу до стійкості, екологічна електронна комерція отримує все більшу підтримку. Компанії впроваджують практики, спрямовані на зниження вуглецевого сліду, упаковку та доставку товарів з мінімальним впливом на довкілля та стійкі бізнес-моделі.

Як і в будь-якому іншому бізнесі, успіх у e-commerce залежить від багатьох факторів, таких як: якість продукту, ціноутворення, маркетинг, логістика, тощо.
Однак, з урахуванням тенденцій ринку, можна сказати, що e-commerce продовжуватиме зростати і розвиватися найближчими роками. Тому, якщо ви готові вкласти зусилля та ресурси у створення та просування свого онлайн-магазину, то займатися e-commerce у 2023 році може бути перспективним та прибутковим бізнесом.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації