SEO/пошукова оптимізація/розкрутка/Search Engine Optimization/просування в інтернеті — це комплекс заходів, спрямований на потрапляння вашого сайту в ТОП 10 видачі Google (або інших пошукових систем).
Уявімо, що ви хочете придбати повербанк і для цього звертаєтесь зі своїм запитом до пошукової системи. Ви отримаєте приблизно такий результат:
Перш за все, Google покаже вам рекламні товари, які просуває на платній основі (це називається «контекстна реклама» і містить відповідну позначку). Потім ви побачите «органічну видачу» — тобто ті сайти, які пошуковик вважає вартими уваги. І, спираючись на свої внутрішні алгоритми, присуджує їм перші позиції в рейтингу.
Також ми бачимо кількість результатів: 2 770 000 (!!!). Якщо дивитись на це з позиції покупця, то така різноманітність, безумовно, не може не тішити.
Але якщо ви продаєте ті самі повербанки, то як залучити відвідувачів і переконати їх перейти саме до вас, не звертаючи уваги на мільйони інших пропозицій? Відповідь: ваш ресурс має розміщуватись на першій сторінці пошукової видачі, тобто у ТОПі. Власне, це і є основне завдання SEO-оптимізації: забезпечити сайту лідируючі позиції, допомогти обійти конкурентів та залучити відвідувачів.
Як ви вважаєте, скільки людей шукають товар/послугу/інформацію на другій сторінці Google? 50%? 10%?
Ні! 0,44%. Тому власники, які не займаються пошуковою оптимізацією, позбавляють свій бізнес тисяч потенційних клієнтів.
*дослідження компанії Backlinko
Згідно цього ж дослідження, лише рік тому показник «доходимості» до другої сторінки був майже вдвічі більшим і становив 0,78%. Це означає, що покупець стає все вибірковіше та більш ліниться витрачати час, а продавцю потрібно прикладати вдвічі більше зусиль, аби привернути до себе увагу.
Ви можете відмітити, що для того, аби опинитися в ТОПі, достатньо використовувати платну контекстну рекламу. І матимете рацію, адже це дійсно швидко та без зайвих зусиль забезпечить сайту «місце під сонцем». Навіщо ж тоді проводити органічну розкрутку?
По-перше, SEO працює на довгострокову перспективу, а не лише коли ви вливаєте рекламний бюджет. Оптимізувавши сайт на старті, ви будете стабільно та відносно дешево отримувати нових клієнтів. По-друге, пошукова оптимізація передбачає велику кількість внутрішніх робіт, що також сприятливо позначається на продажах.
Для подальшого занурення до теми, пропонуємо розглянути порівняльний аналіз.
Показники | SEO оптимізація | Контекстна реклама |
Швидкість отримання результатів | Кілька місяців з початку старту робіт | Одразу після запуску рекламної кампанії |
Бюджети | Вартість роботи спеціаліста + оплата сервісів для просування | Вартість роботи спеціаліста + бюджети на показ рекламних оголошень |
Відношення користувачів | Сприймається як нативна рекомендація | Сприймається як будь-яка інша «проплачена» реклама |
Вплив на технічний стан та юзабіліті | Позитивний | Відсутній |
Розглянемо детальніше останній пункт. Щоб ресурс почав високо ранжуватися в пошукових системах (тобто зайняв ТОП-місце), він повинен відповідати певним критеріям. Зокрема: швидкість завантаження, зручність використання, зрозуміла карта сайту, відсутність помилок, тощо. Звичайно, щоб це реалізувати, потрібно проводити комплекс технічних поліпшень. Це передбачає певні фінансові витрати.
Коли ми говоримо про контекстну рекламу, то Google абсолютно байдуже, в якому стані знаходиться ваш сайт. А ось користувач, потрапивши після «красивої» реклами на «недолугий» сайт (тобто незручний, з кнопками, що не працюють, порожніми сторінками, що підвисає), навряд чи захоче зробити замовлення. При цьому, візуально ресурс може виглядати досить привабливо, і без детального технічного аналізу від SEO-фахівця, власник може і не здогадатися, які проблеми виникають у його покупців.
Контекстна реклама – оптимальний варіант розкручування для отримання швидких результатів. Ідеально підходить для сезонних/святкових розпродажів та односторінкових сайтів (лендінгів). Скажімо, якщо ви продаєте ялинки на Новий Рік та тюльпани напередодні 8 березня, то вам немає сенсу морочитися з SEO.
У той же час пошукова оптимізація — найкращий вибір для незалежних інтернет-магазинів і для просування своїх сторінок на торгових майданчиках/маркетплейсах на кшталт Amazon. Але, як було зазначено вище, SEO не дає швидкого результату. Тому для підтримки попиту та збільшення показників продажів «на часі», краще все ж таки комбінувати платні та безкоштовні методи.
Ми вже розібралися, що таке SEO просування сайту. Тепер розглянемо детальніше, з яких методів складається комплекс робіт.
1. Поліпшення технічних показників (внутрішня оптимізація). Насамперед — це відповідність ресурсу вимогам World Wide Web Consortium (міжнародній системі стандартів) та іншим умовам пошукових систем. Вони стосуються безпеки користувачів та їх даних, коректності відображення на мобільних та десктопних пристроях, швидкості завантаження сторінок, відсутності дублів, помилок, функціонування окремих модулів, тощо.
2. Робота з юзабіліті та структурою (прим.: юзабіліті – зручність використання для вашого клієнта). Пошуковики та покупці високо цінують зрозумілі сайти зі зручною навігацією, всіма необхідними цільовими сторінками та грамотною перелінковкою.
3. Робота з контентом (текстова оптимізація): складання семантичного ядра, наповнення текстів ключовими словами під запити користувача.
4. Зовнішня оптимізація (зокрема крауд-маркетинг). Тобто розміщення посилань на свої сторінки на чужих сайтах.
Можливо, деякі дії з описаних вище можуть здатися вам незрозумілими та потребуючими пояснень. У такому разі зв’яжіться з нами для отримання додаткової інформації. Ми з радістю проконсультуємо вас за послугою «SEO оптимізація та просування» від компанії Nexus.