03/01/2023
Стефаній Мартиненко

Плюси та мінуси контекстної реклами

Бажаєте отримувати «гарячих» клієнтів, але не готові витрачати місяці на пошукову оптимізацію сайту? Якщо відповідь «так», вам обов’язково треба прочитати цю статтю. Розповідаємо, що таке Google AdWords, як працює контекстна реклама і навіщо вона потрібна вашому бізнесу.

Що таке контекстна реклама?

Це вид реклами, який:
а) показується користувачам на основі їх інтересів та запитів;
б) викликає почуття, що «за вами стежать». Адже варто лише подумати про умовний товар, як його вже послужливо пропонують вам на всіх сайтах, на які б ви не завітали;
в) є основним джерелом доходів Google.

Давайте на прикладах. Коли ви вводите в рядок пошуку свій запит, скажімо, «робот-пилосос», то Google перш за все покаже вам рекламний блок. Також це можна назвати пошуковою товарною рекламою (адже демонструються безпосередньо картки товару).

Те саме відбудеться, якщо ви пошукайте, наприклад, курси англійської мови. Але в цьому випадку бачимо не графічні блоки (картинки), а текстові. Незмінною залишиться лише позначка «реклама».

Також на деяких сайтах та в мобільних застосунках є виділені блоки контекстної реклами. Ось що буде, якщо погуглити «найкращий шампунь для волосся», а потім відвідати будь-який сайт (новинний, інформаційний портал, кіно ресурс), де є ті рекламні місця. Вам покажуть товари та послуги, якими ви нещодавно цікавились. Власне тому такий вид реклами і називається КОНТЕКСТОМ — вам пропонують те, що цікаво, потрібно і/або може сподобатися.

Чим контекст (PPC) відрізняється від таргету та інших способів заявити про себе?

Також в інтернеті є таргетована реклама, яка залучає людей за певними соціально-демографічними критеріями. Переважно вона використовується в соціальних мережах, а не в Google. Для прикладу: на вашій вулиці відкривається нове кафе, тому його власники налаштовують «target» на всіх, хто мешкає поблизу.

Ще є банерна та медійна види реклами —  це звичний метод заявити про себе. Коли інформація ні під що не підлаштовується, вона просто показується максимальній кількості людей з надією на те, що певний % все ж таки зацікавиться і перейде за посиланням.

Окремо можна виділити нативні інтеграції (це коли ваш улюблений блогер починає щось радити за посиланням з опису), Push-сповіщення, розсилки на e-mail і т.д. Але найчастіше раціональність, плюси/мінуси використання контекстної реклами порівнюють або з таргетом, або SEO (органічним просуванням).

Переваги та недоліки

SEO, тобто пошукова оптимізація сайту, не дозволяє отримувати швидкі результати. Зазвичай такий комплекс дій «дає врожай» через 3-6 місяців. А от контекст працює відразу ж після налаштування, перших відвідувачів ви можете побачити вже за кілька годин. Також серед переваг варто зазначити:

1. Високий показник CTR (клікабельності). Позначка про те, що це проплачене оголошення, настільки органічна та непомітна, що не викликає відрази. А перше місце в пошуковій видачі — це дуже вагомий аргумент для користувача, щоб перейти саме на ваш сайт.

2. Доречність. Люди бачать те, що шукали, товари, що входять у сферу їх потреб та інтересів. Отже, ви вже «потрапили у ціль». У цьому і є основна відмінність від таргету — останній передбачає глибокий аналіз ЦА (цільової аудиторії), аби зрозуміти, що хоче клієнт.
Скажімо, ви є виробником декору для дому. І у вас є вибір показати своє оголошення тим, хто нещодавно шукав «як оновити інтер’єр» (це буде контекст) або пропонувати вироби всім жінкам свого міста (це буде таргет).

3. Величезне охоплення та гарантований результат. Аудиторія не обмежується користувачами конкретного майданчика чи соціальної мережі. При певному налаштуванні, оголошення можуть побачити люди з усіх куточків світу.

4. Відносно низький стартовий бюджет, якщо порівнювати з нативними інтеграціями у блогерів та лідерів думок чи рекламою по телевізору/радіо. Також налаштування контекстної реклами — дуже тонкий інструмент, ви не будете «зливати» гроші на аудиторію, якій це не цікаво.

5. Отримання інформації про ЦА для подальшого аналізу та покращення показників бізнесу. У кабінеті рекламних налаштувань ви зможете дізнатися географію потенційних покупців, їх уподобання, стать/вік і навіть кількість часу, який вони проводять в інтернеті. Це допоможе скоригувати свою пропозицію і зробити її ще більш актуальною.

Серед недоліків варто виділити:

  • складність налаштування через гнучкість та кількість опцій (вам буде досить складно обійтися без фахівця);
  • люди приходять на сайт лише доти, доки ви вливаєте гроші у показ оголошень;
  • ви не підвищуєте впізнаваність та запам’ятовуваність бренду, відсутня робота на репутацію;
  • контекст не підходить для інноваційних товарів та має суворі обмеження за тематиками (не можна рекламувати алкоголь, тютюнові вироби, деякі медичні товари, тощо);
  • вартість залежить від конкурентів у вашій ніші (хто заплатив більше, той отримає перше місце).

Підіб’ємо підсумок: PPC — це оптимальний варіант аби продавати зрозумілі, прості товари на широку аудиторію, отримуючи швидкі результати. Але для довгострокового ефекту варто також впроваджувати SEO та використовувати ці методики у комплексі.

Робота з Google Ads

Якщо вас все ж таки цікавить, як зробити рекламу Google самостійно, скористайтеся коротким посібником:

1. Переходимо на сайт https://ads.google.com/ і тиснемо «почати» у правому верхньому кутку. Звичайно, ви повинні заздалегідь зареєструвати свій обліковий запис у системі.

2. Вибираємо «Нова кампанія» та визначаємося з цілями та типом їх досягнення.

3. Прописуємо ключові слова (запити користувачів) та основну інформацію щодо ЦА.

4. Створюємо рекламне оголошення, яке побачать потенційні покупці.

5. Встановлюємо бюджет, усуваємо проблеми та готуємо РК до публікації.

Від чого залежить вартість контекстної реклами та скільки вона буде коштувати у вашому випадку?

На вартість впливає дуже багато факторів: і тривалість РК, і кількість конкурентів, і ніша, в якій ви працюєте, і цілі (продаж, трафік, реклама додатків або робота над впізнаваністю). Тільки новачки вважають, що достатньо встановити максимально низький ліміт ставки за клік, щоб заощадити.

Зазвичай фахівці працюють за принципом «скажіть скільки у вас є грошей, а я вже придумаю, що можна зробити під такий бюджет».

Важливо розуміти, що якісний результат виходить лише після тестування різних варіантів оголошень. Спочатку ви ніколи не вгадаєте, який заголовок або яка картинка привабить клієнта. Наприклад, одна частина аудиторії буде в захваті, якщо ви запропонуєте максимальну знижку, а інша може вважати низьку ціну підозрілою і свідомо придбає у продавця, який пропонує не знижку, а бонус до замовлення.

Залишилися питання чи потрібна допомога з налаштуванням РК?

Спеціалісти нашого відділу маркетингу до ваших послуг. Налаштуємо, протестуємо, забезпечимо результат під ваш бюджет та цілі. Працюємо із гарантією за договором. Щоб отримати безкоштовну консультацію, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації






    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    コンサルテーション

    私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

    Дякуємо!
    Ваша заявка прийнята

    Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

    Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

    Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

    Персональна консультація:
    “Як заробляти на Амазон від 3000$”

    дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
    отримаєте покроковий бізнес-план

    Звичайна ціна консультації

    150$

    Для тих, хто побачив це повідомлення

    Безкоштовно

    Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

    Консультацiя

    Консультация