Важко сказати достайменно, скільки відсотків покупців приймає підсумкове рішення, спираючись на опис товару. За даними Econsultancy — як мінімум 87% точно його прочитають. З них 20% детально і повністю, а решта 80% просто просканують на предмет ключових особливостей (дослідження NNGroup).
Як запевняє інститут Baymard, 18% відмовляться від покупки, якщо не знайдуть потрібних деталей у тексті. Тому інформація про те, як створити описи товарів, що продають, буде вкрай корисна всім власникам інтернет-магазинів.
Але почнемо ми все ж таки з вступних даних — які функції має опис і як його перетворити на потужний маркетинговий інструмент.
Опис дає клієнту повне уявлення про товар, включаючи його характеристики, розміри, матеріали, способи догляду за ним та інше. Тобто те, що ми не можемо відобразити на фото.
Наприклад, без пояснювального тексту потенційному покупцеві буде складно зрозуміти, чим пахнуть мелодії та книги.
Або загалом зрозуміти, що ж ми йому пропонуємо і навіщо це потрібно (як у прикладі нижче). Тому головне правило, як найкраще створити опис, що продає, — це зрозуміти питання вашого потенційного клієнта і відповісти на них.
(Що нам продають на цьому фото? Ми дізналися лише з опису: це браслет для фіксації різних дрібниць на руці під час ремонтних робіт)
Крім того, опис товару на Etsy (і не тільки) дозволяє підкреслити унікальні особливості товару, що допомагає покупцеві краще зрозуміти, чим він відрізняється від інших, аналогічних позицій.
Грамотно складений текст допоможе: викликати інтерес і спонукати до дії, сформувати імідж бренду (так званий tone of voice), збільшити лояльність, спровокувати емоційну покупку, тобто прямо чи опосередковано вплинути на конверсію.
На наш погляд, ідеальна формула, що продає, виглядає наступним чином:
1. Заголовок, який чітко відображає ЩО ми пропонуємо + відображає якісні особливості. Наприклад: “Сумка з натуральної шкіри ручної роботи. Унісекс. Лазерне гравіювання”.
2. Блок характеристик: розміри, матеріали, склад, кількість одиниць, тощо.
3. Доступні опції: варіанти кольорів, моделей, розмірів, можливість замовити індивідуальний/персоналізований предмет.
4. Переваги/вигоди:
5. Інші важливі дані, які відповідають на основні питання вашого потенційного клієнта:
6. Доставка, упаковка та політика повернення
Швидкість та вартість доставки для багатьох – не менш значущий фактор у прийнятті рішення, ніж ціна.
Також часто (особливо на таких платформах, як Etsy), купують подарунки. Наявність/відсутність відповідного пакування може допомогти закрити угоду або спонукати клієнта піти до конкурентів.
Також пам’ятайте, що одне з ключових заперечень – це страх клієнта помилитися у виборі. Тому обов’язково закрити його через умови повернення.
7. Заклик до дії. В описах на Etsy його рідко хто використовує, на платформі цю функцію виконують кнопки – після отримання потрібної йому інформації читач знає, що робити: або зв’язатися з продавцем (якщо залишилися питання), або додати річ у кошик (якщо все сподобалося).
Однак, не зайвим буде закликати до конкретної дії: замовте зараз, щоб отримати знижку/підпишіться на наш магазин/задайте питання для оформлення індивідуального замовлення.
Сподіваємось, ми повністю розкрили тему, як найкраще описати товар. Але якщо ви сумніваєтеся, що готові створювати тексти, що продають самостійно і хотіли б доручити це завдання професіоналам, то наш діджитал-відділ буде радий допомогти.