Як продавати на shopify?

Платформа Shopify обіцяє нам «втілення ідей за 1 євро на місяць»*, а також ШВИДКИЙ та ЛЕГКИЙ запуск бізнесу. Історія проєкту почалася в 2004 році та виросла з магазину сноубордів в один з найбільш відомих сайтів світу з обсягом продажів понад 4,6 млрд. доларів (дані за 2022 рік).

У статті зʼясовуємо, як насправді працює Shopify і чи варто вам (як продавцю) звернути увагу на цей e-commerce інструмент.

*Інформація з головної сторінки сайту.

Що таке Shopify?

Хтось називає це «програмним забезпеченням», інші — «платформою для електронної комерції», треті — «сайтом для створення сайтів». Ми ж дотримуємося думки, що Shopify — це чудовий інструмент для онлайн підприємців, який дозволяє закрити всі буденні запитання: від створення магазину (без допомоги дизайнера та розробника) до логістики та маркетингу (без таргетолога та PPC-фахівця).

«Чим же тоді ця платформа відрізняється від сотень інших онлайн конструкторів сайтів?» — спитаєте ви. Функціоналом, можливостями, популярністю (понад мільйон користувачів за інформацією з головної сторінки).

Маючи обліковий запис на платформі, ви можете не тільки створити повноцінний інтернет-магазин, а й:

 • лістинги для світових маркетплейсів: Amazon, Ebay або Etsy;
 • керувати логістикою та запасами;
 • приймати платежі;
 • налаштувати рекламу Google Ads/Google Shopping/Facebook;
 • створити каталоги у соціальних мережах;
 • використовувати 50+ каналів продажу.

Простіше кажучи, особливість даного e-commerce інструменту в тому, що ви керуєте всім з єдиного кабінету. Вам не потрібно, наприклад, вести таблицю товарних залишків на комп’ютері, заходити в Google Ads, щоб налаштувати рекламу або відкривати платіжну програму, щоб перевірити баланс. Ви можете внести зміни в опис товару або додати новий відразу на Amazon, в Instagram і в десятках інших каналів своєї присутності. І це не кажучи вже про те, скільки можна заощадити на різноманітному програмному забезпеченні для бізнесу.

Скільки коштує використання Shopify

Базовий тариф коштуватиме вам лише 29 €/міс. Це плата за використання інструментарію, домену, хостингу тощо.

Окремо з кожної покупки система стягує 2.1% + 0,30 € комісії. Чим вищий тариф — тим менший цей відсоток.

Як бачите, принципова різниця між пакетами тільки в кількості акаунтів для персоналу та видах звітів (від стандартного базового до конструктора, що налаштовується).Справа в тому, що майданчик заробляє не лише на тарифних планах. Величезну частину їх прибутку забезпечує магазин додатків, де ви зможете знайти необхідні інструменти для свого інтернет-магазину за 5-10 доларів.

А як же обіцяне нам «втілення ідей за 1€ на місяць»?

Кожен новий користувач отримує доступ до тарифу Starter на 3 місяці за ціною 1€/міс. Цього періоду буде цілком достатньо, аби розібратися як продавати на Shopify, протестувати попит на свої продукти та дослідити потреби цільової аудиторії.

Чи має Шопіфай свій фулфілмент?

На відміну від Amazon, який знімає зі своїх продавців всі зобов’язання з обслуговування клієнтів та забезпечує доставку/складське зберігання (модель fulfillment), Шопіфай не може похвалитися подібним сервісом.

Однак це не означає, що площадка ніяк не допомагає користувачам. Зокрема, ви можете розраховувати на хороші знижки в 5-20% на послуги поштових служб (DHL, UPS та USPS та ін.), використовуючи кабінет Shopify. Доставка може бути організована по всьому світу, тому що сервіс має домовленості і контракти з багатьма іноземними фулфілмент центрами.

Як продавати на Shopify з України

Проблем із тим, як зареєструватися на Shopify з України у вас не виникне. Оскільки наша країна присутня у списку, що випадає. Приблизно на 6-7 реєстраційному питанні вам запропонують обрати місце, де ви буде вести бізнес.

Проте система одразу попередить, що в Україні обмежені Shopify Payments і можуть бути проблеми з опрацюванням платежів або їх затримкою. Як і інші пейментси, система зав’язана на PayPal і має дуже обмежений список країн, в яких вона може повноцінно працювати. Наводимо цей перелік нижче.

У той же час, майданчик надає багатий вибір можливостей для оплати замовлень (більш ніж 100 агрегаторів та платіжних систем, включаючи навіть криптовалютні). Проблема лише у  тому, що більшість з них не працює з українською фінансовою системою.

Втім, це зовсім не означає, що ви не зможете вести підприємницьку діяльність, або що вам буде потрібно відкрити рахунок в іноземному банку. Це лише тягне за собою дуже великі транзакційні комісії. Наприклад, акредитований в Україні платіжний агрегатор 2 Checkout бере близько 4,5%.

Також, як варіант, можна скористатися Fondy — платіжним сервісом, який дозволяє підключити прийом платежів із Google/Apple Pay та іноземних гаманців.

Ще один варіант — Stripe (має досить низьку комісію, близько 2,5% за транзакцію), нещодавно офіційно запустився для українців.

У результаті можна сказати, що Shopify Ukraine є цілком доступним і легким напрямком для організації e-commerce бізнесу.

Що потрібно на старті, аби почати торгувати на Шопіфай?

Перше та основне — обрати якісний товар. На відміну від Etsy чи Amazon, платформа не вимагає ексклюзивності, тобто ви можете продавати будь-що, НЕ маючи власного бренду і НЕ являючись виробником.

Найпопулярнішими вважаються продукти з наступних 5 категорій:

 1. Електроніка.
 2. Дитячі іграшки.
 3. Одяг та взуття.
 4. Декор та аксесуари для дому.
 5. Товари для хобі.

Наступний крок — якісне оформлення товарної картки. Для цього вам знадобляться професійні фотографії та хороші тексти, що продають.

Але найголовніший секрет успішних продажів — це, мабуть, реклама. На неї варто закласти чи не найбільший бюджет. Крім того, досвідчені продавці радять не просуватися самостійно, а доручити це фахівцям. Хоча на Шопіфай цілком зрозумілі інструменти запуску рекламних кампаній (РК) конверсія може коливатися від 1 до 20%, залежно від обраних налаштувань та каналів залучення трафіку.

Найкраще з рекламних інструментів зараз працює Google Shopping, на другому місці — контекст (реклама в пошукових системах), на третьому — таргет (запуск оголошень на аудиторію Facebook та Instagram).

Підсумки. Торговий майданчик Shopify підходить щоб почати бізнес чи масштабуватися?

Ми маємо багато успішних кейсів запуску бізнесу на Шопіфай з нуля, без будь-якого попереднього досвіду. У середньому можна орієнтуватися на «вихід у нуль» через 3 місяці з дати старту та наступну маржу в розмірі 15-20% щомісяця. Звичайно, все залежить від затребуваності товару та якості реклами.

Найкраще виходить заробляти на вузьких нішах та товарах для конкретної цільової аудиторії. Наприклад, ви можете продавати комбінезони для маленьких собак або килимки для вітальні з персонажами аніме — тобто вибрати малоконкурентну сферу.

Загалом торгівля на Shopify підійде як для першого бізнесу, так і для масштабування вже існуючого. З цією платформою ви отримуєте необмежені можливості для збуту на іноземних ринках та розширення клієнтської бази.

Більше того, Шопіфай дозволяє торгувати по моделі дропшипінгу (коли ви не володієте товаром, а тільки шукаєте покупця. Потім передаєте замовлення виробнику для обробки та відправлення, виконуючи функцію посередника).

Зверніть увагу! На Шопіфай ви також можете пропонувати свої послуги (від коучінгу/консалтингу до прибирання).

Чим ми будемо вам корисні?

Ми понад 30 років займаємося виведенням підприємців на іноземні ринки, закриваючи питання релокації, інвестицій, захисту активів, тощо.

У напрямку Shopify ви можете розраховувати на наступний комплекс послуг:

 • реєстрація компанії та отримання іноземного банківського рахунку;
 • пошук затребуваного товару;
 • тестування ніші та попиту;
 • допомога із закупівлею/виробництвом, організацією зберігання;
 • створення інтернет-магазину, сторінок у соціальних мережах та лістингів на маркетплейсах;
 • налаштування прийому платежів, податкове планування;
 • створення та проведення рекламних кампаній та багато іншого.

Ми будемо поряд з вами від першого кроку до масштабування та автоматизації бізнесу. Наша команда готова закрити всі юридичні, технічні та маркетингові питання, які виникають у процесі роботи. Озвучте нам свої побажання та ми складемо покроковий бізнес-план під ваш запит.

Вам також може бути цікаво

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації

Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

コンサルテーション

私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

Дякуємо!
Ваша заявка прийнята

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

Персональна консультація:
“Як заробляти на Амазон від 3000$”

дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
отримаєте покроковий бізнес-план

Звичайна ціна консультації

150$

Для тих, хто побачив це повідомлення

Безкоштовно

Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

Консультацiя

Консультация