23/02/2023
Стефаній Мартиненко

Як правильно скласти контент-план для свого сайту

Розповідаємо, нащо інтернет-магазин контент-план і як використовувати тексти для збільшення продажів, впізнаваності бренду та органічного просування в Google.

Контент-план — це стратегічний календар, який відповідає на запитання: КОЛИ, У ЯКИЙ ЧАС, ПРО ЩО, ДЕ ТА НАВІЩО ви будете публікувати контент

Найчастіше необхідність створення такого календаря пов’язують із розкручуванням сторінки в соціальних мережах (ведення Instagram, Facebook, TikTok, YouTube).

Однак він необхідний не лише блогерам, а й усім без винятку онлайн-підприємцям. У статті ділимося універсальними порадами, як грамотно його скласти та де брати ідеї для публікацій.

Навіщо потрібен контент-план для інтернет-магазину

По-перше, для якісного ведення блогу на сайті. Регулярні статті допоможуть не тільки залучити нових відвідувачів (для цього варто наповнити тексти ключовими словами), а й підвищити позицію в пошуковій видачі (Google любить, коли над сайтом проводять систематичну роботу).

По-друге, для email-маркетингу, тобто поштових розсилок по базі клієнтів, які допоможуть побудувати довгострокові довірливі відносини з аудиторією та збільшити показники продажів.

По-третє, для зовнішніх публікацій, тобто для розміщення експертного контенту на сторонніх майданчиках та сайтах, що допомагає реалізувати SEO-стратегію та підвищує впізнаваність бренду.

І, звичайно, будь-якому інтернет-магазину не обійтися без профілю у соціальних мережах, який також потрібно наповнювати якоюсь інформацією.

4 види контенту та їх баланс

З «технічної» точки зору ми можемо розділити контент на графічний (фотографії, ілюстрації, скріншоти тощо), відео, аудіо та тексти. Проте у плані нас більше цікавить його «змістовне» наповнення, тобто завдання, які вирішує публікація.

1. Інформаційний/навчальний

Це завжди користь для читача. Наприклад: людина, яка хоче купити велосипед, обов’язково шукатиме інформацію про те, як його вибрати, які моделі кращі для конкретних цілей, що кажуть експерти про ту чи іншу марку.

Тож за допомогою інформаційного контенту ми допомагаємо користувачеві розібратися в нашому продукті та отримати відповіді на запитання. Для цього найчастіше використовуються формати типу:

  • how-to (як вибрати робот-пилосос);
  • огляди та рецензії (наша думка про кавоварку ХХХ через місяць використання);
  • порівняльний аналіз (що краще: Nintendo Switch чи Xbox One?);
  • гайди, чек-листи, майстер-класи;
  • добірки (ТОП 5 бюджетних подарунків на 8 березня).

2. Бренд-контент

Призначений для:
а) тієї частини аудиторії, яка вже готова щось купити, але все ще сумнівається з якихось причин;
б) формування репутації серед нових користувачів.

Для реалізації цих завдань підійдуть такі формати:

  • «залаштунки» (від ялинки до складання: показуємо процес виготовлення наших меблів);
  • кейси, відгуки клієнтів (як ми організували Сергію тур на Балі за 200 $);
  • експертна думка (яким шампунем користуються наші барбери);
  • звіти про досягнення, новини компанії, колаборації.

3. Розважальний/залучаючий

Навіть найсуворіший генеральний директор міжнародного холдингу іноді втомлюється від своєї серйозності та хоче побачити милого котика (с)

Багатьом здається, що у їх ніші немає місця для мемів, коміксів чи провокацій. Проте читачі дуже швидко втомлюються не лише від реклами, а й від великої кількості цінно-корисної інформації. Тому час від часу будь-який блог/канал або сторінку варто розбавляти чимось веселим.
Це можуть бути:

  • «шкідливі поради»;
  • опитування, квізи, відгадайки, тести;
  • розіграші чи конкурси;
  • цікаві факти;
  • комікси, смішні картинки, цитати і т.п.

Крім основної мети (власне, розважити), у такого виду контенту повно прихованих мотивів. Наприклад, залучення користувачів до обговорення або забезпечення віральності (коли люди діляться посиланнями на вашу публікацію з друзями).

4. Продаючий/рекламний

Тут все максимально просто і прозоро: ціль таких текстів/роликів — прямий продаж на гарячу аудиторію. Через:

  • акції (стартує щорічний розпродаж на честь ДР нашого бренду!);
  • комерційні пропозиції (ми підготували для вас дещо особливе);
  • анонси заходів;
  • розсилки промокодів і т.п.

Вважається, що коли ви складаєте контент-план для блогу, 40% потрібно віддати під розважальний контент, 30% під бренд, 5% під продажі та 25% під навчальний. Хтось навіть називає це «золотим правилом». Однак такий розподіл більш доречний для особистого блогу, ніж для створення образу експерта чи сайту серйозної компанії. Як знайти оптимальне співвідношення?

Базові кроки при створенні контент-плану

Перше, що варто зробити, — визначити конкретну та досяжну мету.

Для чого вам блог на сайті? Залучити х2 потенційних клієнтів із пошуку у поточному місяці

Який результат очікується від email-розсилки? Замовлення на загальну суму щонайменше 1000$ у період проведення акції

Які показники має дати Instagram-сторінка? Збільшення впізнаваності бренду за рахунок залучення 5 тисяч нових підписників за 3 місяці

З мети ви зможете сформувати первинну гіпотезу, який тип контенту повинен превалювати.

Другим кроком ми традиційно вивчаємо конкурентів.

Які публікації у них найпопулярніші?

Де найбільше коментарів, переглядів?

Які формати вони використовують?

Третій крок – вивчення своєї цільової аудиторії. Проаналізуйте, які питання задають вашій службі підтримки, які коментарі залишають покупці у картках товару.

Лайфхак! Сайт answerthepublic допоможе зрозуміти запити своєї ЦА та отримати 100 тем контенту менш, ніж за хвилину. Просто введіть назву своєї ніші, оберіть країну та мову.

На основі цього простого аналізу складається стратегія: ЩО і ДЛЯ ЧОГО ми робитимемо. Далі «легше» — розписати покрокову реалізацію, тобто цей самий контент-план. Ви можете розділити всю інформацію за певними рубриками або орієнтуватися виключно на тип/завдання ваших публікацій.

Сподіваємося, ця стаття відповіла на ваше запитання про те, як складати контент-план та була максимально корисною. І нагадуємо, що це та інші завдання ви можете довірити нашій Digital-команді.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації