Amazon — це величезний міжнародний онлайн-ринок, що надає можливості для мільйонів продавців з усього світу. Тому безглуздо було б заявляти, що на платформі відсутня конкуренція.
Але є «пом’якшувальні» фактори, які дозволять подивитися на ситуацію під іншим кутом і демонструють, що все не так жахливо, як може здатися на перший погляд. Так давайте ж чесно і без прикрас розберемо, що собою являє конкуренція на Амазон і як підприємцю-початківцю завоювати свою частку ринку.
1. Кількість продавців. За не найсвіжішими даними на Амазон зареєстровано понад 2,5 мільйона підприємців.
2. Конкуренти із досвідом. Багато продавців вже давно на ринку і мають великий досвід у галузі електронної комерції. У них найкращі знання про платформу, оптимізацію лістингів та стратегії маркетингу. Крім того, на платформі представлені відомі бренди з гарною репутацією, яким новачкам нема чого протиставити.
3. Фінансові обмеження. Конкурування з великими компаніями може вимагати значних фінансових вкладень у виробництво, маркетинг та логістику, що дуже важко для малих бізнесів.
4. Маркетингові зусилля. Продажі на Амазон нерозривно пов’язані з ефективним маркетингом. Конкурувати з компаніями, які мають великі бюджети на рекламу, видається складним завданням.
По-перше, кількість не означає якість. Величезний відсоток із 2 500 000 продавців прийшли на майданчик «швиденько зрубити бабла», піддавшись впливу трендів, бізнес-коучів з інтернету або власним мріям про легке ведення бізнесу.
Тож, якщо їх відсіяти, то вийде, що конкурувати вам потрібно з професіоналами, які вибудовують стратегії та вміють вести справи у довгострокову перспективу. Що виглядає ще менш райдужно.
Однак і тут можна навести контраргумент — на Амазон повно малоконкурентних ніш. Обравши одну з таких, ви точно не відчуєте тиску з боку досвідченіших колег або розкручених брендів і не ділитимете з ними цільову аудиторію.
Плюс у вас є простір для маневрування в області вибору продукту, з яким ви виходите на ринок. Навіть взявши за основу щось стандартне, але оптимізувавши і покращивши його, ви вже зможете стати серйозним конкурентом.
Що ж до маркетингу та фінансових витрат: у майданчика є досить непогана програма для підтримки Small business.
І на завершення хотілося б доповнити ці аргументи цитатою з твору Е. Роттердамського: “На всяк товар свій купець знайдеться“.
Щодня на майданчику здійснюється близько 30 мільйонів угод. Ваш продукт, за умови, що він якісний та унікальний, точно не залишиться поза увагою.
Як ви вже зрозуміли, старт продажів на платформі не можна назвати простим заняттям. Особливо це відчутно, якщо ви вирішите почати його самостійно, без підтримки досвідченої команди (що ми наполегливо не радимо робити).
Ознайомтеся з нашою послугою «Комплексний запуск бізнесу на Амазон», щоб обрати ефективну довгострокову стратегію, потрібний товар, правильну нішу та не боятися високої конкуренції.
Також дамо кілька порад, які можуть уберегти вас від провалу:
Висновок: завоювати частку ринку на Амазон для підприємця-початківця може бути складним завданням, але це не неможливо. Унікальність продукту, хороша оптимізація лістингу, низько конкурентна ніша та маркетингові зусилля допоможуть вам успішно подолати конкуренцію та створити квітучий бізнес на цій платформі.