У теорії, компанія для ведення міжнародного бізнесу може бути зареєстрована практично в будь-якій країні світу. Однак практика показує, що вибір юрисдикції, з якою можна працювати ефективно, не такий вже й великий.
Тому ми наполегливо рекомендуємо всім, хто зацікавлений у створенні бізнесу за кордоном, підійти до вибору юрисдикції максимально комплексно, з огляду на всі нюанси не тільки в сьогохвилинній вигоді, а й у перспективі.
Кожен випадок – індивідуальний, але ми опишемо кілька важливих факторів, які можуть стати вирішальними:
1. Мета створення. Якщо ваша мета – відкриття торгової компанії, ми пропонуємо розглянути юрисдикції з низькими ставками податку на прибуток. Найпопулярнішими є Мальта – 5%, Кіпр -12.5%, Ірландія – 12.5%, Угорщина – 9%.
Якщо ваша мета – подальший продаж бізнесу, то можна також розглянути США, Велику Британію та Сінгапур. Інвестори охоче купують фірми, зареєстровані в цих країнах.
Для ролі холдингу добре підходить Кіпр, Мальта, Угорщина, Англія або Ірландія. Якщо йдеться про суттєві активи, можна також розглядати Люксембург і Ліхтенштейн.
2. Особисті цілі власника. Коли створення бізнесу виступає способом отримання іноземного резидентства або ВНЖ – варіант очевидний. У такому разі є прив’язка до конкретної країни, в якій бізнес має бути зареєстрований.
3. Вартість реєстрації та утримання. Під час вибору важливо орієнтуватися не тільки на передбачувані податкові ставки, а й на:
І це лише “верхівка айсберга”.
На сьогодні необхідно також враховувати податкове резидентство акціонерів, правила оподаткування контрольованих іноземних компаній, ризики визнання компанії податковим резидентом у країні проживання директора або власника, наявність угод про уникнення подвійного оподаткування та багато іншого.
Усі “підводні камені” і наслідки вибору складно навіть перерахувати.
Будь ласка, зв’яжіться з нами через форму нижче для отримання безкоштовної консультації.