25/01/2024
Стефаній Мартиненко

Як визначити конкуренцію та попит на певний товар перед його продажем на Amazon, Etsy та Shopify

Одна з найчастіших помилок новачків в e-commerce — покладатися на геніальність ідеї, не прикріпивши гіпотезу реальними цифрами.

Часто здається, що обраний товар «порве» ринок через свою унікальність, а на практиці він не завойовує й крихітної частки. Тому так важливо заздалегідь проаналізувати попит на товар. Амазон, Etsy та Shopify – досить висококонкурентні майданчики, і щоб перемогти у цій боротьбі, доведеться докласти чимало зусиль.

Як визначити попит на певний товар перед його продажем

Існує досить багато методик та сервісів, які допоможуть нам у цьому питанні. Для початку розглянемо загальні джерела отримання інформації, зокрема готові рішення від Google.

Trends – потужний безкоштовний інструмент для оцінки тенденцій та інтересів користувачів. Дозволяє:

  • відстежувати зміни у зацікавленості ключовими словами напротязі певного відрізку часу;
  • порівнювати запити, щоб визначити, які з них популярніші;
  • визначати, у якій країні/регіоні попит на товар найбільш активний;
  • знаходити пов’язані ключові слова;
  • вивчати сезонність товару.

Keyword Planner призначений для планування рекламних кампаній, але також може надати дані  про популярні ключові слова та обсяги їх пошуку.

Shopping дозволяє оцінити популярність за результатами пошуку, визначити поточні тренди та знайти конкурентів.

Дослідження безпосередньо на маркетплейсах

Також визначити конкуренцію можна через асортимент, ціни та відгуки які мають інші продавці безпосередньо на обраному майданчику. Для цього:

1. Вводимо назву вашого продукту у пошуковий рядок. Аналізуємо підказки, які видає система. 

2. Насамперед нас цікавлять товари без позначки Sponsored (не рекламні). Також можна застосувати фільтр Top Brands, щоб побачити “найзірковіших” продавців.

3. Аналізуємо кількість продажів за останній місяць, середні ціни, швидкість доставки, наявність/відсутність спеціальних пропозицій та акцій. Особливу увагу приділяємо відгукам – їх аналіз дозволить усунути недоліки, відмічені користувачами та отримати конкурентну перевагу.

Онлайн-інструменти для аналізу попиту

Найпростіший спосіб знайти конкурентів та дізнатися побажання потенційної цільової аудиторії — скористатися готовими програмними рішеннями.

Для Amazon – Best Sellers: надає списки товарів, що найкраще продаються на майданчику. Вкрай корисно для вивчення популярних категорій і ніш.

Вивчити попит на товар Etsy допоможе Trending Items: добірка популярних продуктів з різних категорій. Дозволяє оцінити профілі успішних продавців та знайти креативні ідеї для розвитку свого бізнесу.

Для аналізу ключових слів також підійдуть:

  • Keyword Tool;
  • Helium 10;
  • Semrush — багатофункціональний інструмент, який надає інформацію про ключові слова, конкурентів, трафік та інші аспекти ваших маркетингових зусиль.
  • Ahrefs — фокусується на аналізі посилань, але також надає інформацію про пошукові запити, ключові слова та конкурентів.
  • TrendHunter – платформа, яка відстежує останні тренди у різних галузях. Може бути корисним для дослідження інновацій у вашій ніші.

Небанальні варіанти як дізнатися більше про вподобання своїх клієнтів

Визначення поточних тенденцій на ринку може надихнути вас на розробку актуальних продуктів та маркетингових стратегій. Зрозуміти, чим у моменті цікавиться ваша аудиторія і які новинки пропонують інші «гравці» можна дуже креативно. Наприклад:

Перегляд оглядів від блогерів у вашій ніші. Інфлюєнсери часто стають законодавцями моди та можуть значно вплинути на попит певних продуктів.

Аналіз розсилок від великих інтернет-магазинів. Дозволить проаналізувати стратегії конкурентів і іх основі побудувати власну.

Вивчення наукових та технологічних досліджень. Інновації у цих областях часто стають джерелом нових трендів та можливостей для бізнесу.

Читання новин. Зверніть увагу на глобальні тренди у культурі, мистецтві, моді та дизайні. Так, наприклад, інститут кольору Pantone диктує світу найактуальніші відтінки року/сезону. Це має відображенні в усій промисловості: від того, якого кольору автомобілі будуть популярні до того, якого відтінку  подушки захочуть ваші клієнти.

Висновок. Комбінуючи всі зазначені вище методи, ви зможете отримати більш точне уявлення про попит на ваш товар та підготувати стратегію продажів відповідно. Пам’ятайте, що тренди можуть розвиватися та змінюватись, тому важливо постійно оновлювати інформацію та залишатися гнучкими в адаптації свого бізнесу.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації






    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    Заповніть форму, щоб отримати
безкоштовну інструкцію

    コンサルテーション

    私は以下の事項に同意する。 「プライバシーポリシーと個人情報の保護

    Дякуємо!
    Ваша заявка прийнята

    Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

    Кількість місць обмежена. Будь ласка, не відкладайте подання заявки на останній момент.

    Стривайте! Ви забули забрати цінний бонус

    Персональна консультація:
    “Як заробляти на Амазон від 3000$”

    дізнайтеся, як стартувати з МЕНШИМ бюджетом
    отримаєте покроковий бізнес-план

    Звичайна ціна консультації

    150$

    Для тих, хто побачив це повідомлення

    Безкоштовно

    Ми справді хочемо допомогти. Консультація ні до чого вас не зобов'язує!

    Консультацiя

    Консультация