Якби історія Shopify мала свій слоган, це безперечно була б фраза: «Не можеш знайти — створи».
Власне, так і вчинила група друзів з Оттави у 2004 році, коли зрозуміли, що ні Yahoo Stores, ні Microsoft Commerce, ні інші популярні тоді конструктори сайтів не задовольняють їх вимогам.
Спочатку 21-річний програміст Тобі Лютке з партнерами хотіли запустити бізнес із продажу сноубордичного екіпірування. Власне, у процесі розробки інтернет-магазину й виникла ідея створити власну CMS з широким функціоналом та гнучкими налаштуваннями під користувача. Готові рішення, які міг запропонувати ринок того часу, не дозволяли навіть встановити вже розроблений дизайн сторінок.
Заради справедливості зазначимо, що магазин спорт. інвентарю група друзів таки запустила: Snowdevil проіснував зовсім недовго і, здається, виконав своє призначення — став тестовим зразком для майбутнього сервісу створення сайтів і ведення e-commerce бізнесу.
На сьогоднішній день Shopify обслуговує понад 1 000 000 активних інтернет-магазинів у 175 країнах, що робить її однією з наймасштабніших платформ електронної комерції у світі. Однак, такий успіх прийшов до компанії далеко не одразу:
2006. Офіційний випуск першої версії. Шопіфай презентували як інтуїтивно зрозумілий конструктор, на якому створити свій сайт зможе будь-хто, без необхідності розбиратися у коді. Користувачі отримали можливість редагувати готові дизайн-шаблони, вести аналітику бізнесу та підключати платежі через PayPal.
2007. Незважаючи на всю функціональність та доступність, платформа не отримала масового користувача. Точніше, користувачі були, але здебільшого намагалися здійснювати свої фінансові операції в обхід системи (аби не платити комісію від кожної угоди). Подейкують, що прибуток Шопіфай у той період не перевищував 8 тис. доларів/місяць, що, погодьтеся, критично мало навіть для невеликої компанії.
Тоді творець Shopify з командою ухвалюють доленосне рішення — створити тарифні плани та запровадити місячну підписку. Причому чим дорожчий тариф, тим менше комісію платить користувач.
2008. Залучення першого великого інвестиційного фонду (Bessemer Venture Partners) стало значущим моментом в історії компанії і допомогло їй зміцнити позиції на ринку. Після зміни фінансової політики та вливання інвестицій, дохід Шопіфай збільшився більш ніж у 7 разів і вже складав близько 60 тис. доларів на місяць.
2009–2010. Платформа запускає Shopify App Store, магазин онлайн-додатків та сервісів для інтеграції. Це розширює функціональність платформи до «космічних» висот. У Shopify App Store можна знайти рішення під будь-які завдання: від готових маркетингових сценаріїв до калькуляторів потенційного прибутку. На даний момент у магазині доступно понад 6 тисяч різних утиліт.
2013. Масштабне оновлення. Користувачі отримують більше 60 нових функцій і додаткових налаштувань, що вкотре змінює уявлення про можливості платформи. При чому, більшість функціоналу пов’язана під конкретні запити клієнтів. Можна сказати, що успіх Shopify багато в чому визначається їх бажанням задовольнити унікальні потреби кожного онлайн-підприємця.
2015. Перший вихід на біржі Нью-Йорка та Торонто. За результатами IPO Шопіфай називають однією з найуспішніших технологічних компаній року.
2016 – сьогодення. Стабільний успіх. Shopify активно підтримує малий бізнес та підприємців, надаючи інструменти та ресурси для їх зростання та розвитку. Це включає навчальні матеріали, маркетингові інструменти, фінансові сервіси та багато іншого.
Компанія постійно впроваджує нові функції та інновації, щоб поліпшити свою платформу і відповідати потребам ринку, що змінюються.
Активно підтримує різні соціальні та екологічні проекти, включаючи ініціативи щодо боротьби зі зміною клімату.
У чому секрет успіху Shopify? Засновник Тобі Лютке відповідає, що: «Потреби користувачів ніколи не переростуть можливості платформи, оскільки вона зростатиме та розвиватиметься пропорційно духу часу».
Платформа активно використовує можливості штучного інтелекту. Так, впровадження алгоритмів машинного навчання для аналізу поведінки покупців дозволило зробити рекомендації максимально персоналізованими, що вплинуло на конверсію та середній чек.
Серед інших факторів успіху слід зазначити:
Зважаючи на все перераховане вище, не дивно, що за роки свого існування Шопіфай стала одним з провідних світових постачальників послуг і рішень для електронної комерції.