05/04/2023
Стефаній Мартиненко

Що можна продавати у США?

Отже, ви вирішили організувати бізнес в інтернеті та обрали таку нішу, як продаж товарів в Америку. Не будемо говорити про те, скільки перспектив відкриває перед вами міжнародний ринок і наскільки привабливими є потенційні суми заробітків (це ви, напевно, і так знаєте).

Ця стаття покликана допомогти вам, як підприємцю-початківцю, обрати актуальний, затребуваний та прибутковий продукт, спираючись на тренди та аналіз потреб. Сподіваємося наштовхнути вас на гарні ідеї та вберегти від помилок.

Найпопулярніші товари в Америці

Якщо не брати до уваги тренди та піковий сезонний попит, то «пальму першості» сміливо забирають різні гаджети. Так, минулого року американці найбільше купували:

1. Смартфони (зокрема iPhone та Samsung Galaxy).

2. Аксесуари для спорту, подорожей та активного відпочинку (від екшн-камер GoPro до трекерів активності та портативних ліхтариків).

3. Електроприлади для дому (від зубних щіток Philips Sonicare до роботів-пилососів Xiaomi).

Звісно, «увірватися» в подібні ніші буде вкрай складно, адже ви не зможете конкурувати з виробниками та численними перекупниками. Однак це дозволяє зробити висновок, що покупці з США вкрай охоче витрачають гроші на електроніку та легко піддаються впливу трендів у цій сфері. Так, ви можете запропонувати їм:

  • аналоги відомих брендів, але в кілька разів дешевше (у Китаї легко відшукати, наприклад, якісні електричні зубні щітки за $5-7 і продавати з націнкою х3);
  • дрібну електроніку, при купівлі якої не важливий бренд: акумулятори, шнури для зарядки, флешки, хаби, світильники, рації, навігатори і т.д.
  • новинки, які ще не дісталися західного ринку (якщо вам пощастить їх знайти).

Загалом ніша електроніки дуже приваблива, якщо оцінювати виключно попит на товари в США. З позиції ж ризиків, ми б не радили входити туди без чіткого позиціонування/відбудови від конкурентів або впевненості в ексклюзивності обраних позицій.

Те, що затребувано ЗАВЖДИ

Є 3 категорії, на які люди по всьому світу витрачатимуть гроші, незалежно від життєвих та фінансових обставин:

  1. Товари повсякденного попиту (включаючи одяг/взуття та побутову хімію).
  2. Іграшки та «розвивашки» для дітей.
  3. Вироби для тварин.

Ці ніші практично не схильні до сезонності, тому ви можете не побоюватися різких коливань попиту. Їх не можна назвати перенасиченими (хоча вони й висококонкуртні).

За даними компанії BigCommerce, пари, які мають дітей, витрачають на онлайн-шопінг у середньому 7 годин на тиждень і на 61% більше, ніж покупці без дітей.

Проте, щоб перепродаж товарів у США дійсно приніс вам дохід, а не розчарування, важливо правильно підійти не тільки до вибору позицій, а й до організації маркетингових процесів.

Так, 42% споживачів зізнаються, що куплять будь-що, якщо це їм рекомендують друзі чи родичі. А 23% респондентів згодні беззастережно здійснити покупку за рекомендаціями із соціальних мереж*.

Такі цифри говорять нам про те, що, починаючи бізнес у сегменті «затребуване ЗАВЖДИ», вам варто зробити максимальний акцент на взаєминах зі споживачами, створенні бренду та побудові репутації.

Ніша хендмейд, ексклюзивних, індивідуальних та дорогих товарів

На відміну від покупців із країн Східної Європи, мешканці США охоче викладають «круглі суми» за колекційні товари та предмети мистецтва, а також високо цінують ручну працю.

Тут ви знайдете дуже вдячну та платоспроможну публіку.

У цьому напрямі можемо лише порадити щодо вибору майданчика: така продукція краще «заходить» на спеціалізованих ресурсах, типу Етсі або в крафтових магазинчиках, які можна створити на Shopify.

3 найважливіші фактори для американського покупця

На що насамперед зверне увагу середньостатистичний американець? На якість? Фото товару, рейтинг та відгуки? Безперечно. Однак це все не стане вирішальними факторами для здійснення замовлення.

87% підуть туди, де дешевше (оскільки вважають ціну основною у прийнятті рішення). Ще 80% респондентів обов’язково звернуть увагу на швидкість доставки і відмовляться від покупки, якщо доставка буде платною або дуже дорогою. І, нарешті, 71% жителів Штатів купуватимуть там, де є знижки.

Великі гравці, такі як Amazon «розбалували» покупців швидкістю та вартістю доставки. Тому при продажі БУДЬ-ЯКИХ продуктів важливо це враховувати.

Як знайти товари, що набирають популярність у США

А тепер про пошук трендів. Наша думка: з ними треба бути дуже обережними. Адже, з одного боку, така модель дійсно дозволяє отримати надприбутки в короткому відрізку часу.

З іншого боку: вона не є базою для довгострокового, стабільного бізнесу.

Іграшка, яка була у кожного буквально 2 тижні тому, вже сьогодні матиме нульовий попит. Згадайте, як це було зі спінерами (ручні крутилки з підшипниками по центру) або поп-итами (лопалки).

Традиційно у пошуку трендів нам допомагає сервіс Google Trends, який аналізує пошукові запити:

  1. Перейдіть на вкладку «Аналіз».
  2. Виберіть країну, що цікавить.
  3. Позначте нішу.
  4. Встановіть пошук за товарами.

Якщо ж вам цікаво відстежити попит в Америці в конкретний момент часу — вам прямий шлях у розділ Bestsellers на Amazon (він оновлюється щогодини і дає результати за різними категоріями, представленими на майданчику).

Що не потрібно продавати?

Логічно, що ви не зможете продати товар у США, який не затребуваний або перебуває поза межами законності.

За роки практики ми не знайшли для себе інших обмежень. Щось приноситиме прибуток за рахунок швидких обертів, а не високої маржі. Щось вимагатиме більших рекламних бюджетів. Десь доведеться вступити в серйозну сутичку з конкурентами.

Важливо швидше те, наскільки докладно і правильно складено бізнес-план, як глибоко зроблено аналіз ринку. Ми завжди радимо спиратися на внутрішні уподобання, шукати нішу, в якій ОСОБИСТО ВАМ було б цікаво, а вже потім перевіряти її цифрами.

Відверто кажучи, ви можете продати ЩО ЗАВГОДНО, за умови, що враховані всі ризики і ви готові їх приймати. Зверніться до нашої команди — допоможемо проаналізувати вашу діяльність/нішу/ідею та скласти детальний покроковий план виходу на ринки Америки.

*Всі аналітичні дані, використані в цій статті, взяті зі звітів компаній BigCommerce та Square

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації