20/10/2023
Стефаній Мартиненко

Поради щодо ефективної реклами на Амазон та Shopify

Платна реклама (зокрема PPC, яка передбачає оплату за скоєний користувачем “клік”) – один із найшвидших способів залучити нових клієнтів та збільшити показники продажів.

На перший погляд здається, що запустити РК (рекламну кампанію) досить просто: створити оголошення, “залити” грошей та чекати на результат. Проте всі, хто хоч раз намагався працювати з Google або Amazon Ads, кабінетом Facebook або іншими платформами, голосно посміються над таким твердженням.

Отже, якщо ви хочете запустити результативну РК і не злити даремно бюджет – читайте наші поради щодо ефективної реклами. Ділимося особистим досвідом та успішними кейсами.

Як зробити ефективну рекламу: покроковий алгоритм із 5 пунктів

  1. Постановка рекламних цілей. Вони мають бути конкретними та мати чіткі одиниці виміру. Зрозуміло, що головна мета будь-якого бізнесу — заробити більше грошей, але подібне формулювання ніяк не допоможе виміряти результати ваших зусиль. Тому правильно буде приблизно так: “залучити 30 нових клієнтів за місяць“, “збільшити обсяг продажів продукту Х у 2 рази” і т.д. Також цілі мають бути реальними. Якщо зараз ви продаєте по 1-2 товарні одиниці на місяць, то продавати стільки ж за день без комплексного підходу і довгострокової стратегії у вас навряд чи вийде.
  1. Аналіз цільової аудиторії. Головне питання, на яке ми повинні отримати відповідь у цьому пункті: “Хто мій клієнт та який його “білья закрию своїм продуктом/послугою?”.

У цей же момент збираємо дані, необхідні для таргетованого налаштування (кому ми показуватимемо наші оголошення): стать, вік, місце проживання, інтереси.

  1. Аналіз продукту/послуги та пошук УТП (унікальної торгової пропозиції). Хороший продавець ніколи не продає товар, він продає РЕЗУЛЬТАТ, який може виражатися у вирішенні проблеми користувача, в отриманих емоціях, набутті певного статусу, зміні способу життя і т.д.

Погано: мульти-слайсер для нарізки

Добре: незамінний помічник, який у 2 рази скоротить час на нарізку овочів

Важливо! Приклади вище стосуються пошуку концепції продажу та ідей УТП, для створення заголовків (наприклад, назва листингу на Amazon), варто використовувати ключові слова (запити користувача), які будуть простими і сухими: “бездротові навушники”, “корм для собак”, “намет для кемпінгу” і т.д.

  1. Створення креативів. Це безпосередньо те, що побачить ваш потенційний клієнт: текст, картинка, спеціальна пропозиція.

Тут треба задіяти всі знання, отримані з попередніх пунктів. Наприкінці будь-якого оголошення має бути СТА (заклик). Наприклад: “Спробуйте зараз і відчуйте різницю!”, “Замовте до кінця місяця та отримайте знижку в 20%”.

  1. Тестування. Парадоксально, але, незважаючи на глибокий попередній аналіз, ви ніколи зі 100% точністю не визначите, що “зайде” цільової аудиторії. Це залежить від трендів, сезонності, дій конкурентів, часу показу, формату та сотень інших чинників. Тому жодна РК не обходиться без тестування. Для цього ми публікуємо декілька різних оголошень з різними налаштуваннями та аналізуємо результат.

Далі, на основі даних з аналітики, продовжуємо вносити корективи до кампанії. Щоб досягти максимальної ефективності, важливо постійно оптимізувати оголошення та стратегію: застосовувати нові підходи та техніки, змінювати креативи, які “вигоряють” через час, аналізувати показники конверсії.

Особливості реклами Amazon Ads

Реклама на Amazon і Google має кілька істотних відмінностей, пов’язаних з платформою, метою і способами досягнення аудиторії. Ось основні відмінності, які допоможуть вам визначити, як вибрати найкращу рекламу під маркетингові та комерційні цілі бізнесу.

AmazonGoogle
Платформа та метаРК спрямована на просування продуктів та товарів, які доступні на цій конкретній платформі. Призначена для продавців, які бажають збільшити продажі на Amazon або привернути увагу до своїх продуктів.Охоплює широкий спектр цілей: може використовуватися для просування веб-сайтів, продуктів, послуг, додатків, інформаційних ресурсів. Не обмежена рамками однієї платформи.
Типи оголошеньВключає такі формати, як: Sponsored Products (Спонсоровані продукти), Sponsored Brands (Спонсоровані бренди) і Sponsored Display. Ці формати зазвичай пов’язані з продуктами і показуються в результатах пошуку і сторінках товарів.Google пропонує різноманітні формати реклами, включаючи текстові оголошення, графічні банери, відеоролики та багато іншого.
Аудиторія та ключові словаОрієнтована на користувачів, які вже активно шукають продукти на платформі. Ключові слова та налаштування таргету пов’язані з конкретними товарами.Може охоплювати більш широку аудиторію і бути спрямована як на користувачів, які шукають певні продукти, так і на тих, хто шукає інформацію або вирішення конкретних проблем.

Таким чином, реклама на Amazon може бути основним та єдиним джерелом трафіку. Однак ефективні маркетингові стратегії завжди гнучкі та багатогранні, тому радимо не обмежуватися одним інструментом. Запуск РК на Амазон цілком доречно комбінувати з рекламою в соцмережах, афіліатним маркетингом (просування через партнерів) та іншими способами підвищення впізнаваності та залучення нових клієнтів.

Особливості реклами на Shopify

Реклама на Shopify працює через інтеграцію з різними сервісами та інструментами маркетингу. Платформа надає безліч інструментів та функцій для створення, управління та відстеження рекламних кампаній.

Так, ви можете інтегрувати свій магазин з Facebook та Google Ads, Instagram тощо. Це робиться за допомогою спеціальних програм та інструментів, доступних у Shopify App Store.

Основна перевага у тому, що Shopify-реклама дозволяє створювати багатоканальні РК. Тобто ви можете просувати свій магазин та товари на різних онлайн-платформах одночасно, щоб максимізувати видимість.

Сподіваємося, наведені вище поради були вам корисні. Якщо після цієї  статті ви зрозуміли, що подібні завдання краще довірити професіоналам — наш Digital-відділ буде радий взяти ваш проект у роботу.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації