«Мільйони покупців та мільярди доларів»
обіцяє продавцям торгівельна платформа Етсі. Такі гучні заяви можна було б піддати жорсткій критиці, якби не справді шокуюча статистика Etsy-магазинів.
Простий приклад: цей продавець пропонує індивідуальні надписи на атласних стрічках.
Погляньте на кількість відгуків: як мінімум 1205 людей купили цей товар за €17.10, а це вже більше €20 000 прибутку з однієї товарної позиції. Не кажучи вже про загальну кількість продажів (понад 13 тисяч товарів)!
Звичайно, цифри досить поверхні: не враховано податки, витрати, комісії, Etsy-доставку, собівартість. Але навіть без прорахунку витратної частини та глибокої бізнес-аналітики зрозуміло, що продавець має дуже добрий плюс.
Не дивно, що майданчик швидко став культовим, отримав визнання і популярність у всіх куточках земної кулі.
Etsy позиціонує себе як місце для креативних підприємців, поціновувачів мистецтва, антикваріату та ручної праці. На сайті можна продавати будь-яку продукцію, у розробці чи створенні якої ви брали безпосередню участь. Це не обов’язково має бути Handmade у чистому вигляді.
За творчість цілком вважається якщо ви, наприклад, власник швейного виробництва та пропонуєте одяг за лекалами найнятих майстрів. Або створюєте креслення тумбочок, які для вас згодом виготовляє сторонній столярний цех.
Таку категорію продавців називають “мейкерами” — тобто творцями будь-яких фізичних продуктів.
Крім мейкерів, Etsy активно використовують дизайнери: хтось створює шаблони для друку, хтось книги, ілюстрації, картини, схеми, тобто будь-які дизайн-об’єкти. При цьому можна продавати як сам арт (у цифровому вигляді), так і фізичний продукт, який ви не виготовляли, але на який нанесено ваш макет.
Головна умова, яку висуває торговий майданчик Etsy, — це те, що не можна порушувати чиюсь інтелектуальну власність.
Правилами суворо заборонено дропшипінг та перепродаж продукції серійного комерційного виробництва (але ця заборона не стосується категорії «Товари для творчості»).
При цьому цікаво, що ви можете купити намистини та застібки з Китаю, скласти це все в коробочки та презентувати покупцям як «Набір для створення браслетів»
Щодо вінтажних та антикварних товарів, то за умовами вони мають бути виготовлені не менше 20 років тому.
Тренди платформи максимально схильні до сезонності, календарних свят та різних «хайпових» подій. Тобто буквально сьогодні на піку популярності можуть бути іграшки з героєм нового фільму Netflix, а вже завтра щоденники для схуднення з Pinterest.
У 2022 році в ТОПі Etsy Ukraine-made: сувеніри, прапори, вироби та дитячі малюнки з національною символікою, які займають усю головну сторінку.
При цьому сайт не має системи внутрішньої аналітики, для пошуку актуальних запитів вам знадобляться сторонні сервіси. Рекомендуємо Erank (щоб побачити ТОП позиції всередині платформи) та marmalead.com (для пошуку популярних запитів в окремих категоріях).
Втім, навіть така статистика не дасть глибинного розуміння, чим займатися і чи є попит у конкретній ніші. Скоріше, просто наштовхне на ідеї. З не меншим успіхом ви можете використовувати безкоштовний сайт Google Trends.
Практичний досвід та історії успіху показують, що на Etsy максимально продаються товари наступних категорій:
Реєстрація Etsy-користувача займе всього кілька хвилин. Все за стандартом: ім’я, телефон, електронна адреса. Потім ви зможете перейти на обліковий запис продавця, натиснувши лише одну клавішу.
Не поспішайте на цьому етапі. Спочатку рекомендуємо ознайомитися з внутрішнім довідником. У ньому дійсно багато корисних практичних статей: від рекомендацій щодо вибору назви для магазину до посібника з реклами.
Створення магазину — це справді «найцікавіше». З цього моменту починаються головні проблеми та основні помилки. Наприклад, якщо ви хочете продавати на ЄС та США, але при цьому вибираєте російську мову опису товарів, то вже робите щось не так.
P.S: На жаль серед доступних мов немає української.
Якщо ви перебуваєте в Україні, то першим сюрпризом для вас стане блок «Виберіть спосіб оплати» (але про це поговоримо нижче). Якщо ж у вас не виникло проблем із реквізитами, приготуйтеся дивуватися на етапі створення товарних карток (спойлер: вони платні).
Як і будь-який інший торговий майданчик, Etsy хоче максимально заробити на продавцях. Тому будьте готові оплачувати багато податків та зборів:
Детальний список усіх відрахувань ви знайдете тут.
“А як же Etsy-доставка?” — спитає підприємець-початківець. Відповідаємо: її немає. На відміну від того ж Amazon, Етсі не бере на себе зобов’язання щодо зберігання, пакування та доставки ваших товарів. Будьте готові займатися логістикою самостійно.
А тепер до «ложки дьогтю» або про те, що «немає нічого більш постійного, ніж тимчасове». У квітні 2021 року керівництво платформи почало активно просувати власну систему прийняття та виведення платежів. На цьому тлі виникла «тимчасова» заборона на реєстрацію нових учасників із країн, які не входять до «привілейованого» списку. Як ви можете здогадатися, ця заборона досі діє.
Тут варто відзначити, що Etsy Payments “зав’язані” на PayPal. І, відповідно, відкрити магазин можна з тих країн, де працює дана платіжна система (з особливими умовами для Індії, Туреччини та Ізраїлю).
У 2022 році новина про те, що PayPal відкрив для українців можливість отримання платежів знатно сколихнула бізнес-спільноту та хендмейд-майстрів: усі зраділи новим комерційним можливостям.
Але, як з’ясувалося пізніше, нам дали шанс приймати лише особисті надходження (від сім’ї та друзів — написано на офіційному сайті). Для ведення підприємницької діяльності PayPal, як і раніше, не підходить. Простіше кажучи: ви не зможете підключити PayPal-рахунок до Etsy-магазину = ви не маєте права працювати на торговому майданчику.
Тому перед продавцем постає 3 важливі питання:
Доступних варіантів не так, щоб багато:
1. Зареєструватись із чужої країни, яка бере участь у програмі. Про всяк випадок публікуємо нижче список таких країн.
Варіант логічний, але непростий. Вас попросять надати не лише адресу проживання, а й актуальний банківський рахунок (який нерезидентам відкрити дуже проблематично, особливо без особистого візиту).
2. Зареєструвати магазин за допомогою родичів чи друзів, які мешкають у ЄС чи США.
Тут виникає одразу кілька проблем. Від очевидної: далеко не всі мають довірених осіб в зарубіжних країнах. До банальної: небажання людей брати на себе таку відповідальність (адже у разі чого податки сплачує людина, яка є власником магазину).
3. Купити вже готовий Etsy-аккаунт із підключеною платіжною системою.
Досить ризикований спосіб. І йдеться не лише про можливе шахрайство. В один із «чудових днів» майданчик може запросити у вас ідентифікацію особи, яку ви, звичайно, не пройдете, адже обліковий запис зареєстровано на сторонню людину. Таким чином можна лишитися не тільки залишку на балансі, але й усього бізнесу, в який ви вклали багато зусиль.
Хоча пропозицій із такою схемою на інтернет-ринку хоч відбавляй. Якщо ви хоч раз пошукаєте у Google “Як зареєструватися на Етсі”, то ще довго не зможете позбутися контекстної реклами на цю тему.
4. Скористатися послугами посередників
Є 2 варіанти: коли магазин відкривають ЗА вас (що майже ідентично способу #3 та має ті ж самі ризики) і послуга відкриття ДЛЯ вас.
Ми у свою чергу пропонуємо комплексний «білий» варіант (тобто створення магазину на Етсі за правилами майданчика та відповідно до норм міжнародної торгівлі). Допомагаємо:
Також консультуємо з оподаткування обраної юрисдикції, тобто супроводжуємо «за руку» від перших продажів до масштабування.
Детальна інформація є у розділі послуг. Або зв’яжіться з нами для безкоштовної консультації – обговоримо план вашого успіху.