30/10/2023
Стефаній Мартиненко

Інтеграція платіжних систем у ваш онлайн-магазин: найкращі практики

Правильно підібрана платіжна система дозволяє забезпечити комфортні умови оплати для клієнтів, посилити безпеку, оптимізувати внутрішні процеси, що, як наслідок, благочинно впливає на зростання продажів.

Найчастіше, щоб інтегрувати платіжну систему в онлайн магазин, вам навіть не знадобиться допомога стороннього фахівця. Більшість сервісів пропонують готові рішення (плагіни), які можна налаштувати буквально за 15 хвилин.

Тому головне питання в цій темі не те, ЯК налаштувати прийом платежів, а скоріше, ЯКИЙ агрегатор підійде саме вашому бізнесу.

Критерії вибору платіжних систем

Незважаючи на те, що кожен проект – індивідуальний, можна виділити цілу низку загальних вимог до інтернет-еквайрингу. Зокрема, ми радимо звернути увагу на:

  1. Комісії та тарифи, тобто передбачувані витрати на здійснення операцій. Вони залежатимуть від: типу платіжної системи, обсягів транзакцій, виду та валюти платежів, області покриття, наявності додаткових опцій і т.д.
  1. Глобальність покриття. Якщо ви плануєте виходити на міжнародні ринки, переконайтеся, що вибрана платіжна система підтримує достатню кількість валют і є в країнах, де проживає ваша цільова аудиторія.
  1. Клієнтський сервіс: швидкість відповідей та компетентність операторів. Прочитайте відгуки інших бізнесів, які використовують цю систему. Це допоможе оцінити надійність та якість послуг.
  1. Зручні інструменти для формування звітності та аналітики, які допоможуть відстежувати платежі та розуміти поведінку покупців. Розгляньте, наскільки легко масштабувати ваш бізнес із обраною платіжною системою.

Зрозуміло, що перераховане вище, — це лише «програма-мінімум». Не менш очевидно, що від обраного сервісу ми очікуємо на відсутність прихованих платежів, інтуїтивно зрозумілі інтерфейси, високі стандарти безпеки, швидкість обробки транзакцій.

Керуючись цими критеріями, ми склали невеликий огляд, якими платіжними системами краще користуватися для успішного розвитку вашої компанії.

Fondy

Була заснована у 2013 році та базується в Україні, належить однойменній компанії Fondy Ltd. Швидко завоювала популярність у всіх країнах колишнього СНД та веде активну кампанію для закріплення позицій на європейському ринку.

Серед переваг:

  • відсутність щомісячного платежу, комісії від 2% до 2,4% від кожної успішної транзакції*;
  • багатий вибір готових рішень (від eCommerce та маркетплейсів до благодійних фондів);
  • більше 15 пунктів у розділі «Продукти», серед яких: кинуті кошики, холдування платежів, one-click payment, календар платежів, тощо;
  • сертифікат PCI DSS першого рівня, що говорить про високі стандарти безпеки.

Fondy працює з більшістю відомих CMS-систем, має зручний мобільний додаток (на Еппл і Андроїд), дозволяє генерувати платіжні інвойси для оплати в соціальних мережах.

WayForPay

Також заснована у 2013 році, орієнтована на український та міжнародні ринки.

Має низку цікавих продуктових рішень:

  • можливість офлайн оплати через кьюар-код;
  • вбудований конструктор для створення одно- та багатосторінкових сайтів;
  • можливість створення бота для відповідей на клієнтські питання та обробки заявок;
  • просте виставлення інвойсів через смс та електронну пошту.

WayForPay приваблює фіксованою ставкою – 2%*, незалежно від обраного методу платежів.

Інтеркаса

Платіжний агрегатор міжнародного масштабу, заснований у 2009 році в Україні. Пропонує 70+ методів платежів та різні сервіси для вирішення бізнес-завдань:

  • віджети для додавання на сайт;
  • створення посилань для оплати в особистому кабінеті для проведення операцій через соціальні мережі/месенджери/електронну пошту;
  • безготівкові офлайн розрахунки;
  • створення календаря регулярних переказів.

Інтеркаса пропонує індивідуальні тарифи для бізнесів з високими оборотами та фіксовану ставку в 1%* для транзакцій по карті. Як і в інших сервісів, інтеграція платіжних систем відбувається досить легко.

LiqPay

Позиціонує себе як лідера українського ринку, що підтверджується кількістю мерчантів (понад 25 тисяч). Є продуктом ПриватБанку та пропонує програмний РРО (реєстратор розрахункових операцій) — можливість автоматичного подання фіскальної звітності.

LiqPay — один із небагатьох сервісів, який публікує вимоги до бізнесів та інтернет-магазинів та проводить досить жорстку перевірку користувачів. Ознайомитись з умовами використання можна тут.

*всі зазначені дані актуальні на момент написання статті та можуть бути змінені у будь-який момент

Як додати способи оплати для інтернет-магазину на прикладі Fondy

Як було зазначено спочатку, додавання віджетів та налаштування агрегатора не повинно зайняти у вас багато часу. Розберемо на конкретному прикладі (хоча практично у всіх випадках ви пройдете приблизно однаковий шлях).

  1. Реєстрація та отримання доступу до особистого кабінету. Вас попросять надати загальні дані про бізнес та банківські реквізити.
  1. Якщо у вас поки що немає сайту, ви можете скористатися вбудованим веб-конструктором для його створення. У такому випадку платіжний шлюз вже буде підключений за замовчуванням.

  1. Якщо сайт у вас вже є, то скористайтеся пунктом меню «Список мерчантів» і кнопкою Add Merchant

  1. Аби додати кнопку оплати на сайт, скористайтесь пунктом меню з однойменною назвою. Система сама запропонує “прикрутити” її до одного з доступних мерчантів.

  1. Додайте згенерований HTML-код на сайт.

Також інтеграція платіжних систем у свій магазин може відбуватися за допомогою модулів та плагінів. І, нарешті, один із найдоступніших варіантів – виставити електронний рахунок (інвойс) в особистому кабінеті (скористайтеся однойменним пунктом меню).

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації