Правильно підібрана платіжна система дозволяє забезпечити комфортні умови оплати для клієнтів, посилити безпеку, оптимізувати внутрішні процеси, що, як наслідок, благочинно впливає на зростання продажів.
Найчастіше, щоб інтегрувати платіжну систему в онлайн магазин, вам навіть не знадобиться допомога стороннього фахівця. Більшість сервісів пропонують готові рішення (плагіни), які можна налаштувати буквально за 15 хвилин.
Тому головне питання в цій темі не те, ЯК налаштувати прийом платежів, а скоріше, ЯКИЙ агрегатор підійде саме вашому бізнесу.
Незважаючи на те, що кожен проект – індивідуальний, можна виділити цілу низку загальних вимог до інтернет-еквайрингу. Зокрема, ми радимо звернути увагу на:
Зрозуміло, що перераховане вище, — це лише «програма-мінімум». Не менш очевидно, що від обраного сервісу ми очікуємо на відсутність прихованих платежів, інтуїтивно зрозумілі інтерфейси, високі стандарти безпеки, швидкість обробки транзакцій.
Керуючись цими критеріями, ми склали невеликий огляд, якими платіжними системами краще користуватися для успішного розвитку вашої компанії.
Була заснована у 2013 році та базується в Україні, належить однойменній компанії Fondy Ltd. Швидко завоювала популярність у всіх країнах колишнього СНД та веде активну кампанію для закріплення позицій на європейському ринку.
Серед переваг:
Fondy працює з більшістю відомих CMS-систем, має зручний мобільний додаток (на Еппл і Андроїд), дозволяє генерувати платіжні інвойси для оплати в соціальних мережах.
Також заснована у 2013 році, орієнтована на український та міжнародні ринки.
Має низку цікавих продуктових рішень:
WayForPay приваблює фіксованою ставкою – 2%*, незалежно від обраного методу платежів.
Платіжний агрегатор міжнародного масштабу, заснований у 2009 році в Україні. Пропонує 70+ методів платежів та різні сервіси для вирішення бізнес-завдань:
Інтеркаса пропонує індивідуальні тарифи для бізнесів з високими оборотами та фіксовану ставку в 1%* для транзакцій по карті. Як і в інших сервісів, інтеграція платіжних систем відбувається досить легко.
Позиціонує себе як лідера українського ринку, що підтверджується кількістю мерчантів (понад 25 тисяч). Є продуктом ПриватБанку та пропонує програмний РРО (реєстратор розрахункових операцій) — можливість автоматичного подання фіскальної звітності.
LiqPay — один із небагатьох сервісів, який публікує вимоги до бізнесів та інтернет-магазинів та проводить досить жорстку перевірку користувачів. Ознайомитись з умовами використання можна тут.
*всі зазначені дані актуальні на момент написання статті та можуть бути змінені у будь-який момент
Як було зазначено спочатку, додавання віджетів та налаштування агрегатора не повинно зайняти у вас багато часу. Розберемо на конкретному прикладі (хоча практично у всіх випадках ви пройдете приблизно однаковий шлях).
Також інтеграція платіжних систем у свій магазин може відбуватися за допомогою модулів та плагінів. І, нарешті, один із найдоступніших варіантів – виставити електронний рахунок (інвойс) в особистому кабінеті (скористайтеся однойменним пунктом меню).